Binance CEO’su CZ ile Vitalik Buterin bu konuda anlaştı

binance
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CZ, Vitalik Buterin’in Binance’in rezervlerini kanıtlamasına yardımcı olacağını söyledi. CZ, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin’in bir “rezerv kanıtı” protokolü oluşturacağını ve bunu Binance üzerinde deneyeceğini doğruladı. Binance CEO’su, FTX’in çöküşünün ardından kripto para birimi endüstrisinde şeffaflığın önemini vurguladı.

Binance Vitalik Buterin’den yardım alacak

Vitalik Buterin’in, başlangıçta Binance tarafından test edilecek bir “rezerv kanıtı” protokolü oluşturacağını onayladı.
Zhao, Binance’in FTX’ten farklı bir şekilde çalıştığını açıkladı ancak kripto para borsalarının “doğası gereği oldukça riskli işler” olduğunu kabul etti.

CZ, Pazartesi öğleden sonra Binance topluluğuyla bir Twitter Spaces tartışmasında FTX çöküşüyle ​​ilgili düşüncelerini paylaştı. Binance CEO’su CZ, artık iflas etmiş durumdaki FTX borsası hakkında yeni yorumlar yaptı. Pazartesi günü Binance tarafından düzenlenen bir Twitter Spaces tartışmasında Zhao, FTX’in sektörü sarsan iflasına ağırlık verdi. FTX, şirketin iflas ettiğinin ortaya çıkmasının ardından Cuma günü iflas başvurusunda bulundu. Binance, borsayı satın almakla ilgilendiğini ifade etti, ancak durum tespiti kontrollerini gerekçe göstererek anlaşmadan çekildi.

Binance

Daha sonra, eski CEO Sam Bankman-Fried’in, Terra’nın çöküşünün ardından ticaret şirketi Alameda Research’ü kurtarmak için 10 milyar dolarlık müşteri fonunu gizlice hareket ettirdiği ortaya çıktı. Olay hakkında yorum yapan Zhao, sektördeki şeffaflığı artırma gereğini yineledi ve “Şeffaflığı artırmak için yapabileceğimiz her şey iyidir” dedi. Binance, kripto varlıklarını FTX’in çöküşünün ardından bir blog gönderisinde açıkladı.

Dünyanın en iyi borsası, bilançosunda tutulan fonların kanıtını sağlama planlarını da duyurdu. Zhao, Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin‘in Binance’i “denek” olarak kullanacak bir “rezerv kanıtı” protokolü oluşturmayı kabul ettiğini söyledi. Zhao, FTX ve Alameda’nın geçen haftaki çöküşten önceki şüpheli uygulamalarından bazılarına atıfta bulunarak dinleyicilere Binance’in operasyonlarına daha muhafazakar bir yaklaşım benimsediği konusunda güvence verdi. CEO, “Başkalarından kredi almıyoruz, VC (venture capital-risk sermayesi) yatırımları almıyoruz. Özellikle VC yatırımlarını alıp sonra VC’lere para geri vermiyoruz” dedi. Ancak, tüm kripto borsalarının “doğası gereği oldukça riskli işler” olduğunu kabul etti.

 

binance


Zhao ayrıca diğer olası kripto iflaslarına dair bir uyarı yayınlama fırsatını da değerlendirdi. “Eğer [bir şirketin] varlıkları büyük oranda stablecoin içermiyorsa, bu riskli bir işarettir” dedi. Zhao’nun uyarısı, Crypto.com’un iflasla karşı karşıya kalabileceğine dair endişelerin ortasında geldi ve bazıları borsanın stabilcoin varlıklarının eksikliğine işaret ediyor.

Kripto para birimi endüstrisi, Zhao’nun Binance’in elindeki FTT varlıklarını satacağına dair uyarısıyla ciddi bir şekilde başlayan FTX olayını hâlâ yaşıyor. Hikayedeki en son gelişmeler, hafta sonu zor durumdaki borsada 400 milyon doların üzerinde kripto paranın harici cüzdanlara taşındığı şüpheli bir saldırıyı içeriyor. Bankman-Fried’in imparatorluğunu nasıl yönettiğine dair yeni söylentiler ve teoriler kripto alanında dolaşırken, kullanıcılar hâlâ fonlarına erişemiyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Binance CEO’su CZ ile Vitalik Buterin bu konuda anlaştı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.