1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin en çok hangi ülkelerde popüler?

Bitcoin en çok hangi ülkelerde popüler?

Bitcoin en çok hangi ülkelerde popüler?
0
profitfarmers_koinmedya

Hiç merak ettiniz mi? Acaba Bitcoin en çok hangi ülkelerde popüler? Yazımız Bitcoin’in çoğunlukla suçlular tarafından kullanıldığı iddialarına rağmen, Bitcoin’in daha iyi şeyler için kullanıldığını not ediyor.


LocalBitcoins’ten elde edilen veriler, bitcoin’in çoğunlukla kısıtlandığı ülkelerde veya finansal sıkıntı yaşayan ülkelerde kullanıldığını gösteriyor.

İlgili haber: LocalBitcoins Rusya ve Çin’de yasaklandı

Bitcoin en çok hangi ülkelerde popüler sorusu Satoshi’nin vizyonuna yaklaşıyor

Zaman geçtikçe, her saniye bitcoin’in tasarlandığı küresel para birimine yaklaştığını kanıtlıyor. Genel inanç, bitcoin’in yasadışı işlemler ya da cezai işlemlerin gizlenmesi için takas aracı olduğu yönünde.

Zaman içindeki raporlar, bitcoin’in aslında yasal durumlar için kullanıldığını göstermekte. Daha da önemlisi, en çok bitcoin kullanan ülke kategorileri, kripto para birimlerinin yasaklandığı ülkeleri ve ekonomik açıdan sıkıntı çeken ülkeleri işaret ediyor.

2017’den beri 33 ay boyunca bitcoin yakından izlendikten sonra, veriler söz konusu dönemde toplam 1,6 milyon BTC’nin alınıp satıldığını gösteriyor. Çalışma, yalnızca önde gelen eşler arası kripto para birimi borsalarından biri olan LocalBitcoins üzerindeki işlemlere odaklandı.

Raporda, ABD ve Çin’in bitcoin’in bir şekilde kısıtlandığı ilk 10 ülke arasında olduğu da gösteriliyor. ABD’de kripto para birimleri yasal olsa da, mülk olarak görülüyor. Ancak, Çin’de hükümet, vatandaşlarının bitcoin kullanmasını kısıtlıyor. Rapor, bu ülkelerin sırasıyla 282 bin ve 208 bin BTC’lik işlem yaptığını gösteriyor.

İlgili haber: Çin’den kafa karıştıran haber: Kripto paralar ve Bitcoin yasak mı değil mi?

Dikkate değer başka bir ülke Venezuela. Ülke ekonomisi düşmeye devam ederken zor zamanlar geçiriyor. Yerel para birimi (Bolivar) ABD Doları karşısında düşmeye devam ediyor. Bu nedenle vatandaşların alternatif bulduğu söyleniyor. Buldukları, Bitcoin yani daha iyi bir değer deposu. Rapor, analiz edilen dönemde yerel halk tarafından değiştirilen 99 bin BTC’nin olduğuna dikkat çekiyor.

BTC hangi amaçla kullanılıyor?

Bu sayıdaki bitcoin, alış verişlerde söz konusu ise BTC’nin hangi amaç için kullanıldığını bilmek ilginç olacak.

İlgili haber: Bitcoin kullanımı artıyor: 100 binin üzerinde işletme ve organizasyona ulaştı

Bazı ülkeler bir mülk olduğu için bitcoin satın alır, tutar ve ticaret yapar. Satın aldıkları bir şeyi takdir eder ve fazla mesai sonucu kar ederler. Örneğin ABD vatandaşları Bitcoin için genellikle bu şekilde işlem yapıyorlar.

Bitcoin, berbat bir ekonomide serveti korumak için bir değer deposu olarak da kullanılıyor. Örneğin, Venezuela’da vatandaşlar Bitcoin kullanıyorlar. Çünkü zenginlikleri yerel para birimlerinde giderek azalıyor. Zamanla fakirleşmek durumunda kalıyorlar. Bunu engellemenin çaresini de Bitcoin olarak görüyorlar.

Kaynak