1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Başkan Biden, önemli Bitcoin ve kripto para adımını bu hafta atıyor

Başkan Biden, önemli Bitcoin ve kripto para adımını bu hafta atıyor

Başkan Biden, önemli Bitcoin ve kripto para adımını bu hafta atıyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD Başkanı Joe Biden’in Bitcoin ve kripto paralarla ilgili başkanlık kararnamesini bu hafta imzalaması bekleniyor. Resmi ağızlardan bu yönde ipuçları geldi. Bu adımın özellikle Rusya – Ukrayna krizinde Moskova yönetiminin kripto paraları yaptırımlardan kaçış yolu olarak kullanabileceği endişelerine göre atılacağı ifade ediliyor.


Biden’in kripto paralarla ilgili başkanlık kararnamesini bu hafta imzalaması bekleniyor

ABD Başkanı Joe Biden’in kripto paralarla ilgili başkanlık kararnamesini bu hafta imzalaması bekleniyor. Bu aynı zamanda kripto paralar ve Bitcoin ticaretini düzenleme konusunda ABD’den atacağı ilk adım olacak.

Bu adımın bu hafta atılmasının beklentisi yüksek. Çünkü yetkililer başka bir şey konusunda da endişeli. Özellikle Rusya’nın finansal yaptırımlardan kaçmak için kripto para kullanabileceğini iddia ediliyor. Biden’in kripto paralarla ilgili başkanlık kararnamesini bu hafta imzalaması da Ukrayna krizine verilen bir cevap olacak. Diğer yandan yaptırımlardan sonra Rus rublesinin değeri de ülkedeki hisse senetleri ile birlikte tarihte görülen en düşük seviyelere geriledi.

Bu süreci iyi bilin iki önemli isim, kripto paralarla ilgili başkanlık kararnamesinin bu hafta imzalamasını beklediklerini belirtiyor. Çünkü savaştan çok önce bu alanda çalışmalar yapıldı. Her iki kişi de anonim kalmak kaydıyla açıklamalar yaptı.

Biden’in kripto para kararnamesi neden önemli?

Bu hafta en çok yükselen kripto para endeksleri

Biden’in kripto para kararnamesi en başka hükümet kuruluşlarının kripto paraları düzenlemek için nasıl bir yol izlemesi gerektiği ve hangi politikalar geliştirmesi gerektiğini belirleyecek. Bu kuruluşlar arasında Hazine Bakanlığı da var. Ayrıca Dışişleri Bakanlığı’nı da kapsıyor. Çünkü ABD’nin kripto para düzenlemelerinin ülkenin müttefiklerinin yasalarına uyumlu olması isteniyor. Bu kararname aynı zamanda ABD finans sisteminin istikrarını izleyen Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nden yasadışı finans risklerini incelemesini de isteyecek.

Son olarak bu kararname aynı zamanda yeni merkez bankası dijital parası ihtimalini de araştırma emri içeriyor. Fed, Ocak ayında yayımladığı bir belgede, ABD destekli dijital paranın risk ve yararlarını araştırmıştı.

Kaynak