1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin hash gücü arttığında BTC fiyatı da artar mı?

Bitcoin hash gücü arttığında BTC fiyatı da artar mı?

Bitcoin hash gücü arttığında BTC fiyatı da artar mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin hash oranı 14 Mayıs’ta, rekordan 1 ay sonra, tüm zamanların en yüksek değerini gördü. Ağın hesaplama gücü saniyede 180 Exa hash (EH/S) değerinin üzerine çıktı. 


Bitcoin BTC hash ratio zirveye gidiyor!

Twitter kullanıcısı The Moon (@themooncarl) şöyle yazdı: “Bitcoin hashrate 140,354,000 Th/s ile son 3 ayın en yüksek değerini gördü. Bu 2017’de 20,000 dolar ile zirve yapıldığı dönemdeki hash oranından 10 kat daha fazla. Bitcoin temelleri bana BTC fiyatının yakında patlama yapacağını söylüyor.”

bitcoin hash Bitcoin hash gücü arttığında BTC fiyatı da artar mı?

Her hash, Bitcoin blockchain ağında bir blok çıkarmak için gerekli olan matematiksel denklemlere bir çözüm bulma girişimi olarak da adlandırılabilir. Hash oranı ayrıca ağdaki madenci sayısını da ortaya koyuyor. Ayrıca çok sık olarak ağdaki faaliyetlerin sağlığının da bir işareti.

İlgili – Bitcoin (BTC) nedir? Nasıl alınır? Geleceği var mı?

Tüm zamanların zirveleri

Mevcut Bitcoin hash oranı, geçmiş faaliyetler göz önüne alındığında çok dikkate değer. Şimdiki hash oranı, Bitcoin 14 Nisan 2021’de 64 bin dolar ile zirve gördüğündeki orana doğru yaklaşıyor.

Bu veriler, Bitcoin ağındaki faaliyetlerin son günlerde tekrardan artışa geçtiğine işaret ediyor. Artan benimsenme oranı ve blok madenciliğinden potansiyel olarak kazanç sağlama, büyük ihtimalle daha fazla madenciyi ağa çekti.

Bu hash oranındaki artan faaliyet, bir boğa indikatörü olabilir. Ancak bazı durumlarda böyle bir anlamı olmayabilir. Hash oranı, kripto kışı olarak bildiğimiz 2018 yılı boyunca büyüdü. Ancak o zaman fiyatlar aşırı ölçüde düşmüştü.

Ancak hash oranındaki yükseliş 2018 yılının dördüncü çeyreğide yerini düşüşe bıraktı ve bu dönemde 20 EH/s değerine kadar geriledi. Tabii bu arada fiyat da düştü. Bu hash oranı düşüşü aynı zamanda 2019’un ilk yarısındaki boğa koşusunun da habercisi oldu.

Basit bir dille anlatırsak, hash oranı ağdaki faaliyetin bir göstergesi olsa da fiyat ile bir korelasyona sahip değil. Yine de artan faaliyet piyasadaki hareketliliğe işaret edebilir. Çünkü benimsenme arttıkça talebe de yön verir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.

Total
0