1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Binance’e bir şok daha! BNB Coin düşüşe devam eder mi?

Binance’e bir şok daha! BNB Coin düşüşe devam eder mi?

Binance’e bir şok daha! BNB Coin düşüşe devam eder mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance (BNB) Coin, bugün %9 değer kaybetti. Binance cephesinde neler yaşanıyor. BNB Coin düşüşe devam eder mi? Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Binance’e cephesinde neler yaşanıyor, BNB Coin düşüşe devam eder mi?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kendi kripto parası BNB Coin, dün kripto piyasasına bomba gibi düşen bir haberin ardından %10’a yakın değer kaybetti. Binance’de düşüş devam ederken gözler BNB Coin’de.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ripple davası hala sonuçlanmamışken BNB Coin için de soruşturma başlattı. SEC’in bu girişimi Binance Coin’de önemli bir satış baskısı yarattı.

İlgili: BNB Coin nedir, geleceği nasıl?

SEC denilince uzun süredir kripto para alanında bulunan kişilerin aklına hemen hemen Ripple davası geliyor. Yıllardır sürüncemede devam eden dava sürecinde Ripple’da önemli ölçüde kan kaybetti. Dava Ripple’ın lehine ilerlese de henüz sonuçlanmadı. Süren belirsizlik, SEC’in Binance’e benzer soruşturmayı açmasından sonra Binance yatırımcılarını korkuttu.

Öte yandan Reuters’te yer alan bir haber de Binance, 2017-2021 yılları arasında hack, yatırım dolandırıcılıkları ve uyuşturucudan elde edilmiş 2,35 milyar dolarlık bir paranın aklanmasına izin verdiği iddia edildi. İddiaya göre Binance, bu aklama sırasında Monero (XRM) kullandı.

Binance CEO’su CZ, yaptığı açıklamada Binance’in siber güvenlik ekibi ile Reuters arasında geçen ve iddiayı çürüttüğünü söylediği 50’den fazla e-postayı yayınladı. E-maillerden Binance ile Reuters’in fikir birliğine varamadığı anlaşılıyor.

Tüm olumsuz gelişmelerin ortasında BNB Coin’deki satış baskısı ise devam ediyor. Altcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 279 dolardan işlem görüyor. BNB’nin toplam piyasa değeri 45,6 milyar dolara geriledi. Kripto para 10 Mayıs 2021’de 690 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

İlgili: BNB Coin fiyat tahmini

Günlük BNB Coin fiyat hareketleri

Binance’e bir şok daha! BNB Coin düşüşe devam eder mi?

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: