Loading...
btc
BTC
0.32%
Bitcoin
66.255,62 USDT
eth
ETH
2.57%
Ethereum
3.571,30 USDT
bch
BCH
1.74%
Bitcoin Cash
430,22 USDT
xrp
XRP
3.84%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
2.04%
Litecoin
79,19 USDT
bnb
BNB
1.01%
Binance Coin
609,38 USDT
sol
SOL
1.63%
Solana
145,38 USDT
avax
AVAX
-0.89%
Avalanche
30,02 USDT
ada
ADA
0.57%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
1.03%
Poladot
6,23 USDT
doge
DOGE
1.32%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
2.44%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin (BTC)’in düşmesi kimleri sevindiriyor?

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin düştüğünde, Buttcoin alkışlıyor: çevrimiçi topluluk kriptonun sonu için dua ediyor. Kripto dolandırıcılıklarının ve piramit şemalarının çoğalmasından korkan insanlar için bir Reddit alt forumu, kripto para birimiyle dalga geçiyor

Bitcoin düşünce çok seviniyorlar

Bitcoin Haziran ortasında 20.000 doların altına düştü, birçok kripto para kullanıcısı büyük kayıplardan dolayı perişan oldu – bazıları hayat tasarruflarını kaybettiklerini bildirdi. Ancak internetin bir kesimi tezahürat yapıyordu: Kripto para birimleri ile dalga geçmek için 2011’de başlatılan bir Reddit alt forumu olan Buttcoin.

Buttcoin’i sıkça kullanan bir teknoloji endüstrisi çalışanı, Guardian’a “Bitcoin fiyatının düştüğünü gördüğümde dopamin patlaması yaşıyorum. Çok heyecan vericiydi” diyor. Kripto para birimi, bu hafta yine iki yılın en düşük seviyesiyle flört etti ve bu da Buttcoin’de şenlikli bir ruh hali anlamına geliyordu. Yaklaşık 135.000 üyeye sahip grup, Reddit’in birçok kripto para birimi yanlısı forumlarında sohbet eden milyonlarca insanla karşılaştırıldığında çok küçük.

Bitcoin

Onu kripto dolandırıcılıklarının çoğalmasından dehşete düşen insanlar için kara mizahla bağlanmış bir tür dijital destek grubu olarak tanımlıyorlar. Kriptoyu yok etme güçleri olmasa da, tökezlediğinde şakalar yapabilirler. Buttcoin üyelerinin dediği gibi, işe yaramaz dijital paraları çıkarmak yerine “komedi altını kazıyorlar.”

Tıpkı alay ettiği kripto kültürü gibi, Buttcoin’in de kendi terminolojileri var. Bazıları sadece kripto sözlerini ters çevirirler. Buttcoin kullanıcıları token fiyatlarının “aya” yükselmesini beklemek yerine “yere” diyorlar. Ancak Buttcoin’in en popüler şakaları, kripto yanlısı mantığı benimser ve onları alaycı uç noktalara itiyor. Buttcoin kullanıcıları, kripto para teşvikçilerinin olumsuz haberleri döndürme alışkanlığını şişirmek için kripto para felaketlerinin hikayeleri altında “Bitcoin için iyi” yorumunu yapıyor. Teknolojinin karmaşıklığına kendini beğenmiş bir şekilde atıfta bulunan bir başka kripto sloganı, “Birkaç kişi anlıyor”, kendi başına bir Buttcoin memesi haline geldi.

Başkalarının felaketine sevinme sendromu

Buttcoin’deki en büyük gönderiler schadenfreude (başkalarının felaketine sevinme) temasında. Subreddit, en büyük kripto para birimi olan bitcoin, sembolik fiyat seviyelerinin altına düştüğünde her zaman kutlar.  Birçok Buttcoin kullanıcısı için bu, aldatmacanın çözüldüğünü kanıtlıyor. Buttcoin’e her gün göz atan sistem mühendisi Joe, “Ciddi bir şekilde düşmeye başladığında veya bazı stabilcoin şemaları sıfıra gittiğinde kesinlikle umutlu oluyorum” dedi.

Bitcoin

Ancak daha tartışmalı gönderiler, kripto yatırımcılarını para kaybettikleri için alay ediyor – ne kadar ileri gidileceği konusunda anlaşmazlık var. Subreddit’teki bazı yüksek puanlı gönderiler, kurbanlara sempati duyulmaması gerektiğini savunuyor. Haziran ayı sonlarında 1.500’den fazla oy alan bir gönderide, “Gidip kendilerini becerebilirler” dendi: “Dolandırıcılığı eleştirmek kabalık değildir. Bu aynı zamanda ElonDogPoop Coin’de tüm parasını kaybeden insanları teselli etmeye yardımcı olacak bir destek grubu değil.” Tüm Buttcoin kullanıcıları aynı fikirde değil. “Pislik olsalar bile, ortalama [yatırımcının], dolandırıcılığın ne olduğunu görebilmeleri gerekse bile, hayat birikimlerini kaybetme fikrinden hoşlanmıyorum. Bu kesinlikle berbat, ”diyor Joe.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.