Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
57.994,44 USDT
eth
ETH
0.05%
Ethereum
3.135,47 USDT
bch
BCH
1.66%
Bitcoin Cash
374,82 USDT
xrp
XRP
7.37%
Ripple
0,51 USDT
ltc
LTC
1.62%
Litecoin
70,37 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
535,49 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
138,89 USDT
avax
AVAX
-0.11%
Avalanche
25,93 USDT
ada
ADA
1.01%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
1.91%
Poladot
6,22 USDT
doge
DOGE
1.2%
Doge Coin
0,11 USDT
shib
SHIB
1.96%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin başkentinin belediye başkanı açıkladı: Dipten alın!

Bitcoin başkentinin belediye başkanı açıkladı: Dipten alın!

Francis Suarez
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 Bitcoin konferansı ABD’nin Miami şehrinde gerçekleşiyor. Miami şehri başkanı, Miami’yi Bitcoin’in başkenti ilan etti. Başkan, konferansta önemli açıklamalarda bulundu.


Bitcoin başkentinin belediye başkanı açıkladı: Dipten alın!

Bilindiği üzere ABD eyaletlerden oluşmaktadır. Her eyalet iç işlerinde merkezi hükümetten bağımsız olarak bazı kararları alabiliyor. Örneğin infaz yasası, vergi oranları ve hız limitleri gibi birçok düzenleme ve regülasyonlara eyaletler kendi içerisinde ve kendi parlamentolarında karar veriyor.

Miami belediye başkanı Bitcoin’in bir ödeme ve yatırım aracı olarak kullanılması adına birçok adım attı. Bu sayede Miami, Bitcoin için bir yatırım cenneti haline geliyor.

Miami başkanı Francis Suarez, Miami şehrinde maaş ödemeleri, vergi ödemeleri ve belediye ödemelerini Bitcoin ve kripto paralar üzerinden yapılabileceği bir sistem kuruyor. Suarez ayrıca Miami belediyesinin bilançosunda Bitcoin tutabileceği bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Eğer ilgili düzenleme gerçekleşirse Miami belediyesi bizzat Bitcoin satın alabilecek.

Lütfen Bkz: 2021 Bitcoin Konferansında altın balina ödülü tandık bir simaya gitti!

Miami sağladığı esnek kripto para ve Bitcoin ortamı sayesinde bu endüstriden doğrudan sermaye yatırımı çekmeye başladı. Ekonomik mevzuatlar konusunda en katı eyalet New York olduğu biliniyor. Miami oluşturduğu esneklik sayesinde New York’tan sermaye alabiliyor. Örneğin blockchain.com, merkezini New York’tan Miami’ye taşıdı.

Francis Suarez, blockchain.com sayesinde geçtiğimiz hafta Miami’de 300 ek istihdam ve 300 milyon dolarlık gelir sağlandığını belirtti.

Suarez’in 2021 Bitcoin Konferansında kullandığı şu ifadeler belki de en dikkat çeken cümlelerdi. Suarez:

“Tabi ki çözülmemiş sorunlar var. Regülasyonlar konusu ve kripto paraların nasıl kontrol edilebileceği henüz netlik kazanmış değil. Ben bu tür konularda rahatım ve bu konulara takılı kalmadan işlerime devam ediyorum. Sonuç olarak geriye yapmak gereken tek şey kalacak o da dipten satın almak!”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.