okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.96%
Bitcoin
68.624,02 USDT
eth
ETH
-2.35%
Ethereum
3.694,57 USDT
bch
BCH
0.02%
Bitcoin Cash
491,24 USDT
xrp
XRP
0.83%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.22%
Litecoin
84,42 USDT
bnb
BNB
0.06%
Binance Coin
599,63 USDT
sol
SOL
-5.19%
Solana
167,04 USDT
avax
AVAX
-1.31%
Avalanche
38,01 USDT
ada
ADA
-1.71%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.54%
Poladot
7,24 USDT
doge
DOGE
3.17%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.42%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin (BTC) bu kriterde Dow Jones’u geride bıraktı

kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük ve önemli borsası endexlerinden Dow Jones‘ın artık resmi olarak Bitcoin (BTC)’den daha volatil olduğu ortaya çıktı. Finansal çevrelerde Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar aşırı volatil olmakla suçlanıyordu. Ayrınntılar haberimizde…

Bitcoin (BTC) ve Dow Jones mukayesesi

Son aylarda Bitcoin (BTC), her iki varlık sınıfının da hızla yükselen enflasyon ve faiz oranı artışlarının yol açtığı hakim makroekonomik faktörlerle mücadele etmesiyle birlikte hisse senetleriyle birlikte işlem gördü. Bununla birlikte, amiral gemisi kripto, hisse senetlerinden ayrılma belirtileri gösterdiğinden, Bitcoin’in oynaklığı geleneksel hisse senetlerine kıyasla daha düşük gibi görünüyor.

BTC

ZeroHedge’in paylaştığı verilere göre, özellikle 7 Ekim itibariyle, en büyük 30 sanayi hissesini izleyen Dow Jones endeksi Bitcoin’den daha volatil oldu. Bitcoin’in en son başarısı, en değişken yatırımlar arasında sınıflandırıldığı düşünüldüğünde, varlığın olgunlaşan doğasını vurgulamaktadır. Özellikle, savunucular, artan benimseme ile karakterize edilen Bitcoin olgunlaştığında, varlığın daha az değişken olacağını ve geleneksel varlıklar gibi ticaret yapacağını ileri sürmüşlerdir.

Bitcoin’in tarihsel oynaklığı azalıyor mu? Genel olarak, Bitcoin tarihsel olarak oynaklıkla gölgelendi, ancak geleneksel finansal piyasalar genellikle çok daha istikrarlı. Bununla birlikte, oynaklıktaki değişim, Bitcoin’in haftalarca 20.000 dolar civarında konsolide edildiğini gören tüm zamanların en yüksek seviyelerinden geri çekilmesine bağlanabilir. Bu durumda, 2021’in sonlarında neredeyse tüm zamanların en yüksek seviyesi olan neredeyse 68.000 $ ile sonuçlanan etkileyici boğa koşusunun ardından seviye Bitcoin için geçici bir dip olarak görülüyor.

Aynı zamanda, küresel itibari para birimlerinin ABD para birimine kıyasla değer kaybettiğini gören güçlü bir doların ardından Bitcoin’in daha az oynaklığı ortaya çıktı. Bu doğrultuda, yükselen dolar, emtia fiyatlarının düşmesinin yanı sıra hisse senedi portföylerini potansiyel olarak olumsuz etkileyebilir. Bununla birlikte, Bitcoin, bazı bölgelerdeki yatırımcıların hızla yükselen fiyatlara karşı bir önlem olarak varlığa yönelmesiyle istikrarı korudu. Bu arada, Bitcoin 20.000 doların altında konsolide olmaya devam ediyor ve kontrolü ele geçirmek için mücadele ediyor. Varlık son 24 saatte %1’den az kayıpla 19.500 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.