1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin başkentinin belediye başkanı açıkladı: Dipten alın!

Bitcoin başkentinin belediye başkanı açıkladı: Dipten alın!

Bitcoin başkentinin belediye başkanı açıkladı: Dipten alın!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

2021 Bitcoin konferansı ABD’nin Miami şehrinde gerçekleşiyor. Miami şehri başkanı, Miami’yi Bitcoin’in başkenti ilan etti. Başkan, konferansta önemli açıklamalarda bulundu.


Bitcoin başkentinin belediye başkanı açıkladı: Dipten alın!

Bilindiği üzere ABD eyaletlerden oluşmaktadır. Her eyalet iç işlerinde merkezi hükümetten bağımsız olarak bazı kararları alabiliyor. Örneğin infaz yasası, vergi oranları ve hız limitleri gibi birçok düzenleme ve regülasyonlara eyaletler kendi içerisinde ve kendi parlamentolarında karar veriyor.

Miami belediye başkanı Bitcoin’in bir ödeme ve yatırım aracı olarak kullanılması adına birçok adım attı. Bu sayede Miami, Bitcoin için bir yatırım cenneti haline geliyor.

Miami başkanı Francis Suarez, Miami şehrinde maaş ödemeleri, vergi ödemeleri ve belediye ödemelerini Bitcoin ve kripto paralar üzerinden yapılabileceği bir sistem kuruyor. Suarez ayrıca Miami belediyesinin bilançosunda Bitcoin tutabileceği bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Eğer ilgili düzenleme gerçekleşirse Miami belediyesi bizzat Bitcoin satın alabilecek.

Lütfen Bkz: 2021 Bitcoin Konferansında altın balina ödülü tandık bir simaya gitti!

Miami sağladığı esnek kripto para ve Bitcoin ortamı sayesinde bu endüstriden doğrudan sermaye yatırımı çekmeye başladı. Ekonomik mevzuatlar konusunda en katı eyalet New York olduğu biliniyor. Miami oluşturduğu esneklik sayesinde New York’tan sermaye alabiliyor. Örneğin blockchain.com, merkezini New York’tan Miami’ye taşıdı.

Francis Suarez, blockchain.com sayesinde geçtiğimiz hafta Miami’de 300 ek istihdam ve 300 milyon dolarlık gelir sağlandığını belirtti.

Suarez’in 2021 Bitcoin Konferansında kullandığı şu ifadeler belki de en dikkat çeken cümlelerdi. Suarez:

“Tabi ki çözülmemiş sorunlar var. Regülasyonlar konusu ve kripto paraların nasıl kontrol edilebileceği henüz netlik kazanmış değil. Ben bu tür konularda rahatım ve bu konulara takılı kalmadan işlerime devam ediyorum. Sonuç olarak geriye yapmak gereken tek şey kalacak o da dipten satın almak!”

Kaynak