Loading...
btc
BTC
-1.64%
Bitcoin
63.811,37 USDT
eth
ETH
-0.78%
Ethereum
3.485,65 USDT
bch
BCH
-2.95%
Bitcoin Cash
378,34 USDT
xrp
XRP
-1.58%
Ripple
0,48 USDT
ltc
LTC
-2.34%
Litecoin
72,94 USDT
bnb
BNB
-0.73%
Binance Coin
583,40 USDT
sol
SOL
-2.93%
Solana
129,65 USDT
avax
AVAX
-1.6%
Avalanche
27,14 USDT
ada
ADA
-2.41%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-0.79%
Poladot
5,60 USDT
doge
DOGE
-1.08%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-2.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ETF olmadı diye üzülmeyin! Piyasa çözümlerini buluyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) masasında 14 adet Bitcoin ETF başvurusu bulunuyor. Şu ana kadar onlarca Bitcoin ETF başvurusu oldu ama SEC hiçbirini onaylamadı.


Bitcoin ETF olmadı diye üzülmeyin! Piyasa çözümlerini buluyor

SEC, Bitcoin ETF’ler konusunda daha ne kadar ketum davranacak bilinmiyor. Ancak masadaki Bitcoin ETF sayısı arttıkça SEC üzerindeki baskı da artıyor. Zira artan başvuru sayısı piyasadaki talebi gösteriyor. VanEck, Wisdom Tree, NYDIG, Grayscale ve birçok yatırım şirketinin ETF başvuruları SEC tarafından değerlendirilmeyi bekliyor.

Henüz SEC tarafından herhangi bir Bitcoin ETF onaylanmadı ancak Bitcoin piyasalarında işlem gören ve halka arz edilmiş işletmeler kendi ETF’lerini çıkardı. Özellikle ABD’de halka arz edilmiş Bitcoin madencilik şirketleri kendi hisselerinden oluşan bir sepet oluşturdu. Bu sepet ETF’lere çevrilerek yatırımcıların talebine sunuluyor. New York Borsasında (NYSE) listelenecek olan ETF, RIGZ etiketi üzerinden yatırımcılarla buluşacak.

Çin’in Bitcoin madenciliği yasaklamasının ardından madencilik endüstrisinin merkezi Kuzey Amerika’ya kayıyor. ABD’deki Bitcoin madenciliğinin yaklaşık %50’sinin enerjisinin yenilebilir enerjiden elde edildiği iddia ediliyor. Yeni ETF, Bitcoin’de çevreci faaliyeti önemseyen işletmeler tarafından oluşturuldu. Sepetin dağılımı şu şekilde:

Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA): 10.8%. Bitfarms (NASDAQ: BITF): 9.4%. Hut 8 Mining (NASDAQ: HUT): 9.4%. Samsung Electronic: 7.6%. NVIDIA Corporation (NASDAQ: NVDA): 6.2%. DMG Blockchain Solutions (OTC: DMGGF): 4.4%. Riot Blockchain (NASDAQ: RIOT): 4.4%. Hive Blockchain Technologies (NASDAQ: HVBT): 4.4%. Cleanspark (NASDAQ: CLSK): 4.4%. Advanced Micro Devices (NASDAQ: AMD): 4.3%. Argo Blockchain (OTC: ARBKF): 4.2%. Taiwan Semiconductor (NASDAQ: TSM): 4.2%

Yukarıdaki işletmelerden Maraton ve RIOT’a ABD’nin New Jersey eyaletinin kamusal fonlarda bulunduğu haberi gün içerisinde gündem olmuştu. New Jersey Emeklilik fonları 3.66 milyon dolar Riot Blockchain’e ve 3.39 milyon dolar da Marathon’a yatırımda bulunarak hisse senetlerini satın aldı.

Lütfen Bkz: ABD’den Bitcoin için güzel haber!

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.