1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Bitcoin $57K’nın üzerinde çıktı: Yatırımcılar ABD piyasalarının açılmasını bekliyor!

Bitcoin $57K’nın üzerinde çıktı: Yatırımcılar ABD piyasalarının açılmasını bekliyor!

Bitcoin $57K’nın üzerinde çıktı: Yatırımcılar ABD piyasalarının açılmasını bekliyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Asya piyasalarında gelen alım dalgası Bitcoin fiyatlarını 57 bin doların üzerine taşıdı. Toplam kripto para piyasalarının değeri ise 2.5 trilyon doların üstüne tekrardan çıktı. Gözler ABD piyasalarının açılmasını bekliyor.


Bitcoin $57K’nın üzerinde çıktı: Yatırımcılar ABD piyasalarının açılmasını bekliyor!

7/24 işleyen kripto para piyasaları regüle olmuş piyasaların aksine zaman ve mekan kavramından bağımsız çalışıyor. Ancak Bitcoin ETF’lerin ve Bitcoin türev ürünlerinin ABD merkezli regüle olmuş borsalarda işlem görmeye başlamasının ardından artık Bitcoin ve kripto para piyasaları menkul kıymetler borsaları ile entegre haline geldi/geliyor. Bu nedenle artık kripto para yatırımcıları da menkul değer borsalarının açılmasını bekliyor.

26 Kasım tarihinde borsaların kapanmasına yakın Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Korana Salgının yeni varyantı Omicron’un resmi web sitesinden duyurdu. Neyse ki borsaların hafta sonu tatiline girmesi, panik satışları bir nebze engelledi.

Hafta sonu boyunca Omicron varyantı konusunda küresel otoriteler gerekli önlemleri almaya başladı. Pfizer gibi şirketlerden Omicron varyantına karşı aşı üretilebileceği konusunda umut verici açıklamalar geldi.

Sonuç olarak hisse senedi piyasalarında keskin düşüşler yaşanmazken Bitcoin piyasalarındaki Omicron düzeltmesi biraz etkili oldu. Kripto para piyasaların yönünü ABD finansal piyasaların göstereceği tepki belirleyecek gibi.

Aşağıdaki grafikte Bitcoin fiyatlarının Korana salgını ve Delta varyantına göstermiş olduğu tepkiyi görüyoruz.

Korona Salgını 13 Mart 2020’de DSÖ tarafından küresel pandemi olarak ilan edildi. Bu ilanın ardından Bitcoin 8 bin dolar bandında hareket ederken 4 bin doların altına geriledi.  O dönemde Bitcoin fiyatları %50 ve üzeri değer kaybetti.

bitcoin fiyatları

Delta varyantı ise Aralık 2020’de Hindistan’da görülmeye başlandı. Aşağıdaki grafikte Aralık 2020 döneminde Bitcoin’de ciddi bir düzeltmenin yaşanmadığı görüyoruz. Bitcoin fiyatları Delta varyantına ciddi tepki göstermedi.

bitcoin fiyatları

Kaynak

İlgili!

Güncel Bitcoin – BTC fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2021- 2025