1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin birikimi son 7 yılın en yüksek seviyesinde

Bitcoin birikimi son 7 yılın en yüksek seviyesinde

Bitcoin birikimi son 7 yılın en yüksek seviyesinde
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), güçlü makro rüzgarlara rağmen güçlü birikim seviyeleri görüyor. CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin birikimi yedi yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ayrıntılar haberimizde…

Eski Bitcoinler gerçekleşen sınırın %74’ünü oluşturuyor

Eski kripto coinler, şu anda dolaşımda olan kripto paraların önemli bir kısmına tekabül ediyor. Bu koinlerin  son transfer edildiği fiyat baz alınarak yapılan hesaplamada, gerçekleşmiş piyasa değerinin %74’ünü oluşturuyor. Bu aslında, altı aydan fazla bir süredir hareketsiz kalan coinlerin şimdiki piyasa değerindeki aslan payını oluşturduğu anlamına geliyor. Böyle yüksek bir birikim seviyesi, Bitcoin (BTC) boğaları için iyi bir haber olmalı. Ju tarafından belirtildiği gibi, eski madeni paraların payı, 2015 yılında kaydedilen bir önceki ayı piyasasının dibinde %70 ile zirve yaptı. Ancak 2015 yılında %77 ile zirve yapmıştı.

Bitcoin

Diğer zincir üstü veriler, yatırımcıların makro rüzgarlara rağmen tokenleri istiflemeye istekli olduğunu gösteriyor. Bitcoin madencilik gelirine dayanan popüler bir değerleme aracı olan Puell Multiple göstergesi, düşük okumalar göstermeye devam ediyor, bu da en büyük kripto para biriminin şu anda değerinin altında olduğu anlamına geliyor.

Tarihsel olarak, en iyi satın alma fırsatları, madenci karlılığının nispeten mütevazı olduğu dönemlerde geldi. Bununla birlikte, Bitcoin tüm varlığı boyunca düşük faiz oranlarından yararlandığı için tarihin bu sefer tekerrür etmeyebileceğine dikkat edilmelidir. Kripto para birimi, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası olan Fed’in agresif para politikası tarafından engellendi. Dünyanın en büyük kripto para birimi, Binance borsasında yazım zamanında 19.622 dolardan işlem görüyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: