1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Binance CEO’sundan Bitcoin ve Apple karşılaştırması!

Binance CEO’sundan Bitcoin ve Apple karşılaştırması!

Binance CEO’sundan Bitcoin ve Apple karşılaştırması!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Binance CEO’su Bitcoin ve diğer dijital varlıkları kıyasladı. Detaylar haberimizde.

Binance CEO’sundan Bitcoin ve Apple karşılaştırması

Kripto paraları eleştirenlerin görüşlerine en fazla dayanak gösterdiği argüman bu varlıkların aşırı oynak yapıda olması. Ancak dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto varlıkların herhangi bir yatırım aracı kadar değişken olduğunu düşünüyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Bitcoin’in Apple ve Tesla da dahil olmak üzere benzer bir piyasa değerine sahip hisse senetlerinden daha az değişken olduğunu savundu.

Bloomberg News’e konuşan Binance CEO’su, tüm dijital varlık sınıflarında dalgalanma görüldüğünü ve bunun kripto piyasasına özel bir şey olmadığını vurguladı.

Bkz: BNB, BNB haberleri ve son dakika gelişmeleri

CZ, kripto piyasalarında şu anda yaklaşık 300 milyon kişinin işlem yaptığını ve piyasaya girenlerin diğer coinlere geçmeden önce Bitcoin hakkında bilgi sahibi olduklarını ifade etti.

Piyasaya girenlerin yüksek fiyatlardan kripto alıp almadıkları sorusuna ise şu şekilde cevap verdi:

“İnsanlar kendilerinden önce piyasaya girenleri takip ediyor. Sürüyü takip eden insanlar var. Sürü takipçileri kararlı davranışlar göstermezler. Ne zaman olumsuz bir haber çıksa hemen kaçarlar. Ne zaman olumlu bir haber çıksa o zamanda alım yapmak için acele ederler. Bu durum projeleri anlayan, seven ve projenin geleceğine göre hareket eden kripto hayranlarına karşı piyasada daha fazla oynaklık olmasına neden oluyor.”

Kripto piyasası bu haftaya yükselişle başladı. Ethereum, BNB ve Dogecoin bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü. Yazının kaleme alındığı anlarda ETH 3,345 dolardan, BNB 649 dolardan, DOGE 0,48 dolardan, Bitcoin ise 56,100 dolardan işlem görüyor.

Kaynak