1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance’ın kurtarma fonu hamlesi ne anlama geliyor?

Binance’ın kurtarma fonu hamlesi ne anlama geliyor?

Binance’ın kurtarma fonu hamlesi ne anlama geliyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance kripto kurtarma fonu hedefini 2 milyar dolara çıkardı. Binance, Kripto Kurtarma Fonu hedefini 2 milyar dolara yükseltti ve şimdiden 50 milyon dolarlık birleşik taahhüt sağladı.

Binance muhtemel krizler için fon miktarını yükseltiyor

Kripto borsası FTX’in çöküşünden bu yana, Binance başkanı Changpeng Zhao, sıkıntılı ancak temelde güçlü firmalara yardım etmek için bir kurtarma fonu oluşturmak için aktif olarak çalışıyor. Ayrıca Binance, bu amaçla fon toplama planlarını 1 milyar dolardan ikiye katlayarak 2 milyar dolara çıkardı. 24 Kasım Perşembe günü yaptığı röportajda Zhao, kripto kurtarma fonunun likidite sıkışıklığı yaşayan kripto projelerini desteklemek için oluşturulan fon hakkında şöyle konuştu: “Farklı sektör oyuncularının istedikleri gibi katkıda bulunacakları gevşek bir yaklaşımla gidiyoruz.”

Polygon Ventures, Jump Crypto, Animoca Brands, Aptos Labs, Kronos, GSR ve Brooker Group gibi popüler isimlerden bazıları şimdiden 50 milyon dolarlık bir taahhütte bulundu. Binance CEO’su, kripto sektöründe FTX’in patlamasından kaynaklanan zararı sınırlamak istediğini söyledi.

Binance

Binance, ne kadar koymak istediğini henüz tam olarak açıklamadı. Ancak kaynaklar, Binance’in olası katkısının diğer firmaların taahhütlerinden çok daha fazla olacağını söyledi. King River Digital Assets Fund portföy yöneticisi David Adams konu hakkında şöyle dedi: “Piyasa, girişimin Binance dışı sermaye çekip çekmediğini görmek için fonun halka açık cüzdan adresini yakından izleyecek, çünkü bu, endüstri desteğinin istikrar için ne kadar geniş tabanlı olduğunu gösterecek.”

Binance şefi bu fırsatı kripto alanında güvenilirliğini artırmak için kullansa da, tweet’lerinin FTX krizinde olayların gidişatını tetiklemesi birkaç soruyu da beraberinde getirdi. Birleşik Krallık Parlamentosu’ndan bazı milletvekilleri de Binance’ten Zhao’nun 6 Kasım’daki tweet’lerine sebep olan koşulları açıklamasını istedi. Milletvekilleri, şirketin bu tweet’lerin etkisini anlayıp anlamadığını bilmek istiyor. Sosyal ticaret platformu Alpha Impact’in CEO’su Hayden Hughes şunları söyledi:

“Piyasada, kurtarma fonunun kendisinin her şeyi tersine çeviren katalizör olamayacak kadar çok belirsizliği var. Hala krizin nerelere sirayet edeceğini bilmiyoruz. Ancak dibe yakın veya dipte olduğumuzu düşünüyorum ve piyasaların buradan çok aşağı inmesini beklemiyorum.”

Kaynak

Etiketler: