Bitcoin dip noktasını buldu mu yoksa 15 bine iner mi?

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı, bir hafta boyunca fark edilebilir bir yön önyargısı olmadan simetrik bir üçgen kurulumunda konsolide oluyor. Yatırımcılar, boğalar devreye girmeden önce 18 Haziran’ın en düşük seviyesi 17.593 dolardan bir süpürme ile takip edilen bu kurulumun bir dökümüne hazırlıklı olmalı. Bununla birlikte, hızlı bir toparlanma olmadan 17.593 doların altına yakın bir günlük mum, BTC için düşüş görünümünü tetikleyecektir.

Bitcoin fiyat tahmini: Yatırımcıların volatil kırılmaya hazırlanmaları gerekiyor

Bitcoin fiyatı geçen hafta oynaklıktan yoksun ve herhangi bir yönlü önyargı olmadan sıkı bir konsolidasyon içinde. Bu menzile bağlı hareket, her iki şekilde de kırılabilecek bir üçgen modeli oluşturdu. İleriye dönük olarak, yatırımcılar New York borsası açıldığında devam eden konsolidasyonu potansiyel olarak bozabilecek daha fazla oynaklık bekleyebilirler.

Bitcoin fiyatı 19 Eylül’den bu yana kabaca üç yüksek dip ve iki düşük zirve kurdu. Bu salınım noktalarını trend çizgileri kullanarak birleştirmek simetrik bir üçgen kurulumuyla sonuçlanır. Bu teknik oluşumun herhangi bir yön eğilimi yoktur, ancak sonunda koptuğunda %7’lik bir hareket öngörür. Bu, üçgenin en geniş kısmı ölçülerek ve daha yüksek veya daha düşük olan kırılma noktasından ekstrapolasyon yapılarak elde edilir.

kripto piyasası

Fiyat hareketinden yola çıkarak, mümkün olan şey, üçgenin önce parçalanacağı, ancak piyasa yapıcıların 18 Haziran’ın en düşük seviyesi olan 17.593$’dan satış-stop’larını süpürdükçe bu hareketin hızla tersine döneceği. Ardından gelen U dönüşü, fiyatı daha da yükseltecek ve üçgen boyunca yukarı doğru hareket ettiğini ve sonunda üst taraftan koptuğunu görecek. İlginç bir şekilde, üçgen için düşüş eğilimi hedefi, satış-durdurma piyasa yapıcılarının avlandığı 17.328 $ ‘dır.

Bu senaryoda, likidite koşusu söz konusu seviyeyi süpürür ve 17.593 doların üzerinde toparlanırsa, alıcıların kontrolün geri alındığını ve potansiyel olarak bir geri dönüşü duyuracağını işaret edecektir. BTC’nin üstesinden gelmesi gereken en önemli seviye, Ağustos ayının en düşük noktası olan 19,508 dolar. Bir kez nüfuz ettikten sonra bunu bir destek seviyesine çevirmek zorunda kalacak. Bu gelişme, analistlere göre, Bitcoin fiyatını simetrik üçgenin 20.520 $’lık yükseliş hedefine doğru itecek ve 17.593 $’dan aşağı yönlü sahte hareketin en düşük seviyesinden %16’lık bir artış oluşturacak.

Bitcoin

Yükseliş momentumunda büyük bir artış olması durumunda, Bitcoin fiyatı rallisini 23.473 dolardan 200 haftalık Basit Hareketli Ortalama’ya (SMA) kadar uzatabilir. Bu seviye önemli bir engel, bu nedenle burada yerel bir zirve oluşabilir, ancak yatırımcılar 25.200 $ seviyesine bir yükseliş baskısı düşünmeli. Bitcoin fiyatı bir sonraki hareketinin net göstergelerini vermese de, net bir kırılma ve ardından 17.593 $ seviyesindeki düşük aralığın bir direnç seviyesine çevrilmesi, herhangi bir geri dönüş ve yükseliş toparlanma hareketi şansını ortadan kaldıracaktır. Bu, BTC’yi potansiyel olarak görebilir ve ardından bir sonraki destek seviyesine 15.550 dolardan çökebilir.


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin dip noktasını buldu mu yoksa 15 bine iner mi?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.