Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
66.073,25 USDT
eth
ETH
-0.23%
Ethereum
3.474,69 USDT
bch
BCH
0.41%
Bitcoin Cash
367,93 USDT
xrp
XRP
0.48%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.02%
Litecoin
72,93 USDT
bnb
BNB
0.66%
Binance Coin
585,77 USDT
sol
SOL
0.14%
Solana
173,27 USDT
avax
AVAX
-1.92%
Avalanche
29,25 USDT
ada
ADA
0.04%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.29%
Poladot
5,93 USDT
doge
DOGE
0.42%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
0.31%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. BNB’de coin burn heyecanıyla zirve üstüne zirve!

BNB’de coin burn heyecanıyla zirve üstüne zirve!

Güncel Binance Coin (BNB) fiyat tahminleri: 2022-2025
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance borsasının platform tokeni BNB, coin burn öncesi ATH üstüne ATH kaydediyor! Binance Coin neden durdurulamıyor?

Binance Coin haber: BNB durdurulamıyor!

Binance Coin muazzam bir ralli yaparken, yatırımcılarına yılın başından bu yana devasa oranda bir kar bıraktı. Bugün Binance Coin (BNB) fiyatı %20 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 638$’ı gördü. Bugünkü artış ile birlikte bu seviye, 13 yıldan bugüne kadar %1200’den fazla muazzam bir getiri anlamına geliyor.

BNB Coin haber

Binance Coin’in son rallisi, platformun 15. coin burn işlemine hazırlandığı sırada gerçekleşti. Coin burn duyurusu, Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ) tarafından dün yapıldı. CZ Twitter’dan haberi şöyle verdi:

“Coinleri yaktığınızda, sonsuza kadar tedavülden kalkar. Bu işlem, kalan coinlerin değerini artırır. Birkaç gün içinde BNB’de coin burn var! Finansal yatırım tavsiyesi değil! “

Geçen hafta BNB fiyatı 350 doları civarından yaklaşık %65’lik bir artışla 638 dolara kadar yükseldi. Binance ekosistemi ve Binance Smart Chain (BSC), her geçen gün yeni rekorlar kırıyor. Ayrıca, en büyük rakibi Ethereum ile yılın başından beri aralarındaki açığı kapatıyor ve şu anda Ethereum’un sadece üçte biri büyüklüğünde.

Bu arada geçen hafta BSC, 5 milyon günlük işlem gerçekleştirerek, önemli bir kilometre taşına ulaştı. Ve bu oran Ethereum’un 4 katına tekabül ediyor. 

Dahası BSC’deki düşük gas ücreti ve Ethereum’a kıyasla ağ karmaşasının daha az olması, birkaç projeyi Ethereum’dan BSC’ye taşınmaya itti. Ayrıca Binance Smart Chain’de kilitlenen toplam değer de 30 milyar doları geçti.

Peki BSC tabanlı DeFi projeleri Coinbase gibi borsalarda listelenecek mi?

Binance, Eylül 2020’de stake ve doğrulama hizmetleri servislerini başlattıktan sonra, Binance Smart Chain hızla ilgi görmeye başladı. Ağ, Ethereum benzeri akıllı sözleşmeler ekleyerek Binance Chain’i zenginleştirdi.

BNB son zamanlarda inanılmaz bir ivme elde ederken, PancakeSwap gibi BSC tabanlı DeFi projeleri de güçlü bir büyüme kaydetti. Geçen hafta PankcakeSwap (CAKE), BNB gibi %65 arttı ve şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 25,47$’dan işlem görüyor. Esasen bu yükselişte, PancakeSwap’in IAO 2.0’a yönelmesi etkili oldu.

En son BNB fiyat rallisi ile birikte PancakeSwap, çok önemli bir soruyu gündeme getirdi: Eğer Binance Coin Ethereum’u geçerse, Coinbase platformuna BSC’yi kabul edecek mi?

BNB, ETH’yi geçerse; Coinbase gibi borsalar BSC’yi kabul edecek ve kullanıcılarının market değer bakımından dünyanın en büyük 2. kriptosuna ve beraberinde gelişen ekosisteme erişmelerine izin verecek mi?

https://twitter.com/cz_binance/status/1381442354637283330

“CAKE tweetine yanıt veren CZ, “BSC projelerini listelemeyen borsalar yalnızca kendilerine zarar veriyor. Bu Binance için daha fazla CEX kullanıcısı demek. BSC projelerini listelemek kendileri için aslında daha iyi.”

Coin burn nedir?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto borsası Binance, her 3 ayda bir coin burn işlemi gerçekleştiriyor.

Borsa, bu hızla token yakma devam ederse, 5 ila 8 yıl içinde hedefine ulaşacak. Ancak bu oran gelecekte değişebilir. Fakat bu durumda bir dezavantaj ortaya çıkıyor: Yakılan tokenler, Binance’in gelirini belirlemek için kullanılamayacak.

Daha önceki yakma oranına göre ise, Binance’in BNB arzının yarısını yakarak, toplam arzı 100 milyon BNB’ye düşürme hedefini tamamlaması 27 yılını alacak.

Binance coin haber: Coin burn fiyatı yükseltir mi?

Kripto para ve blockchain sektöründe “token yakma” terimi, söz konusu blockchain üzerinden erişilemeyen bir adrese belirli miktarda token gönderme sürecini ifade ediyor. (Binance, ekibinin tahsis adresine taşıyor.)

Projelerin bunu yapmadaki amacı, ICO aşamasında piyasaya sürülen tokenleri azaltarak toplam token sayısını azaltmak. 

Coin burn deyince aklımıza ilk Binance geliyor. Kripto para borsası BNB’nin değer kaybetmemesi için her yıl belli bir miktar tokeni piyasadan geri satın alarak yakıyor ve böylece BNB’nin değerini yüksek tutmayı hedefliyor. Bu da kripto yatırımcılarına, arz azaldıkça BNB’nin değerinin zamanla artacağını gösteriyor.

Binance neden BNB tokenini yakıyor?

Binance ekibi, projenin whitepaper’ında yakmak için her üç ayda bir belirli miktarda BNB tokeni satın alacağını vaadetti. Borsa bu miktarda tokeni geri almak için kârının %20’sini ayırıyor. Bunu yapmadaki amacı, ICO aşamasında piyasaya sürülen 200 milyon tokeni azaltarak toplam BNB tokenlerinin sayısını yarıya indirmek.

Coinmarketcap’e göre şu anda BNB tokenin arzı 154,532,785 BNB’dır. Bu şu anlama geliyor; Binance, whitepaper’da belirlenen hedeflerine ulaşabilmesi için yaklaşık 54 milyon BNB yakması gerekiyor. Bu da kripto yatırımcılarına, arz azaldıkça BNB’nin değerinin zamanla artacağını gösteriyor.

Coin yakma nedir?

Coin yakma, belirli bir miktarda tokeni, token arzından kalıcı olarak çıkarılmasıdır. Bu deflasyonist teknik kripto sektöründeki pek çok proje tarafından kullanılan yaygın bir uygulamadır.

Lütfen Bkz: Binance (BNB) Coin nedir, nereden ve nasıl alınır, geleceği nasıl?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.