1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. İşte çıktığı gün Binance’de listelenen coin!!

İşte çıktığı gün Binance’de listelenen coin!!

İşte çıktığı gün Binance’de listelenen coin!!
0
profitfarmers_koinmedya

Binance Borsası, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri. Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) Binance borsasını kripto dünyasının etkin bir öğesi haline getirmeyi başardı. Binance borsasında listelenen son coin yatırımcıları şaşırttı.


Binance’de listelenen son coin şaşırttı

Binance Borsasından yapılan açıklama ile 1inch (1INCH) coinin Binance İnovasyon Alanında listeleneceği duyuruldu.

Binance, İnovasyon Alanı, yeni geliştirilmiş, piyasaya yeni sürülmüş token ve coinlerin listelendiği bir alan. Binance bu bölümde yatırım yapmak isteyen kullanıcıları yüksek risk ve volatilite için uyarıyor.

Binance borsası, 1INCH alım-satımında 0 BNB komisyon alacak.

DEX’ten 1INCH Noel hediyesi

Mooniswap DEX kullanıcıları, 1INCH token ile ödüllendirilecek.

Daha önce 1inch protokol üzerinden işlem yapmış kullanıcılara yeni lansmanı yapılan 1INCH token hediye edilecek.

Ethereum blockchaini üzerinde çalışan bir ERC20 tokeni olan 1INCH ayrıca 28 Aralık’ta bir likidite programı başlatıyor.

1inch sözcüsü Sergey Maslennikov yaptığı açıklamada, Mooniswap‘ın 1inch likidite protokolü olarak tekrar markalaştığını duyurdu.

1Inch’yen tapılan açıklamada Uniswap’ı geçme hedefleri konusuna değinildi.

Doğru topluluk destekleriyle, Uniswap’ı geçmek için kritik likidite kitlesi kazanma şansı görüyoruz.

1INCH token is released. With the new 1INCH token, 1inch Network… | by 1inch | Dec, 2020 | Medium

1INCH tokenomisi

1İnch, lansmanla birlikte, ilk aşamada, 50.000 cüzdanın 1INCH almasını bekliyor. Şu anda mevcut 1INCH arzı 1,5 milyar token. Yeni lansmanı yapılan 1INCH token, 1inchin büyümesine katkıda bulunacak.

1INCH sahipleri Spread Surplus havuzu üzerinde oy hakkına da sahip olacaklar. Spread Surplus’ta takas işlemleri sonrası kalan “artık” tokenlerin kullanımı sağlanıyor.

Sözcü Maslennikov Spread Surplus’ı şöyle anlattı;

Diyelim ki bir kullanıcı DAI-ETH takas ediyor ve kaç DAI alacağını görüyor. Ancak işlem esnasında fiyatın değişmesi ile kullanıcının daha fazla DAI elde etmesi gerekiyor. Bu durum da kalan tokenler Sperad Surplus’ı oluşturuyor.

Bu şekilde kalan tokenler 1INCH token ile takas edilerek kullanılacak.

1inch, 2019 yılında, ETHGlobal bünyesinde Sergey Kunz ve Anton Bukov tarafından kuruldu.

Kaynak

Binance’ten sürpriz destek

Binance borsası CEO’su Changpeng Zhao (CZ) twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Polkadot ekosisteminde bulunan projeleri destekleme kararı aldıklarını duyurdu.

CZ Binance, twetter hesabından yapılan açıklamada, Binance’ın Polkadot bünyesinde bulunan projelere 10 milyon dolar değerinde fon sağlayacağı açıklandı.

Binance’tan Polkadot’a cansuyu

Binance borsasından yapılan açıklama metninde. Polkadot’a tahsis edilen fon kullanımı ile ilgili ayrıntılara yer verildi.

Binance’in tahsis ettiği fon, Binance Launchpool kapsamındaki merkezsiz finans (DeFi) deneyimini Binance kullanıcılarına getirme taahhüttü doğrultulusunda hayata geçiriliyor.

Polkadot, yakın zamanda piyasaya sürülen Reef Finance de dahil olmak üzere, bugüne kadar 300’den fazla ekosistem projesini destekleyen, hızla büyüyen bir blok zinciri ekosistemi. Çok zincirli bir işletim ortamı olarak Polkadot, blockchainler arası, hesaplamaları, varlıkları ve veri aktarımını destekliyor.

Seçilen Polkadot projeleri, fon desteği almanın yanında, Binance ekosisteminin nimetlerinden de yararlanabilecek. Bu noktada özellikle, daha geniş kitlelere ulaşım, medya görünürlüğü, bilgi paylaşımı, finansal yönetim gibi destekler yeni projeleri bekliyor olacak.

Bu projeler ayrıca Binacne Launchpool ve Launchpad için hızlı inceleme alma fırsatına sahip olacak. Ek olarak, DOT coin, Launchpad token oturumunun ve Launchpool havuzlarının bir parçası olarak sisteme eklenecektir.

10 Milyon dolarlık fona nasıl başvurulacak?

Binance’tan yapılan açıklamada, yakında DeFi projeleri için teklif çağrısında bulunulacağına yer verildi.

Seçim kriterleri ise Binance x, Binance Labs ve Binance Launchpad standartlarında olacak.

Yapılacak finansman katkıları proje bazlı olarak belirlenecek.

Bu noktada, dikkate alınacak hususlar şöyle sıralandı;

 • Göreceli olarak proje geliştirme olgunluğuna sahip olma.
 • Büyük ölçeklerde uygulamalara uygun olma.
 • Güçlü ve kararlı bir geliştirici ekip.
 • Kripto ekosisteminin büyüyüp gelişmesine katkı sağlama potansiyelinde olma.

Kaynak

Binance TWT airdrop kampanyası!

Binance tarihinin en büyük Trust Wallet Token (TWT) airdrop’unu gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen airdrop sonrası milyonlarca dolarlık TWT sahiplerine gönderildi.

Airdrop 14.12.2020 ile 21.12.2020 tarihleri arasında Binance üzerinden spot, marj veya vadeli ticarette, en az bir işlem tamamlayan bütün Binance kullanıcıları kapsadı. Son bir haftada Binance’de en az bir al sat yapan tüm kullanıcılara bugün itibariyle tanesi şu an 0,15 dolardan el değiştiren TWT coinlerden 100 adet gönderildi. (100 TWT=115 Türk Lirası)

Hesabınıza TWT yatıp yatmadığını merak ediyorsanız BKNZ.


TWT’lerinizi paraya nasıl çevirirsiniz?


Öncelikle anlatacağımız bu işlemi 5 Ocak 2021 tarihine kadar yapmadığınız taktirde, hesabınızdaki TWT’lerin kaybolacağını belirtmek isteriz. Bu nedenle lütfen TWT’lerinizi bu tarihe kadar talep ediniz.

Adım 1: İlk önce Binance spot cüzdanınıza gidiniz. Arama çubuğuna TWT yazarak, çek butonuna basınız.


twt token çekim

Adım 2: Cep telefonunuzda Trust Wallet’ı açınız. Ardından Smart Chain’i, açılan pencerede de ‘Receive‘ kısmına tıklayarak, adresinizi kopyalayınız. Trust Wallet’ı ilk kez kullanıyorsanız, bu video size yardımcı olacaktır. 


trust wallet

Adım 3: Daha sonra Binance Borsası’na geçiniz. Binance Smart Chain’i (BSC) seçerek, bir önceki adımda kopyaladığınız Trust wallet adresini buraya yapıştırınız.


twt 2

Adım 4: Son olarak transfer etmek istediğiniz TWT miktarını girerek onay işlemini gerçekleştiriniz.


twt

Para çekme talebiniz alındıktan sonra, TWT’leriniz kısa bir süre sonra hesabınıza yatırılacaktır.

Bundan sonrası size kalmıştır. İster TWT’lerinizi başka bir kripto para birimine çevirerek tekrar borsaya gönderip kullanabilir, isterseniz de  Trust Wallet’inizde hold etme yolunu seçebilirsiniz.

Binance’de işlem yapılamıyor!

Kripto para sektörünün en yüksek hacimli ve en çok pariteye sahip borsası olan Binance’de alım satım işlemleri durduruldu. Pek çok traderın durumu Twittter üzerinden paylaşmasının ardından Binance CEO’su CZ’den açıklama geldi.

”Sistemimiz potansiyel bir eşleştirme sorunu belirledi ve işlemleri otomatik olarak askıya aldı. Konuyu araştırıyoruz. İlk tahminime göre borsanın normale dönmesi 30-60 dakika sürebilir. Durumdan sizleri haberdar edeceğiz.”

Changpeng Zhao’nun bu açıklamasından sonra kripto Twitter’da Binance’nin hacklenmiş olabileceğine dair söylentiler boy göstermeye başladı. Bazı kullanıcılar ise Binance Borsası’nda bu tip aksaklıkların çok sık yaşandığını ve CZ’nin bu kaostan kendine kar sağladığını belirtti.

CZ 19:30’da yaptığı paylaşımda, işlemlerin beklenenden uzun sürebileceğini belirtirken, göstermiş oldukları sabır edeniyle kullanıcılarına teşekkür etti.

https://twitter.com/cz_binance/status/1341056849567617024?s=20

”Hala üzerinde çalışıyoruz. Büyük kompleks sistemlerin yeniden başlatılması, veri geçerliliğinin kontrolü vb. şeyler zaman alıyor. Sabrınız için teşekkür ederiz.”

Binance’tan yeni Taraftar Tokenler

Binance kripto para borsası bugün yapılan bir açıklama ile spor ve eğlence sektöründe girişimleri olan Chiliz blockchain şirketi ile stratejik ortalık kurduğunu açıkladı

Binance-Chiliz ortaklığının ilk ürünü olarak Binance Lounchpool üzerinden “Taraftar Token” tahsis edilebilecek.

Chiliz, FC Barcelona, ​​Juventus, Paris Saint-Germain, Galatasaray, Trabzonspor, AS Roma ve Atletico de Madrid‘in de dahil olduğu önde gelen futbol takımları ve OG ve NAVI ve UFC gibi Espor ekipleriyle ortaklıkları bulunan bir taraftar sitesi olan Socios.com‘u yönetiyor.

binance İşte çıktığı gün Binance'de listelenen coin!!
Socios.com ortağı spor klupleri

Binance Launchpool ile kullanıcılar, farklı tokenleri stake etme karşılığında Taraftar token ödülleri alabilecekler.

Binance ilk Taraftar Tokenleri, JUV ve PSG

Binance LaunchPool’dan yararlanan ilk Socios.com ortakları, Paris Saint-Germain (PSG) ve İtalyan şampiyon Juventus (JUV) Taraftar Tokenleri olacak.

binance İşte çıktığı gün Binance'de listelenen coin!!

Kullanıcılar, 2020/12/15 saat 0:00 AM (UTC) (Türkiye saati ile 03:00) ile 2021/1/14 saat 00:00 (UTC) (Türkiye saati ile 03:00) arasında BNB, BUSD veya CHZ tokenlerini farklı havuzlara stake edebilecekler.

Binance daha sonra, Paris Saint-Germain Taraftar Tokeni (PSG) ve Juventus Taraftar Tokeni (JUV) 2020/12/21 06:00 (UTC) (Türkiye saati ile 09:00)’de yenilik alanına listleyecek.

Bu aşamadan sonra kullanıcılar Binance borsası üzerinden, PSG / BTC, PSG / USDT, PSG/BUSD ve JUV / BTC, JUV / USDT, JUV / BUSD ticareti yapabilecekler.

Kaynak

Binance Chainlink ortaklığında Ethereum kapı dışarı

Binance yaptığı duyuruda, kendi Smart Chain’inin Chainlink için yerel desteği olacağını bildirdi. Bununla da Ethereum’a olan gereksinime ihtiyaç kalmayacak.

Chainlink ise yeni bir destek ile gündemde. Bu sefer dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ekosistemine giriyor.

Binance yaptığı açıklamada, kendi akıllı sözleşme blockchain ağı “Binance Smart Chain” ile merkezsiz oracle platformu Chainlink arasında başarılı bir entegrasyon olduğunu duyurdu.

Bu entegrasyon kök düzeyinde. Bundan dolayı da Oracle’ın Ethereum ağı desteğine ihtiyacı kalmayacak ve doğrudan Binance Smart Chain üzerinde çalışacak. Bu, tamamen işleyen bir ekosistem olarak Chainlink’in erişiminin genişletilmesine katkıda bulunurken, genç Smart Chain’in geliştirilmesinde de önemli bir ilerleme oluşturuyor.

Binance ve Chainlink: İyi merkezsiz ortaklık

Bu duyuru doğrudan Binance’in resmi sitesinde yayınlandı. Borsanın ekibi ise şu konuda teminat veriyor. Binance Smart Chain üzerinde çalışan tüm akıllı sözleşmeler Chainlink oracle ile entegrasyon kurabilecek. Açıklamada şöyle deniliyor:

“Chainlink’i entegre ederek, Binance Smart Chain artık harici olarak bağlı DeFi uygulamalarının ve oyun, sigorta ve tedarik zinciri yönetimi gibi çok sayıda diğer akıllı sözleşmenin sağlam bir ekosistemini destekleyebilir. Chainlink oracle platformuna Ethereum’a herhangi bir bağımlılık olmadan Binance Smart Chain üzerinden erişilebilir.”

Şu an Binance, iki farklı blockchain çalıştırıyor. Birincisi, büyük hacimli işlemleri hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleştirebilen Binance Chain. İkincisi ise biraz daha yavaş ancak akıllı sözleşmelere verdiği destek sayesinde merkezsiz bir ekosistemin geliştirilmesine yönelik Binance Smart Chain.

Böylece Binance Chain için ilk nesil blockchain (Bitcoin ya da Litecoin benzeri) diyebiliriz. Binance Smart Chain için ise ikinci nesil blockchain diyebiliriz (tıpkı Ethereum, Tron, NEO ya da EOS gibi).

Binance Chainlink entegrasyonunda Ethereum'a sürpriz

Farklı nesil blockchain ağları Kaynak: The Capital

Kaynak

Binance’den XRP’ye müjdeli haber

Ripple (XRP) Airdrop kampanyasında önemli bir gelişme yaşandı. Binance Borsası, Ripple Şirketi ile Flare Networks arasında imzalanan Airdrop Kampanyasını destekleyeceğini duyurdu. Açıklama Binance Support sayfası üzerinden yapıldı.

binance İşte çıktığı gün Binance'de listelenen coin!!

Sevgili Binance kullanıcıları;

Binance, XRP (XRP) sahipleri için Spark (SPARK) Airdrop Programını destekleyecek. Airdrop anlık görüntüsü, 2020/12/12 00:00 AM (UTC) veya daha büyük bir zaman damgasına sahip ilk doğrulanmış XRP defter endeks numarasında yer alacaktır.

 • XRP para yatırma ve çekme işlemleri 2020/12/11 22:00 (UTC) itibarıyla askıya alınacaktır.
 • Daha sonra, Binance kullanıcıları tarafından yukarıdaki defter endeks numarası sırasında tutulan tüm XRP tokenlerının anlık görüntüsünü alacağız.
 • Anlık görüntü tamamlandıktan sonra para yatırma ve çekme işlemleri yeniden açılacaktır.
 • Airdrop sırasında XRP alım satımının etkilenmeyeceğini lütfen unutmayın.

Binance’den gelen bu haber, Kripto Twitterda da gündem oldu. Kripto fanları bu haberi kişisel sayfalarında paylaştı.

XRP-Spark Token Airdrop kampanyasını destekleyen borsaların listesi

 • Binance
 • Bitstamp
 • Upbit
 • Bithumb
 • Probit
 • ZB
 • BTSE
 • Bitrue
 • Uphold
 • GateHub
 • NDAX.IO
 • CoinSpot
 • AnchorUSD
 • BTC Markets
 • CoinField
 • eToro
 • Bitbns

İlgili haber: Binance Kullanım Rehberi: Binance.com nasıl kullanılır, avantajları nelerdir?

Etiketler: