Bitcoin birikimi son 7 yılın en yüksek seviyesinde

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), güçlü makro rüzgarlara rağmen güçlü birikim seviyeleri görüyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin birikimi yedi yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıntılar haberimizde…

Eski Bitcoinler gerçekleşen sınırın %74’ünü oluşturuyor

Eski kripto coinler, şu anda dolaşımda olan kripto paraların önemli bir kısmına tekabül ediyor. Bu koinlerin  son transfer edildiği fiyat baz alınarak yapılan hesaplamada, gerçekleşmiş piyasa değerinin %74’ünü oluşturuyor. Bu aslında, altı aydan fazla bir süredir hareketsiz kalan coinlerin şimdiki piyasa değerindeki aslan payını oluşturduğu anlamına geliyor. Böyle yüksek bir birikim seviyesi, Bitcoin (BTC) boğaları için iyi bir haber olmalı. Ju tarafından belirtildiği gibi, eski madeni paraların payı, 2015 yılında kaydedilen bir önceki ayı piyasasının dibinde %70 ile zirve yaptı. Ancak 2015 yılında %77 ile zirve yapmıştı.

Bitcoin

Diğer zincir üstü veriler, yatırımcıların makro rüzgarlara rağmen tokenleri istiflemeye istekli olduğunu gösteriyor. Bitcoin madencilik gelirine dayanan popüler bir değerleme aracı olan Puell Multiple göstergesi, düşük okumalar göstermeye devam ediyor, bu da en büyük kripto para biriminin şu anda değerinin altında olduğu anlamına geliyor.

Tarihsel olarak, en iyi satın alma fırsatları, madenci karlılığının nispeten mütevazı olduğu dönemlerde geldi. Bununla birlikte, Bitcoin tüm varlığı boyunca düşük faiz oranlarından yararlandığı için tarihin bu sefer tekerrür etmeyebileceğine dikkat edilmelidir. Kripto para birimi, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası olan Fed’in agresif para politikası tarafından engellendi. Dünyanın en büyük kripto para birimi, Binance borsasında yazım zamanında 19.622 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin birikimi son 7 yılın en yüksek seviyesinde
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.