Bitcoin ağı dünyayı sarıyor! İşte kanıtı

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyadaki Bitcoin ATM’lerinin sayısı geçen yıldan bu yana iki kat arttı. Bitcoin ATM’leri artık her yerde. Detaylar haberimizde.

Bitcoin ağı dünyayı sarıyor! İşte kanıtı

2021 yılı kripto para tarihinde öenmli bir yıl oldu. Bu yıl içerisinde kripto paralar ile ilgili birçok ilk gerçekleşti. Piyasa hacim olarak en yüksek seviyeleri gördü. Yazım anı itibari ile kripto para piyasası 2,470 trilyon dolarlık bir hacme sahip.

Bu hacim içerisindeki aslan payı doğal olarak piyasanın lokomotifi Bitcoin’e ait. BTC bu yıl ilk defa bir ülke tarafından resmi para ilanedilerek tarihe geçti.  Bilindiği gibi El Salvador’da 7 Eylül’den itibaren Bitcoin resmi para. Ayrıca, 66,900 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesi, lider kripto para birimini dünyanın gündemine birkez daha taşıdı. Artık birçok kişi Bitcoin’i yakından biliyor. BTC’ye yatırım yapalnların ve onunla işle yapanların sayısı da oldukça fazla. Bu sayı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

bitcoin

Coin ATM Radar, dikkat çeken bir veri paylaştı. ,1 Ocak’ta önde gelen kripto para birimleri için dünya genelinde 14.016 kayıtlı ATM bulunurken bu sayı 27 Ekim itibariyle sayıları şaşırtıcı bir şekilde 30.011’e ulaştı. Şu anda dünya genelinde 76 ülkede başta Bitcoin ATM’si olmak üzere kripto para hizmeti veren ATM’ler mevcut.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Bu veriler içerisinde en dikkat çeken ise Amerika Birleşik Devletleri’nin 26.000’den fazla ATM ile açık ara lider olması. Bu veri ABD’de kripto para ağının ne derece yaygın olduğununda göstergesi. Özellikle ABD’deki büyük alışveriş merkezleri şubelerine Bitcoin ATM’leri yerleştirerek kapılarını kripto paraya açıyor.

Avrupa Birliği’nde ise 1.353 Bitcoin ATM’si bulunuyor. Bu ATM’lerin 155’i İspanya’da 130’u ise İsviçre’de. ATM’lerin birçoğunda Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin gibi diğer kripto paralarla da işlem yapılabiliyor. Bazı ATM’ler Tether gibi stabilcoinler için hizmet verirken bazı ATM’lerden Doge gibi popüler kripto para hizmeti de alınabiliyor.

Bitcoin ATM pazarında ise Genesis Coin, pazarın %40’ından fazlasını oluşturan lider BATM üreticisi olmaya devam ediyor ve onu %22’den fazla ile General Bytes izliyor. Bu sayıların katlanarak artacağı ise tartışılmaz bir gerçek olarak karşımızda duruyor.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin ağı dünyayı sarıyor! İşte kanıtı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.