1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin çıktığı günden bu yana kaç kat büyüdü?

Bitcoin çıktığı günden bu yana kaç kat büyüdü?

Bitcoin çıktığı günden bu yana kaç kat büyüdü?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin çıktığı günden bu yana kaç kat büyüdü? Dünyanın en büyük kripto parasının ilk günden bu yana yüzde olarak büyümesini göstermek için sekiz haneli bir sayı gerekiyor.


Bitcoin çıktığı günden bu yana kaç kat büyüdü?

Lider kripto para ilk günden bu yana yüzde 12 milyon oranında büyüdü. Yüzde 12 milyon böyle kısa bir sürede sık sık göreceğiniz bir büyüme oranı değil. Mevcut fiyat üzerinden hesaplarsak, BTC’nin değeri tam olarak yüzde 12,173,746 yükselmiş. Daha tüm zamanların en yüksek değerinden (ATH) bahsetmiyoruz. Tabii bunu ilk defa duyanlar şaşırabilir. Tabii şunu not etmek önemli. Bu büyüme tesadüf eseri oluşmadı. Bu büyümenin arkasında akıllıca düşünülmüş bir tasarım ve teknoloji var.

Bitcoin çıktığı günden bu yana kaç kat büyüdü? Dünyanın en büyük kripto parası ilk günden bu yana yüzde olarak büyümesini göstermek için sekiz haneli bir sayı gerekiyor.

Kaynak: BTCUSD TradingView

İlgili – Güncel Bitcoin (BTC) Teknik Analizi: BTC dolar paritesi ve canlı fiyat grafiği

Eğer Bitcoin’in kısa vadeli grafiklerine bakarsak, kripto paranın fiyatı iyi görünmüyor. Özellikle de ABD Doları Endeksi ile olan ters korelasyon ve ABD hisse senetleri ile inkar edilemez korelasyonu göz önüne alındığında negatif bir tablo oluşuyor. Yine de bunlar sadece kısa süreli grafiklerde böyle. Bir de daha geniş perspektiften bakmak gerekiyor.

Devam etmeden önce şunu belirtelim. Dünya genelinde merkez bankaları ekonomik döngülerin doğal akışına müdahale ediyorlar. Bunun sonucu aşırı enflasyon oluştu. Bu sadece hisse senetleri piyasasına değil, aynı zamanda Bitcoin’e de yardım ediyor.

Bitcoin fiyatı ve temellerinin uzun vadede iyimser görünmesi ile ilgili birden fazla sebep var. Bunlardan birkaçından bahsedelim.

İlgili – Bitcoin bugün neden düştü? Cevap madencilerde saklı

“Spent Output Profit Ration”, Bitcoin sahiplerinin kârda olup olmadığını ölçer. Eğer SOPR birden büyükse, o zaman BTC sahipleri mevcut işlemlerinde kazanç sağlıyorlar demek. Şu an SOPR oranı da 1 değerinin üzerinde.

Ayrıca 1 BTC’den fazla parası olan Bitcoin hodl edenleri sayısı da son aylarda arttı. Bu da insanların sürekli birikim yaptığını gösteriyor. BTC fiyatının 10,000 doların altındaki ceplere düşmeleri de bu yatırımcılara fırsat veriyor.

Hodl yapanları sayısının artması ve SOPR oranını birlikte değerlendirdiğimizde, Bitcoin’in ağ olarak açık bir şekilde güçlendiğini söyleyebiliriz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: