Loading...
btc
BTC
-0.1%
Bitcoin
63.728,95 USDT
eth
ETH
-0.1%
Ethereum
3.080,89 USDT
bch
BCH
-0.77%
Bitcoin Cash
483,07 USDT
xrp
XRP
-0.12%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.27%
Litecoin
79,73 USDT
bnb
BNB
0.34%
Binance Coin
539,45 USDT
sol
SOL
-0.37%
Solana
135,72 USDT
avax
AVAX
-0.79%
Avalanche
34,49 USDT
ada
ADA
-0.65%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.47%
Poladot
6,67 USDT
doge
DOGE
-0.46%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.17%
Shiba Inu
0,00 USDT

Binance’e Türkiye’den büyük ceza!

Binance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e Türkiye’den ceza geldi. Binance TR’ye yükümlülüklerini yerine getirmediği gerekçesi MASAK tarafından para cezası verildi. Detaylar haberimizde.

Binance’e Türkiye’den rekor ceza!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz aylarda birçok ülkede engellemelerle karşılaştı. Binance ülkelerin kurallarına uymadığı gerekçesi ile İngiltere başta olmak bazı ülkelerden uyarılar almıştı. Kripto para borsasına Türkiye’den de ceza geldi.

Binance borsası tehdit

Anadolu Ajansının haberine göre kripto para borsası mayıs ayında açıklanan yükümlülükleri yerine getirmediği gerekçesi ile Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK)tarafından para cezasına çarptırıldı.

İlgili: Binance (BNB) nedir, geleceği nasıl?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada kripto para yasasının hazır olduğunu ve hızlı bir şekilde meclise getirileceğini açıklamıştı. Bugün de MASAK, Türkiye’de faaliyet gösteren en büyük kripto para borsasına 8 milyon TL’lik rekor bir ceza kesti. Ceza en üst limitten kesildi.

BN Teknoojiye kesilen bu rekor ceza Türkiye’deki ilk cezai müeyyide olma özelliğini taşıyor. 1 Mayıs 2021’de alınan karar ile kripto varlık hizmet sağlayıcıları MASAK yükümlülükleri arasına eklenmişti. Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe göre müşterinin tanınması, şüpheli işlem bildirimi, bilgi ve belge verme, devamlı bilgi verme ile muhafaza ve ibraz yükümlükleri olan sağlayıcıların bu yükümlülükleri yerine getirmemesi durumunda MASAK tarafından cezalandırılacağı belirtilmişti. Bu kapsam ilk ceza BN Teknolojiye kesildi. Binance, 2020 yılından itibaren Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Borsanın Türkiyede’ki işlem hacmi son 24 saat içerisinde 328 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.