1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBNB Haberleri
  3. Binance’nin FTT satışlarıyla başlayan kriz bu altcoine sıçradı

Binance’nin FTT satışlarıyla başlayan kriz bu altcoine sıçradı

Binance’nin FTT satışlarıyla başlayan kriz bu altcoine sıçradı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yatırımcılar, Alameda’nın kripto piyasasının düşüşe geçmesiyle likidite çektiğini düşünüyor. FTT fiyatı Pazartesi günü kritik desteğini 21.6$’dan kaybetti ve 17.9$’a düştü. Devam eden Alameda ve FTX tartışması, Binance’in FTT varlıklarını satma kararından sonra kızıştı.

Binance’nin FTT satışlarıyla başlayan kriz bu altcoine sıçradı

Panik satışı, kripto topluluğunun mevcut durumu olası bir kaçış olarak etiketlemesine yol açtı. FTT fiyatı, Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Sam Bankman-Fried’in (SBF) yorumlarının ardından Alameda bilanço tartışmasının yoğunlaşmasının ardından Pazartesi günü daha fazla düşüş kaydetti. FTX’in borsa tokeni FTT ile birlikte Solana fiyatı, 8 Kasım’da büyük bir düşüş kaydetti.

Birçok trader, FTX’in kardeş şirketi Alameda’nın FTX çiftlerinde likidite çekebileceğini düşünüyor. Tanınmış bir trader ve etkileyici olan Hsaka, Alameda’nın spot çiftler için likidite çekme olasılığını tweetledi. FTX borsasının yerel tokeni FTT, son 48 saat içinde %38 düşüş kaydeden bir serbest düşüşte görünüyor. SBF ile yakından ilişkili bir başka token olan Solana, aynı dönemde %32 düştü.

altcoin

CZ ve SBF tartışması devam ediyor. CoinDesk’in açıklamaları yaklaşık bir hafta önce gelirken, piyasanın çoğu ancak Binance CEO’su CZ’nin tweet’lerinden sonra tepki gösterdi. CZ, şirketinin tüm FTT varlıklarını satacağını ve bu hareketi risk yönetimi olarak daha da haklı çıkaracağını belirtti. Açıklamalar şu şekilde: “FTT’mizi tasfiye etmek sadece çıkış sonrası risk yönetimi, LUNA’dan öğrenmek. Daha önce destek verdik ama boşandıktan sonra sevişiyormuş gibi davranmayacağız. Kimseye karşı değiliz. Ama başkalarına karşı lobi yapan insanları desteklemeyeceğiz.”

Ne olursa olsun, FTX’in CEO’su Bankman-Fried, topluluğa FTX ve tüm varlıklarının iyi olduğu konusunda güvence vermeye devam ediyor. CZ’ye kripto topluluğu için birlikte çalışması için çağrıda bulundu. Milyarder, yatırımcılara bilanço endişeleri konusunda güvence verse de, yatırımcılar zaten panik halinde varlıklarını satıyorlar. Bu hikaye gittiği yönde gelişmeye devam ederse, kripto para piyasaları Terra-Luna, kredi platformları ve Three Arrows Capital’den sonra üçüncü en büyük patlamaya tanık olabilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: