BTC : 618000 ₺ ETH : 45630 ₺ XRP : 11.223 ₺ LTC : 1659.9 ₺ USDT : 14.744 ₺ XLM : 2.99 ₺
  1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Bir ülke daha kripto para yasağına göz kırptı – Piyasaya etkisi ne olur?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Bir ülke daha kripto para yasağına göz kırptı – Piyasaya etkisi ne olur?

Bir ülke daha kripto para yasağına göz kırptı – Piyasaya etkisi ne olur?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kısa süre önce Çin’in kripto para ile ilgili işlemler ve işletmelere koyduğu yasağı genişlettiğini duyurması, piyasa üzerinde yıkıcı bir etki yaptı. Şimdi bir ülkenin daha kripto paraları yasaklayacağı ya da kısıtlayacağı iddiaları endişe ile karşılanıyor.


Çin’den sonra bir ülke daha kripto yasağını düşünüyor

Son dakika habere göre, Hong Kong menkul kıymetleri düzenleme kurumuna, lisanslı kripto hizmeti sağlayıcılarına yasak koyma yetkisi verilebilir.

Çin medyasından 8BTC, Hong Kong hükümetinin kripto paraları yasaklama seçeneğini değerlendirdiğini bildiriyor. 8BTC, Twitter üzerinden söz konusu yasağı uygulama görevinin Hong Kong’un resmi finansal düzenleyici kurumu Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’na verileceğini belirtiyor. Bu yeni habere göre, söz konusu kurum kripto para birimleri ile ilgili hizmetler sağlayan lisanslı şirketlere yasak koyabilir ya da kısıtlama getirebilir.

Aynı durum benzer ve ilgili kurumlar için de geçerli olabilir. 8BTCnews Twitter üzerinden şöyle diyor:

“Son Dakika! HongKong hükümeti, Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nu, gerektiğinde lisanslı sanal varlık hizmet sağlayıcılarının ve bunlarla ilişkili kuruluşların işlemlerini kısıtlaması veya yasaklaması için yetkilendirmeyi önerdi.”

Bir ülke daha kripto para yasağına göz kırptı – Piyasaya etkisi ne olur?Hong Kong’un lisanslı kripto işletmeleri yasaklayacağı iddiası

Genel olarak Hong Kong’da lisanssız kripto para işletmesi açmak ve çalıştırmaya yaklaşık 650,000 dolar (5 milyon Hong Kong doları) ve yedi yıl hapis cezası veriliyor. Eğer aynı suç işlenmeye devam ederse her gün için ek 100,000 Hong Kong doları ceza öngörülüyor.

Şimdi lisanslı kripto işlemeler de yasaklanabilecek.

İlgili – Yasaklar insanların kripto para almasını engelleyemedi

Piyasayı nasıl etkiler?

En son Çin’in kripto para yasağı ile ilgili haberler kripto para piyasasını kan gölüne çevirmişti. Çin’de kripto para yasak. Üç yetkili finansal Çin kuruluşu kripto paralar ile ilgili yasakları genişlettiklerini duyurmuştu. Bunun üzerinde 40,000 dolar civarında olan Bitcoin yaklaşık 10,000 dolarlık değer kaybı yaşadı. Piyasa genelinde ortalama yüzde 30’luk bir değer kaybı var.

Hong Kong’un da benzer bir yasak koyması ise piyasada benzer bir çöküş olabileceği endişelerini artırıyor. Kripto piyasası, Mart 2020’deki Covid-19 çöküşünden bu yana bu oranda bir düşüş yaşamamıştı.

İlgili – Piyasa çöküşünün kripto milyarderlere acı reçetesi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: