okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.06%
Bitcoin
70.192,75 USDT
eth
ETH
0%
Ethereum
3.789,93 USDT
bch
BCH
-0.54%
Bitcoin Cash
512,21 USDT
xrp
XRP
-0.17%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.14%
Litecoin
88,13 USDT
bnb
BNB
0.21%
Binance Coin
619,85 USDT
sol
SOL
0.32%
Solana
178,72 USDT
avax
AVAX
0.01%
Avalanche
41,21 USDT
ada
ADA
-0.09%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.83%
Poladot
7,68 USDT
doge
DOGE
1.24%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.64%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin çıktığı günden bu yana kaç kat büyüdü?

tüm bitcoinler
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin çıktığı günden bu yana kaç kat büyüdü? Dünyanın en büyük kripto parasının ilk günden bu yana yüzde olarak büyümesini göstermek için sekiz haneli bir sayı gerekiyor.


Bitcoin çıktığı günden bu yana kaç kat büyüdü?

Lider kripto para ilk günden bu yana yüzde 12 milyon oranında büyüdü. Yüzde 12 milyon böyle kısa bir sürede sık sık göreceğiniz bir büyüme oranı değil. Mevcut fiyat üzerinden hesaplarsak, BTC’nin değeri tam olarak yüzde 12,173,746 yükselmiş. Daha tüm zamanların en yüksek değerinden (ATH) bahsetmiyoruz. Tabii bunu ilk defa duyanlar şaşırabilir. Tabii şunu not etmek önemli. Bu büyüme tesadüf eseri oluşmadı. Bu büyümenin arkasında akıllıca düşünülmüş bir tasarım ve teknoloji var.

Bitcoin çıktığı günden bu yana kaç kat büyüdü? Dünyanın en büyük kripto parası ilk günden bu yana yüzde olarak büyümesini göstermek için sekiz haneli bir sayı gerekiyor.

Kaynak: BTCUSD TradingView

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Eğer Bitcoin’in kısa vadeli grafiklerine bakarsak, kripto paranın fiyatı iyi görünmüyor. Özellikle de ABD Doları Endeksi ile olan ters korelasyon ve ABD hisse senetleri ile inkar edilemez korelasyonu göz önüne alındığında negatif bir tablo oluşuyor. Yine de bunlar sadece kısa süreli grafiklerde böyle. Bir de daha geniş perspektiften bakmak gerekiyor.

Devam etmeden önce şunu belirtelim. Dünya genelinde merkez bankaları ekonomik döngülerin doğal akışına müdahale ediyorlar. Bunun sonucu aşırı enflasyon oluştu. Bu sadece hisse senetleri piyasasına değil, aynı zamanda Bitcoin’e de yardım ediyor.

Bitcoin fiyatı ve temellerinin uzun vadede iyimser görünmesi ile ilgili birden fazla sebep var. Bunlardan birkaçından bahsedelim.

İlgili – Bitcoin bugün neden düştü? Cevap madencilerde saklı

“Spent Output Profit Ration”, Bitcoin sahiplerinin kârda olup olmadığını ölçer. Eğer SOPR birden büyükse, o zaman BTC sahipleri mevcut işlemlerinde kazanç sağlıyorlar demek. Şu an SOPR oranı da 1 değerinin üzerinde.

Ayrıca 1 BTC’den fazla parası olan Bitcoin hodl edenleri sayısı da son aylarda arttı. Bu da insanların sürekli birikim yaptığını gösteriyor. BTC fiyatının 10,000 doların altındaki ceplere düşmeleri de bu yatırımcılara fırsat veriyor.

Hodl yapanları sayısının artması ve SOPR oranını birlikte değerlendirdiğimizde, Bitcoin’in ağ olarak açık bir şekilde güçlendiğini söyleyebiliriz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.