1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Binance’e Türkiye’den büyük ceza!

Binance’e Türkiye’den büyük ceza!

Binance’e Türkiye’den büyük ceza!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e Türkiye’den ceza geldi. Binance TR’ye yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesi MASAK tarafından para cezası verildi. Detaylar haberimizde.

Binance’e Türkiye’den rekor ceza!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz aylarda birçok ülkede engellemelerle karşılaştı. Binance ülkelerin kurallarına uymadığı gerekçesi ile İngiltere başta olmak bazı ülkelerden uyarılar almıştı. Kripto para borsasına Türkiye’den de ceza geldi.

Binance borsası tehdit

Anadolu Ajansının haberine göre kripto para borsası mayıs ayında açıklanan yükümlülükleri yerine getirmediği gerekçesi ile Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK)tarafından para cezasına çarptırıldı.

İlgili: Binance (BNB) nedir, geleceği nasıl?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada kripto para yasasının hazır olduğunu ve hızlı bir şekilde meclise getirileceğini açıklamıştı. Bugün de MASAK, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük kripto para borsasına 8 milyon TL’lik rekor bir ceza kesti. Ceza en üst limitten kesildi.

BN Teknoojiye kesilen bu rekor ceza Türkiye’deki ilk cezai müeyyide olma özelliğini taşıyor. 1 Mayıs 2021’de alınan karar ile kripto varlık hizmet sağlayıcıları MASAK yükümlülükleri arasına eklenmişti. Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe göre müşterinin tanınması, şüpheli işlem bildirimi, bilgi ve belge verme, devamlı bilgi verme ile muhafaza ve ibraz yükümlükleri olan sağlayıcıların bu yükümlülükleri yerine getirmemesi durumunda MASAK tarafından cezalandırılacağı belirtilmişti. Bu kapsam ilk ceza BN Teknolojiye kesildi. Binance, 2020 yılından itibaren Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Borsanın Türkiyede’ki işlem hacmi son 24 saat içerisinde 328 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: