1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin balinaları devasa miktarda BTC topladı, FED’i bekliyorlar

Bitcoin balinaları devasa miktarda BTC topladı, FED’i bekliyorlar

Bitcoin balinaları devasa miktarda BTC topladı, FED’i bekliyorlar
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BTC’yi daha yükseğe çıkarmaya hazır balinalar, 931 milyon dolar değerinde Bitcoin biriktiriyor. Bitcoin balinaları, varlığı 27 Eylül’den bu yana devamlı bir şekilde biriktirdi. 100 ila 10.000 Bitcoin tutan büyük cüzdan yatırımcıları, portföylerine 931 milyon dolardan fazla BTC ekledi.

Balinalar aktif olmaya devam ediyor

Analistler, Bitcoin fiyatının 20.400 dolardan üç haftanın en yüksek aralığını geçebileceğine inanıyor. Bitcoin blok zincirindeki büyük cüzdan yatırımcıları, ayı piyasası boyunca sürekli birikim belirtileri gösterdi. Analistler, kısa vadede Bitcoin fiyatında bir ralli öngördüler.

Alınan bilgilere göre balinalar Bitcoin’de 931 milyon dolar topladı. Bitcoin balinaları, mevcut ayı piyasasında sürekli olarak Bitcoin biriktirdi. Kripto istihbarat takipçisi Santiment’in verilerine göre, 100 ila 10.000 Bitcoin tutan büyük cüzdan yatırımcıları, cüzdanlarına toplu olarak 46.173 Bitcoin ekledi. Bu balinaların USDT varlıkları düştü.

Tipik olarak, balinalar tarafından birikim, Bitcoin fiyatı için bir yükseliş göstergesidir. Santiment verileri, Bitcoin arzının borsalara düştüğünü de ortaya koydu. 2018’den beri ilk kez Bitcoin arzının %9’undan azı borsa cüzdanlarında. Bu, varlıkta yükseliş eğiliminin tersine döndüğünün bir işareti olarak algılanabilir.

bitcoin

Bitcoin fiyatı, bir Fed pivotu umuduyla 20.000 doları aştı. Bitcoin, ABD Federal Rezervinin agresif likidite geri çekme önlemlerinden uzaklaşacağı umuduyla yükseliş ivmesi oluşturmaya devam etti. Uzmanlar, Fed’in likidite sıkılaştırmasını yavaşlatıp yavaşlatmayacağı konusunda şüpheci olmaya devam ederken, kripto savunucuları bunun gerçekleşmesini ve risk varlıklarını merkez sahneye geri itmesini bekliyor.

Yazım zamanında, Bitcoin 20,176 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi geçen hafta %7 kazanç sağladı. Analistler Bitcoin fiyat rallisinde iyimser. Kripto Twitter’da takma adlı bir analist ve trader olan Johnny (@CryptoGodJohn), Bitcoin fiyatının üç haftanın en yüksek seviyesi olan 20.400$’ı geçeceğine inanıyor. Analist ayı piyasasına karşı temkinli olmaya devam ediyor ve traderlardan Bitcoin onu geçene kadar 20.400$ seviyesine dikkat etmelerini istiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.