Bitcoin balinaları yeniden birikime başladı: Ne kadar BTC aldılar?

Balinaların dev transferler yaptığı 2 kripto para
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

On chain veriler, Bitcoin balinalarının kısa süre önce yeniden birikim durumuna geçtiğini gösteriyor. Balinalar ne kadar BTC aldı ve bu fiyat için be anlama geliyor? İşte, ayrıntılar.


Bitcoin balinaları yeniden birikime başladı: Ne kadar BTC aldılar?

On chain analiz şirketi Santiment’in sağladığı verilere göre, balinaların bir aydır devam eden dump dönemi bitmiş görünüyor. Buradaki önemli indikatör “BTC arzı dağılımı” metriği. Bu metrik bize, sektördeki her bir cüzdan grubunun elinde toplam Bitcoin arzının ne kadarı olduğunu gösteriyor.

Sahip oldukları bakiyelere göre cüzdanlar birkaç gruba ayrılıyor. Bizim burada ilgilendiğimiz ise 100 ile 1.000 BTC arasında coine sahip adresler. Aşağıdaki grafik, 100 ile 1.000 BTC arasında coine sahip adres sayısındaki artışı gösteriyor.

İlgili – Bitcoin “açgözlülük” endeksi 17 ayın zirvesinde: Kripto için ne anlama geliyor?

Bitcoin balinaları yeniden birikime başladı: Ne kadar BTC aldılar?

Bitcoin balinaları 2 günde 20.000 BTC satın aldı Kaynak: CryptoQuant

Bahsettiğimiz bu adres grubu balina olarak nitelendiriliyor. Balinalar son 48 saatte 20.000 BTC alarak yeniden birikim aşamasına geçtiklerinin sinyalini verdi.

Balinalar, kripto para ekosisteminin önemli bir parçası. Bunun başlıca sebebi sahip oldukları yüklü yatırım miktarları. Arzın önemli bir kısımını kontrol ettikleri için fiyat üzerinde de dikkat çeken bir etkiye sahip oluyorlar.


İlgili – Ünlü analistin yükseliş beklediği SOL, DOGE ve bir ETH rakibi için fiyat hedefleri

Bundan dolayı balinaların son günlerde yaptığı satışlar fiyat üzerine negatif bir etkiye sahipti. Şimdi alım yapmaları ise fiyata alım desteği sağlayarak yükselmesine yardım edebilir. Çünkü son 2 günde balinalar 585 milyon dolar değerinde 20.000 BTC satın aldı.

Son alımlarla birlikte balinaların elinde toplamda 3,88 milyon BTC (113 milyar dolar) bulunuyor. Bu da toplam BTC arzının yüzde 20’sine denk geliyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin balinaları yeniden birikime başladı: Ne kadar BTC aldılar?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.