1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Bitcoin balinalarından yeni hamleler! Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir?

Bitcoin balinalarından yeni hamleler! Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir?

Bitcoin balinalarından yeni hamleler! Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasasında dalgalı trend devam ediyor. Bitcoin balinaları gün içerisinde yeni bir hamle yaptı. Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bitcoin balinalarından yeni hamleler! Bitcoin fiyatı nasıl etkilenir?

Bitcoin, dün gelen ABD enflasyon verilerinin ardından yeniden 41,000 doların üzerine çıkmıştı. Terra’nın yeni 100 milyon dolarlık alımı da bir katalizör olunca beklentiler BTC’nin yeniden bir sıçrama göstereceğiydi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Ancak son birkaç gün içerisinde balinalar çok aktif. Geçtiğimiz haftaki düşüşün arkasındaki kar satışları devam ediyor.  Zincir üstü veriler, 10.000 BTC’den fazla tutan Bitcoin adreslerinin sayısının neredeyse %5 oranında azaldığını ve en az dört balina da dahil olmak üzere bu adreslerin her birinin, %90 ile toplam 430 milyon dolarlık BTC’yi tasfiye ettiğini gösteriyor.

Bitcoin

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Balinaların bu tasfiyesi yaklaşan bir çöküşün göstergesi olarak da kabul edilebilir. Bitcoin 40,000 dolarlık psikolojik destek noktasının üzerinde fiyatlanamaz ise düşüş daha derin olabilir. Ancak yukarı yönlü bir hareketin başladığını söyleyebilmemiz için 43,500 doları kararlı bir şekilde geride bırakması gerekiyor. Bitcoin’in boğaları ve ayıları şu anda bir çıkmazda görünüyor. 43,500, 45,000 ve 50,000 dolarlık seviyeler kritik önemde. Aşağı yönlü bir harekette 38,000 dolarlık destek çözülürse 35,000 dolara kadar gerileme görülebilir.

Ünlü kripto analisti Altcoin Sherpa, Bitcoin’in mevcut ticaret aralığını yükseliş trendinden bir sapma olarak gördüğünü belirtti. BTC’nin 30,000 dolara kadar gerilemesinin kendisi için sürpriz olmayacağını da sözlerine ekledi.

Son günlerde kripto para piyasası inanılmaz derecede değişken ve genellikle büyük ölçekli satışlardan etkileniyor. Bu nedenle yatırım yapma kararı alırken tüm gelişmelere hakim olmak önem arz ediyor.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Lider kripto para birimi Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 40,193 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde %2,54 değer kaybı yaşadı.

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hereketleri

Bitcoin

 

Kaynak

 

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: