okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.49%
Bitcoin
69.806,45 USDT
eth
ETH
-0.92%
Ethereum
3.755,11 USDT
bch
BCH
-1.32%
Bitcoin Cash
508,18 USDT
xrp
XRP
-0.55%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.04%
Litecoin
87,34 USDT
bnb
BNB
0.25%
Binance Coin
620,12 USDT
sol
SOL
2.28%
Solana
182,22 USDT
avax
AVAX
0.45%
Avalanche
41,39 USDT
ada
ADA
-0.67%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.17%
Poladot
7,60 USDT
doge
DOGE
-1.26%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-0.77%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin 1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşabilir mi?

Bitcoin 1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşabilir mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, 1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşabilir! Nuggets News’e verdiği son röportajında BTC ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan ShapeShift CEO’su Erik Voorhees, BTC’nin piyasa değerinin 1 trilyon doları göreceğini iddia etti.


Bitcoin 1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşabilir!

Son zamanlarda kripto piyasası ile ilgili, eskiye nazaran daha iyimser tahminler yapılıyor. Uzmanlar, kripto paraların, en başta da Bitcoin’in, uzun vadede muazzam bir potansiyele sahip olduğuna vurgu yapıyor.

Son günlerde bu noktaya dikkat çekmeye çalışanlardan biri de ShapeShift’in CEO’su Erik Voorhees. Vorhees, BTC için muhteşem yılların yaklaştığını iddia ediyor. Dahası ona göre Bitcoin, 1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşabilir!

Nuggets News ile yaptığı en son röportajında, BTC’nin 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerini aşacağına inandığını ve nihayetinde tüm dünyadaki fiat para birimlerinin yerine geçeceğini söyledi.

“Tıpkı benim gibi, Bitcoin’in dünyayı ele geçireceği tezini savunuyorsanız, sadece bir saniyeliğine bunun gerçekleştiğini varsayalım. (Ki gerçekte, bu görüşü savunan birçok kişi var.) Şöyle ki; Bitcoin dünyayı ele geçirdikçe, fiyatının da artması gerekecek.”

Ünlü CEO, “Bitcoin, 1 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşacak” şeklindeki yorumuna şöyle devam ediyor:

“Fiyatın düzenli bir yükseliş trendinde devam etmesi imkansız olurdu. Çünkü eğer öyle olsaydı, Bitcoin için nispeten pürüzsüz bir trendin olduğunu ve her ay %10 oranında arttığını farzedelim. İnsanlar, ‘bu şey, her ay %10 artıyor’ diyeceklerdi ve bu potansiyelin farkına varmaları uzun sürmeyecekti.”

Bitcoin dünyayı ele geçirecek!

Voorhees, dünyanın en iyi yatırım aracı olan Bitcoin’in, “düz bir büyümeyi, parabolik bir patlamaya dönüştüreceğini” ileri sürüyor. Ve ona göre BTC, 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşacak çünkü “bu, Bitcoin için kaçınılmaz bir son.

BTC’nin en iyi özelliğini ise, üçüncü tarafların varlığına gerek duymadan değer taşıma potansiyeline sahip olması olarak görüyor. Voorhees aynı zamanda, arzının manipüle edilemeyeceğine inanıyor ve Bitcoin’in, kısa vadede volatil kalmaya devam edecek bir değer deposu olduğunu söylüyor.

Bu arada popüler bir TV programcısı olan Max Keiser de geçtiğimiz günlerde Bitcoin ile ilgili, oldukça dikkat çekici bir tahmin yapmıştı.

Çin’in piyasaya kendi dijital para birimini sürmeye hazırlandığını iddia eden Keiser, bu girişimin, ABD doları için çok büyük bir tehdit oluşturacağını ve dolarda yaşanacak büyük düşüşün bir sonucu olarak da Bitcoin fiyatının yükseleceğini öngörüyor.

Belki de Bitcoin, 1 trilyon dolarlık büyüklüğe Çin sayesinde kavuşacak. Zira Keiser, Bitcoin’in, Çin tarafından başlatılan kripto girişiminin ardından, merkeziyetsiz ve kontrol edilemez doğası gereği en güvenli yatırım araçlarından biri olarak görülmeye başlayacağının altını çiziyor.

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, Bitcoin %0,45’lik bir düşüşle 8.829,85 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.