İşte NFT pazarının yılın ilk yarısındaki rekor hacmi! Pazarın geleceği var mı?

Solana NFT satışlarında dikkat çeken artış!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto ekosisteminin popüler oyuncusu Non-Fungible Token (NFT) yılın ilk yarısında rekor bir hacme ulaştı. NFT pazarının geleceği var mı? Detaylar haberimizde.

İşte NFT pazarının yılın ilk yarısındaki rekor hacmi! Pazarın geleceği var mı?

Kripto ekosisteminin gözde oyuncularından bir olan Non- fungible token (NFT) son altı ay içerisinde çok daha popüler bir hale geldi. Dijital sanat eserleri, tweetler, oyunlar, maç biletleri, albümler ve filmler gibi birçok alanda kullanılan NFT’ler özellikle pandemi döneminde birçok sektör için kurtarıcı role büründü.

NFT piyasası o kadar çok hızlı bir şekilde büyüyerek devasa bir hacme sahip oldu. Dappradar verilerine göre yılın ilk altı ayında toplam NFT hacmi 2,5 milyar dolar gibi devasa bir rakama ulaştı. 2020 yılının aynı döneminde sadece 13,4 milyon dolarlık bir Pazar hacmine sahip olduğunu da hatırlatalım. Kripto paralar daha çok tanınması ve kullanılması ekosistemin sanata ve birçok alana uyarlanan bu oyuncusunun da tanınırlığını artırdı.

Birçok sanatçı ve sporcu bu dijital akıma ayak uydurdu. Ünlü hip hop sanatçısı Jay-Z, boks ikonu Floyd Mayweather, altı oscarlı sinema sanatçısı Anthony Hopkins ve futbol dünyasının yıdız ismi futbolcu Cristiano Ronaldo bunlardan birkaçı.

İlgili: NFT haberleri ve son dakika gelişmeleri

NFT etkinliği, mayıs ayında tanık olduğu zirveden biraz uzaklaşmış durumda. Kirpto piyasasında yaşanan düşüşün de etkisi devam ediyor ancak aktif cüzdan sayısı önceki çeyreğe göre %151,89 arttı.

Kripto para piyasası mayıs ayından bu yana sarsıcı bir düşüş yaşıyor. Özellikle kripto paralara, kripto borsalara ve madencilik faaliyetlerine getirilen çeşitli engeller buna sebep olan önemli değişkenler.

Bu düşüş NFT’lerin yoplam satoş değerini olumsuz etkilese de CryptoPunks gibi benzersiz NFT’ler 11,8 milyon dolar değerinde satış yaptı.  NBA TopShots gibi bilinen NFT’lerde düşüş yaşandı. Buna rağmen Rarrible, NBA Top Shot ve OpenSea gibi pazar yerleri 2021 boyunca NFT işlemlerinin odağı haline gelmiş durumda. 


Birçok sanatçı NFT’nin sanatın geleceği olduğunu düşünüyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde altı Oscar ödülü alan ünlü sinema sanatçısı Anthony Hopkins’in başrolünde olduğu “Zero Contact” filmi NFT olarak çekilen ilk sinema film oldu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İşte NFT pazarının yılın ilk yarısındaki rekor hacmi! Pazarın geleceği var mı?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.