1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Bir Ethereum balinasının hesabında Temmuz ayında ilginç hareketlilik yaşanıyor!

Bir Ethereum balinasının hesabında Temmuz ayında ilginç hareketlilik yaşanıyor!

Bir Ethereum balinasının hesabında Temmuz ayında ilginç hareketlilik yaşanıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ethereum fiyatları son günlerde 2,000-2,200 dolar bandına sıkıştı. Fiyatlardaki durağanlığın aksine Ethereum’lar oldukça hareketli. Özellikle bir balina hesapta dikkat çeken hareketlilik yaşanıyor.


Bir Ethereum balinasının hesabında Temmuz ayında ilginç hareketlilik yaşanıyor!

Kripto para hareketlerinin inceleyen ünlü hesap Whale Alert bugün (12 Temmuz’da) dikkat çeken bir balina hareketini takipçilerine duyurdu. 40,000 adet Ethereum, ABD merkezli Gemini kripto para borsası hesaplarından dijital bir hesaba transfer edildi. Transfer edilen Ethereum’ların piyasa değeri yaklaşık 86 milyon dolar yapıyor.

Aynı hesap Temmuz ayı başlarında 81,760 adet Ethereum’u Binance Borsasına transfer etmişti. Son günlerde kripto para borsası hesaplarındaki Ethereum miktarı son 30 ayın en düşük seviyesine geriledi. Ethereum’un staking programları sayesinde borsalardaki Ethereum’lar stake ediliyor. Benzer şekilde Ethereum yatırımcıları Ether varlıklarını DeFi platformlarına da yatırarak yüksek faiz getirileri elde edebiliyorlar.

Lütfen Bkz: Coinbase’de devasa Ripple XRP hareketleri!

Kripto para borsalarında duran Ethereum’lar her an satışa hazır kripto paralar. Uzun pozisyon alan yatırımcılar ise kripto varlıklarını borsalarda tutmak yerine staking platformlarında değerlendirmeyi tercih ediyorlar. Böylece pasif gelir elde edebiliyorlar.

Küresel faiz oranlarının 0 bandına düştüğü günümüzde staking platformlarının önerdiği oranlarda 0’ın oldukça üstünde. Bu durum staking platformlarını yatırımcılar nazarında popüler kılıyor.

Ethereum 12 Mayıs’ta 4,362 doları görerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Bu tarihten sonra fiyatlar bir ara 1,700 dolara kadar geriledi. Ancak gelen tepki alımları fiyatları 2,000 doların üzerine taşıyabildi. Bundan sonra Ethereum fiyatlarını piyasanın makro ekonomik görünümünün yanında Ethereum 2.0 güncellemeleri belirleyecek.

Aşağıdaki grafikte Ethereum fiyatlarında yaşanan son değişimleri görüyoruz.

Bir Ethereum balinası Bir Ethereum balinasının hesabında Temmuz ayında ilginç hareketlilik yaşanıyor!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.