1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBNB Haberleri
  3. Binance CEO’su CZ ile Vitalik Buterin bu konuda anlaştı

Binance CEO’su CZ ile Vitalik Buterin bu konuda anlaştı

Binance CEO’su CZ ile Vitalik Buterin bu konuda anlaştı
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

CZ, Vitalik Buterin’in Binance’in rezervlerini kanıtlamasına yardımcı olacağını söyledi. CZ, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin’in bir “rezerv kanıtı” protokolü oluşturacağını ve bunu Binance üzerinde deneyeceğini doğruladı. Binance CEO’su, FTX’in çöküşünün ardından kripto para birimi endüstrisinde şeffaflığın önemini vurguladı.

Binance Vitalik Buterin’den yardım alacak

Vitalik Buterin’in, başlangıçta Binance tarafından test edilecek bir “rezerv kanıtı” protokolü oluşturacağını onayladı.
Zhao, Binance’in FTX’ten farklı bir şekilde çalıştığını açıkladı ancak kripto para borsalarının “doğası gereği oldukça riskli işler” olduğunu kabul etti.

CZ, Pazartesi öğleden sonra Binance topluluğuyla bir Twitter Spaces tartışmasında FTX çöküşüyle ​​ilgili düşüncelerini paylaştı. Binance CEO’su CZ, artık iflas etmiş durumdaki FTX borsası hakkında yeni yorumlar yaptı. Pazartesi günü Binance tarafından düzenlenen bir Twitter Spaces tartışmasında Zhao, FTX’in sektörü sarsan iflasına ağırlık verdi. FTX, şirketin iflas ettiğinin ortaya çıkmasının ardından Cuma günü iflas başvurusunda bulundu. Binance, borsayı satın almakla ilgilendiğini ifade etti, ancak durum tespiti kontrollerini gerekçe göstererek anlaşmadan çekildi.

Binance

Daha sonra, eski CEO Sam Bankman-Fried’in, Terra’nın çöküşünün ardından ticaret şirketi Alameda Research’ü kurtarmak için 10 milyar dolarlık müşteri fonunu gizlice hareket ettirdiği ortaya çıktı. Olay hakkında yorum yapan Zhao, sektördeki şeffaflığı artırma gereğini yineledi ve “Şeffaflığı artırmak için yapabileceğimiz her şey iyidir” dedi. Binance, kripto varlıklarını FTX’in çöküşünün ardından bir blog gönderisinde açıkladı.

Dünyanın en iyi borsası, bilançosunda tutulan fonların kanıtını sağlama planlarını da duyurdu. Zhao, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin‘in Binance’i “denek” olarak kullanacak bir “rezerv kanıtı” protokolü oluşturmayı kabul ettiğini söyledi. Zhao, FTX ve Alameda’nın geçen haftaki çöküşten önceki şüpheli uygulamalarından bazılarına atıfta bulunarak dinleyicilere Binance’in operasyonlarına daha muhafazakar bir yaklaşım benimsediği konusunda güvence verdi. CEO, “Başkalarından kredi almıyoruz, VC (venture capital-risk sermayesi) yatırımları almıyoruz. Özellikle VC yatırımlarını alıp sonra VC’lere para geri vermiyoruz” dedi. Ancak, tüm kripto borsalarının “doğası gereği oldukça riskli işler” olduğunu kabul etti.

 

binance

Zhao ayrıca diğer olası kripto iflaslarına dair bir uyarı yayınlama fırsatını da değerlendirdi. “Eğer [bir şirketin] varlıkları büyük oranda stablecoin içermiyorsa, bu riskli bir işarettir” dedi. Zhao’nun uyarısı, Crypto.com’un iflasla karşı karşıya kalabileceğine dair endişelerin ortasında geldi ve bazıları borsanın stabilcoin varlıklarının eksikliğine işaret ediyor.

Kripto para birimi endüstrisi, Zhao’nun Binance’in elindeki FTT varlıklarını satacağına dair uyarısıyla ciddi bir şekilde başlayan FTX olayını hâlâ yaşıyor. Hikayedeki en son gelişmeler, hafta sonu zor durumdaki borsada 400 milyon doların üzerinde kripto paranın harici cüzdanlara taşındığı şüpheli bir saldırıyı içeriyor. Bankman-Fried’in imparatorluğunu nasıl yönettiğine dair yeni söylentiler ve teoriler kripto alanında dolaşırken, kullanıcılar hâlâ fonlarına erişemiyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.