Loading...
btc
BTC
-0.29%
Bitcoin
64.782,04 USDT
eth
ETH
-1.09%
Ethereum
3.521,74 USDT
bch
BCH
0.7%
Bitcoin Cash
391,68 USDT
xrp
XRP
-0.36%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.54%
Litecoin
74,17 USDT
bnb
BNB
-0.5%
Binance Coin
596,30 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
134,47 USDT
avax
AVAX
2.79%
Avalanche
27,69 USDT
ada
ADA
-0.06%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
-1.9%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.5%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin boğa aşamasına geçti mi? İşte, bu sorunu cevabını veren metrik

BTC S2F grafiği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin boğa aşamasının erken dönemlerini mi yaşıyor? Ünlü kripto analiz şirketinin paylaştığı bir metrik bu soruya cevap veriyor. Ayrıntılara bakalım.


Bitcoin erken boğa aşamasında mı? İşte, bu sorunu cevabını veren metrik

Kripto piyasası analizleri sağlayan CryptoQuant’ın verilerine göre, Bitcoin artık erken dönem boğa aşamasına geçiş yaptı. CryptoQuant, bunun için ilgili indikatöre bakıyor. Bu indikatörün adı “boğa/ayı piyasa indikatörü” ve piyasanın hangi aşamada olduğunu gösteriyor. Bu indikatör, piyasanın kaç gün boğa aşamasında geçirdiğini hesaplayarak bunu ayı aşamasında geçirilen günler ile kıyaslıyor.

Şimdi bu indikatörde olan veriler şunu gösteriyor. Piyasa bundan sonra yeniden ayı duruma geçmeden önce bir süre daha pozitif yönde hareket etmeye devam edebilir.

Bitcoin boğa aşamasına geçti mi? İşte, bu sorunu cevabını veren metrik

Kaynak: Crypto Quant

İlgili – Ünlü analist, Bitcoin 30.000 dolar tahmininin ne zaman gerçekleşeceğini açıkladı

BTC sahipleri sabırla bekliyor

Bu arada piyasadaki son yükselişlere rağmen hala birçok Bitcoin sahibi kazanç sağlayamadı. Bu da şu demek. Bu BTC sahipleri fiyatın daha da yükselmesini bekleyecek. Ancak ondan sonra pozisyonlarını satmaya başlayacaklar.

Öte yandan Bitcoin fiyatının son dönemde büyümesinin arkasındaki sebeplerden biri de balina hareketlerinin çok düşük olması olabilir. Büyük Bitcoin sahipleri olarak bilinen balinalar, fiyatı manipüle etmekle biliniyorlar. Bunu ise yüklü miktarda BTC alıp satarak yapıyorlar. Şimdi ise balinalar BTC satmak istemiyor. Bundan dolayı da Bitcoin mevcut boğa aşamasını yaşıyor.

İlgili – Ünlü analist, XRP, Aptos ve 2 altcoin için hedef seviyeleri açıkladı

Traderler şüphelenmeye başlıyor

Bitcoin fiyatındaki büyümeye rağmen, traderlerin BTC’ye olan güveni düşmeye devam ediyor. Coinglass verilerine göre, Bitcoin için olan long pozisyonların sayısı fiyat yükseldikçe düşüyor.

Her şeye rağmen Bitcoin’in geçen sene sonu gördüğü 15.500 dolar dip seviyesinden bu ay 23.300 dolara kadar yükselmesi piyasaya bir miktar canlanma getirdi. Son 24 saatte de BTC fiyatında bir yükseliş var.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.