okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin balinaları Temmuz ayında ne yapıyor?

Dev balinalardan dev transferler! Hangi kripto paralar var?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin piyasalarında umut ile korku arasında gidip geliyoruz. Kimi analistler fiyatların 20K seviyelerine kadar gerileyebileceğini iddia ederken bazı hesaplar, Bitcoin toplamaya devam ediyor.


Bitcoin balinaları Temmuz ayında ne yapıyor?

Bitcoin tarihinin belki de en çalkantılı ayı, Mayıs ayı oldu. Ay içerisinde Bitcoin, 64,863 doları da gördü 30 bin doları da. Haziran ayında kısmen düşüş devam etse de volatilite bir önceki aya kıyaslandığında oldukça düşük seviyede kaldı. Son iki haftadır Bitcoin fiyatları 30K-35K bandında hareket ediyor. Fiyatlardaki volatilitenin azalmasını en net biçimde aşağıdaki grafikte daralan Bollinger Bandları aralığında görüyoruz. Temmuz ayı boyunca fiyatlar 30K-35K arasındaki sıkıcı yolculuğuna bir süre daha devam edebilir.

bitcoin balinaları Bitcoin balinaları Temmuz ayında ne yapıyor?

Aşağıdaki tabloda aylık bazda Bitcoin fiyatlarındaki ısı dağılımını görüyoruz. Kırmızı ile işaretlenen aylarda Bitcoin değer kaybetti. Yeşil ile işaretlenen aylar ise Bitcoin’in aylık bazda değer kazandığı aylardır. Aşağıdaki tablo kuşbakışı piyasa hakkında oldukça değerli veriler sunuyor.

bitcoin balinaları Bitcoin balinaları Temmuz ayında ne yapıyor?

2021’in ikinci yarısında Bitcoin çevresinde ciddi bir yapısal değişim yaşanıyor. Küresel dengeler yerinden oynadı. Bitcoin madenciliği Çin’den Kuzey Amerika’ya doğru hareket ediyor. IBC Group da bugün Çin’de faaliyetlerini sonlandırdığını duyurdu.

Lütfen Bkz: Londra Güncellemesi Ethereum’a güç kattı

Bu süreçte bazı hesapların Bitcoin toplamaya devam ettiğini görüyoruz. Temmuz ayının ilk günlerinde balina hesaplardaki Bitcoin bakiyesinde artış gözleniyor. Sadece 1 günde bir balina hesap, 60K adet Bitcoin topladı.

Santiment analizlerine göre 100 BTC – 10,000BTC bakiyelerine sahip tüm Bitcoin adreslerinde tutulan toplam yekûn 9.12 milyona denk geliyor. Yani piyasadaki Bitcoin’lerin yarısı bu adreslerde. Kalan yarsını ise küçük yatırımcılar kendi aralarında pay ediyor.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin milyonerleri sayısındaki değişimi görüyoruz.

bitcoin balinaları Bitcoin balinaları Temmuz ayında ne yapıyor?Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.