1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Bitcoin boğa koşuşu için geri sayım başlıyor!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bitcoin boğa koşuşu için geri sayım başlıyor!

Bitcoin boğa koşuşu için geri sayım başlıyor!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yaklaşık son bir ayın en yüksek fiyat seviyelerine gördükten sonra, piyasalar durgunlaşsa da ünlü bir kripto para analisti, Bitcoin boğa koşusu için geri sayımın başladığını söylüyor.

Balinalar Bitcoin boğa koşusu için hazırlanıyor!

En büyük kripto para birimi, hafta sonunda 42,628,50 dolara yükselerek son bir bir ayın zirvesini kaydetti. CoinGecko verilerine göre yazımızı yayına hazırladığımız sırada 38,645.60 dolardan işlem görüyor.

Yaklaşık son bir ayın en yüksek fiyat seviyelerine gördükten sonra, piyasalar durgunlaşsa da ünlü bir kripto para analisti, Bitcoin boğa koşusu için geri sayımın başladığını söylüyor.

Bitcoin yaklaşık son bir ayın en yüksek fiyat seviyelerine yükselirken, kripto para balinaları Bitcoin boğa koşusu için hazırlanıyor.

Kripto balina takipçisi Whale Alert’e göre, balinalar hafta sonunda borsalara yüz milyonlarca dolarlık Tether (USDT) taşıdı. 

Pazar günü (1 Ağustos) bilinmeyen bir cüzdan, üç ayrı işlemde borç verme platformu Compound’dan (COMP) 153.14 milyon dolar değerinde USDT çekti. Etherscan verileri, bu cüzdanın sahibinin, platform üzerinde yüz milyonlarca USDT işlemleri gerçekleştiren büyük bir kripto balinası olduğunu gösteriyor.

Yine dört ayrı bilinmeyen cüzdan, hafta sonu boyunca kripto borsalarına 221 milyon dolardan fazla stabil coin gönderdi:

Ancak bu büyük kripto işlemlerine rağmen, 361.300 Twitter takipçisi olan popüler kripto traderi ve analisti Michaël van de Poppe, Bitcoin/stabilcoin arz oranına* dair çarpıcı veriler paylaştı. Blockchain analiz firması Glassnode tarafından hazırlanan grafiğe atıfta bulunan Poppe, Bitcoin BSSR’nin çok düşük seviyelerde olduğunu söyledi. 

https://twitter.com/CryptoMichNL/status/1421599050135130114

(*BTC/SSR, dolaşımdaki BTC arzı ile Bitcoin’e akan stabilcoin arzı arasındaki orandır. SSR, stablecoin’lerin potansiyel Bitcoin alım gücünü ifade eder. Bitcoin fiyatının son zamanlarda düşmesi de borsalardaki stablecoin sahiplerinin daha fazla Bitcoin satın almasına olanak sağlıyor. Bu genellikle bir yükseliş sinyali olarak görülür ve Bitcoin’e akmaya başlayacak fonlara işaret eder. SSR keskin bir düşüş gösterirse, mevcut stabilcoin arzı, Bitcoin satın almak için daha fazla satın alma gücüne sahip olur.)

Bitcoin’de bir pozisyon açmak, “alım gücü” olarak ifade edilir. Mevcut durum ise bu alım gücünün yüksek olduğunu gösteriyor. Yani şu anda stablecoin sahipleri daha fazla miktarda Bitcoin satın alabiliyor.

Son zamanlarda borsalardaki artan USDT rezervleri de bu tezi destekliyor ve Bitcoin satın almak için stablecoinlerin hazır bekletildiğini gösteriyor.

bitcoin boğa koşusu Bitcoin boğa koşuşu için geri sayım başlıyor!

Van de Poppe konuya ilişkin şöyle bir değerlendirmede bulunuyor: 

“Bitcoin: Stablecoin Supply Ratio (SSR) hala en dipte. Yani piyasaya sürülmeye hazır tonlarca likidite var. Önümüzde bizi bekleyen büyük bir koşu var. ”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: