Binance Tokocrypto (TKO) Launchpad’i hakkında bilmeniz gereken her şey!

binance gündem
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bu yazımızda sizler için Binance’nin 19. Launchpad’i olan Tokocrypto (TKO) hakkında detaylı bir açıklama metni hazırladık!


Binance 19. Launchpad başlıyor!

Merhaba Arkadaşlar Binance’ın 2019’da hayata geçirdiği ve yeni kripto paralara hayat verdiği Launcpad serisinin bugün 19. Projesi olan Tokocrypto’yu (TKO) sizlere anlatmaya çalışacağım.

Launcpad’lerin amacı kripto paraları ICO döneminde yani ön satışta yatırımcıyla buluşturmaktır. ICO’lar için projeler belli oranlarda token arzı bildirir. Tokocrypto için’de bu arz 75 milyon adettir yani toplam arz olan 500 milyon TKO’nun %15’idir.

binance Binance Tokocrypto (TKO) Launchpad'i hakkında bilmeniz gereken her şey!

Önce sizlere Binance’nin yaptığı açıklamayı sunayım devamında ise kendi yorum ve analizlerimi sizlere aktaracağım. Buraya tıklayarak Binance duyurular kısmından da detaylara ulaşabilirsiniz.

binance Binance Tokocrypto (TKO) Launchpad'i hakkında bilmeniz gereken her şey!

Gördüğünüz gibi Binance oldukça detaylı bir açıklama metni sunmuş. 19. Launchpad olan Tokocrypto Launchpad’ine tek katılma şartının 31 Mart yani bugün ile 7 Nisan 2021 tarihleri arasındaki 7 günlük sürede spot, marjin, pool ya da birikim hesabınızda BNB tutmak olduğu belirtilmiş, vurgulamam gereken tek yer sadece ICO’ya katılım günü olan 7 Nisan’da BNB’lerinizin taahhütnameyi imzalayabilmeniz için spot cüzdanınızda olması gerektiğidir.

Hocam 31 Mart geçmedi mi treni kaçırmadık mı diye sorabilirsiniz, evet 31 Mart geçti ama tren hala kaçmadı. Binance ICO’ya katılım için 31 Mart ve 7 Nisan arasında hesabınızda zorunlu olarak BNB tutacaksınız dememiş bunun yerine 7 günlük süre zarfında her saat başı cüzdanlarınızın SS’ini alacağım ve bunu oranlayacağım demiş. Yani mesela bugün hiç BNB tutmadınız ve 7 günlük sürenin 1. Gününü boş geçirdiniz ancak diğer 6 günde hesabınızda 10 BNB tuttunuz, Binance ICO’ya katılım oranınızı belirlerken hesabınızda BNB tuttuğunuz 6 günü BNB miktarınız olan 10 ile çarpar ve bunu toplam ICO süresi olan 7 güne böler bu şekilde ICO’ya katılım oranınız belirlenir. İsterseniz 6 gün BNB tutmayıp son gün 60 BNB’de tutabilirsiniz hesap aynı olacaktır. Ben kolaylık olsun diye hesabı gün bazında yaptım, Binance bunu saatlik SS’ler üzerinden hesaplamaktadır.

Launchpad’e katılmak için yapmanız gerekenleri kısaca özetleyecek olursak bu 7 gün içerisinde elinizde olabildiğince çok BNB tutmak ve 7 Nisan sabahı saat 7-11 arası Launchpad kısmına girip Launchpad’e katıldığınıza dair anlaşmayı imzalamak. Bu kontratı imzaladığınızda taahhüt ettiğiniz BNB’lere erişim hakkınız Token’ın genel ticarete açılacağı saat olan saat 12:00’ye kadar kilitli kalacaktır. 12’den sonra ise hak kazandığınız TKO Coinler ve taahhüt ettiğiniz BNB’ler spot cüzdanınıza aktarılacaktır.

Aşağıdaki videodan görsel anlatımı da izleyebilirsiniz.

Arkadaşlar size bir örnek teşkil etmesi açısından bundan bir önceki Launchpad olan SFP Launchpad’ini yani 18. Launcpad’i ele almak istiyorum. O Launchpad’de de şuan olduğu gibi ICO fiyatı 0,10 dolardı. SFP genel ticarete açıldığında token fiyatı 4,5 dolarlara kadar çıktı şuan ise, 3 dolarda sabitlenmiş bulunuyor.

Bu kar marjlarının sizi heyecanlandırdığını biliyorum ama ne yazık ki pastadan dilim almak o kadar kolay değil. Özellikle Binance’ın düzenlediği ICO’lara katılım oldukça fazla oluyor. Katılım havuzu büyüdükçe de pastadan aldığınız pay o derece düşüyor. Örneğin 18. SFP Launchpad’ine katılan ve 500 dolarlık BNB tutan bir katılımcının, ICO’dan elde ettiği pay sadece 16 adet SPF ile sınırlı kalmıştır. Yani toplam tuttuğu 500 dolarlık BNB’nin sadece 1,6 dolarlık kısmı SPF olarak kalanı ise BNB olarak spot cüzdanına aktarılmıştır. Yine de elde ettiği bu 16 SFP’yi tanesi 3 dolardan sattığı düşünüldüğünde kabaca 50 dolarlık bir kar marjına ulaştığı yani toplam parasını %10 arttırdığı sonucuna varılabilir.

SPF’yi sadece canlı bir örnek teşkil etmesi için sizlerle paylaştım. 2 ICO arasında parametre farklılıkları mevcuttur. Mesela SFP’de 50 milyon token dağıtılmış iken TKO’da 75 milyon token dağıtılacaktır. Yine aynı şekilde 18. Lauchpad olan SPF ICO döneminde 1 BNB 120 dolardan alınabilirken şuan 1 BNB 300 dolardan el değiştirmektedir. Bu gibi parametreler havuza katılım oranını değiştirecektir.

Arkadaşlar Binance Launchpad hakkında tecrübelerimi sizlere aktarmaya çalıştım, eksik yerler olabilir. Sorularınızı gerek Twitter’dan gerekse Koinmedya ücretsiz Telegram sayfasından bizlere yöneltebilirsiniz.

Binance’den yeni listeleme duyurusu: Conflux Network CFX!

Dünyanın en büyük hacimli kripto para borsası Binance, yeni bir coin listeleyeceğini duyurdu.

Binance’ten bugün erken saatlerde yapılan açıklamada, Conflux Network (CFX) coinin listeleneceği duyuruldu. CFX, BTC, BUSD ve USDT paritelerinden işlem görecek.

Binance’ten yapılan açıklamada listelemenin 29 Mart’ta Türkiye saati ile 14:00’da gerçekleşeceği dile getirildi.

Binance yalnızca BEP20, Binance Smart Chain (BSC) üzerinden token aktarımını kabul edecek.

Conflux Network (CFX) coin nedir?

Conflux Network, yüksek verim ve hızlı onay sağlamayı amaçlayan ölçeklenebilir ve merkezi olmayan bir blockchain. Conflux Network fikir birliği algoritması, Tree-Graph adı verilen özel bir Yönlendirilmiş Asiklik Grafik (DAG) yapısıyla çalışır. Tek bir blockchaindeki işlemleri defterine kabul eden Ethereum’un aksine, Tree-Graph eşzamanlı tüm bloklardaki işlemleri birleştirir ve işler. CFX, Conflux Network’ün yerel tokenidir ve ağ fikir birliği, ekosistem teşviki, yönetişim ve pay alma için kullanılır.


Binance son olarak kullanıcılarını, yeni listelenen coinlerin aşırı volatiliteli yapılarıyla ilgili uyardı. Yapılan açıklamada; “Genellikle yüksek fiyat dalgalanmalarına maruz kaldıklarından, yeni listelenmiş tokenlerle alım satım yaparken yeterli risk değerlendirmesi yaptığınızdan emin olun.” sözlerine yer verildi.

CFX grafiği

binance Binance Tokocrypto (TKO) Launchpad'i hakkında bilmeniz gereken her şey!
CFX/USD CoinMarketCap

Binance’nin son göz ağrı Ramp Coin oldu!

Son günlerde listeleme duyurularını peşi sıra yayınlayan Binance’den, bir listeleme haberi daha geldi. Yapılan duyuruya göre Binance, Türkiye saatiyle saat 12:00’de Ramp’ı (RAMP) inovasyon bölgesinde ticarete açtı.

”Binance olarak bir DeFi projesi olan RAMP’ı inovasyon bölgesinde listelediğimizi duyurmaktan mutluluk duyarız.”

RAMP’ı inovasyon bölgesinde listeleyen Binance, RAMP/BTC, RAMP/BUSD ve RAMP/USDT ticaret çiftlerini işleme aldı.

Mart ayına 0,22 dolar bandından giren RAMP, Binance listeleme haberiyle beraber 0,62 dolar seviyelerine kadar tırmandı.

binance Binance Tokocrypto (TKO) Launchpad'i hakkında bilmeniz gereken her şey!

RAMP (RAMP) nedir?

Ramp DeFi, Ethereum dışı kullanıcıların, tokenlerını ETH destekli platformlarda paylaşmalarına izin vererek DeFi’nin benimsenmesini artırmayı amaçlayan merkezi olmayan bir protokoldür 

Innovation Zone (İnovasyon Bölgesi) nedir?

Innovation Zone, kullanıcıların, daha yüksek oynaklığa sahip olması ve diğer tokenlardan daha yüksek risk oluşturması muhtemel yeni, yenilikçi tokenları alıp satabilecekleri özel bir trade bölgesidir. Innovation Zone’da işlem yapmadan önce, tüm kullanıcıların Binance Kullanım Koşullarını dikkatlice okumaları ve İlk Sorumluluk Reddinin bir parçası olarak bir anketi doldurmaları için Innovation Zone ticaret sayfasının web sürümünü ziyaret etmeleri gerekir.

Binance’den yeni listeleme!

Son günlerde listeleme haberlerini ardı ardına patlatan Binance’den yeni bir listeleme haberi daha geldi. Yapılan duyuruya göre Binance, Türkiye saatiyle saat 15:00’de Linear’i (LINA) inovasyon bölgesinde ticarete açacak. Binance ayrıca, Launchpad abonelik formatını kullanan müşterilerine LINA’yı %30 indirimli alma fırsatı sunacağını bildirdi.

”Binance olarak Linear’ın indirimli satışını ve ticaretini başlatıyoruz.”

Linear (LINA) nedir?

Linear, sınırsız likidite ile anında sentetik varlıklar oluşturabilen, merkezi olmayan bir varlık protokolüdür. Ethereum ağında oluşturulmuş bir ERC-20 tokenı olan LINA, protokolün çapraz zincir yetenekleri sayesinde daha iyi ölçeklenebilirlik ve daha yüksek hız ile üstün bir kullanıcı deneyimi sağlamaktır.

LINA’nın toplam arzı ne kadar?

Toplam arzı 10 milyar adet olan Linear’ın, an itibariyle dolaşımdaki arzı 2,5 milyar adettir. Lina’nın an itibariyle piyasa değeri ise 615 milyon dolardır.

Binance TWT airdrop kampanyası!

Binance tarihinin en büyük Trust Wallet Token (TWT) airdrop’unu gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen airdrop sonrası milyonlarca dolarlık TWT sahiplerine gönderildi.

Airdrop 14.12.2020 ile 21.12.2020 tarihleri arasında Binance üzerinden spot, marj veya vadeli ticarette, en az bir işlem tamamlayan bütün Binance kullanıcıları kapsadı. Son bir haftada Binance’de en az bir al sat yapan tüm kullanıcılara bugün itibariyle tanesi şu an 0,15 dolardan el değiştiren TWT coinlerden 100 adet gönderildi. (100 TWT=115 Türk Lirası)

Hesabınıza TWT yatıp yatmadığını merak ediyorsanız BKNZ.


TWT’lerinizi paraya nasıl çevirirsiniz?


Öncelikle anlatacağımız bu işlemi 5 Ocak 2021 tarihine kadar yapmadığınız taktirde, hesabınızdaki TWT’lerin kaybolacağını belirtmek isteriz. Bu nedenle lütfen TWT’lerinizi bu tarihe kadar talep ediniz.

Adım 1: İlk önce Binance spot cüzdanınıza gidiniz. Arama çubuğuna TWT yazarak, çek butonuna basınız.


twt token çekim

Adım 2: Cep telefonunuzda Trust Wallet’ı açınız. Ardından Smart Chain’i, açılan pencerede de ‘Receive‘ kısmına tıklayarak, adresinizi kopyalayınız. Trust Wallet’ı ilk kez kullanıyorsanız, bu video size yardımcı olacaktır. 


trust wallet

Adım 3: Daha sonra Binance Borsası’na geçiniz. Binance Smart Chain’i (BSC) seçerek, bir önceki adımda kopyaladığınız Trust wallet adresini buraya yapıştırınız.


twt 2

Adım 4: Son olarak transfer etmek istediğiniz TWT miktarını girerek onay işlemini gerçekleştiriniz.


twt

Para çekme talebiniz alındıktan sonra, TWT’leriniz kısa bir süre sonra hesabınıza yatırılacaktır.

Wash trading nedir?

Wash trading, hacim artırmak ve piyasayı manipüle etmek için, kullanıcıların kendi satış emirlerini satın almasına denir.

Bundan sonrası size kalmıştır. İster TWT’lerinizi başka bir kripto para birimine çevirerek tekrar borsaya gönderip kullanabilir, isterseniz de  Trust Wallet’inizde hold etme yolunu seçebilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance Tokocrypto (TKO) Launchpad’i hakkında bilmeniz gereken her şey!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.