Bitcoin açılımının ardından PayPal hedef yükselti!

paypal ethereum
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

300 milyonun üzerinde kullanıcı kitlesine sahip olan Paypal’ın Bitcoin açılımı, piyasada coşku ile karşılandı. PayPal yeni açılımları planlıyor ama bu yolun bazı zorlukları var!


Bitcoin açılımının ardından PayPal hedef yükselti! Bakalım başarılı olabilecek mi?

PayPal’ın Bitcoin alımını ve transferini kolaylaştıran açılımı, piyasalarda boğa koşusunun başlamasına neden olmuştu. İlk kıvılcımı Paypal yaktı! Ardından Tesla gibi birçok kurumsal firma, Bitcoin’e doğrudan ya da dolaylı biçimde yatırım yaptı.

PayPal şimdi yeni bir açılımın planlarını yapıyor. PayPal kendi kripto parasını çıkarmayı planlıyor. PayPal’ın stabil coin (istikrarlı coin) projesi üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Stabil coin değerini dolar ya da bir grup para birimine sabitlemiş para birimleri olarak biliniyor. Kripto para piyasalarında en yaygın kullanılan stabil coin ise Tether (USDT).

Tether 52 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 6’ncı kripto para.

Ancak stabil coin hedefi PayPal’ın yutamayacağı bir lokma olabilir. Nasıl?

2019 yılına Facebook’un Libra projesi damgasını vurmuştu. Facebook büyük bir Libra Birliği oluşturdu ve bu birliğin içerisinde Paypal, eBay, Visa gibi birçok uluslararası firma da yer almıştır. Libra çok büyük hukuki engellerle karşılaştı. ABD ve AB ülkeleri, Libra projesine kesinlikle geçit vermeyeceklerini açıkladılar. Bu sert tepkinin ardından Facebook, Libra projesini iptal etti. Şu sıralar daha az iddialı olan Diem üzerinde çalışıyor.

Lütfen Bkz: Dev kripto para borsası önemli bir Bitcoin açılımına hizmet ediyor

PayPal şu sıralar stabil coin projeleri üzerine mesai harcıyor. PayPal’ın stabil coin geliştiricileri ile görüşme yaptıkları iddia ediliyor. Hatta PayPal’ın AVA Laps ile görüştüğü iddia edildi.

Facebook’a hayır diyen katı mevzuatlar Paypal’a evet diyecek mi merak ediyoruz.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Bitcoin açılımının ardından PayPal hedef yükselti!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.