1. Anasayfa
  2. İnceleme
  3. Basic Attention Token (BAT) nedir, geleceği var mı?

Basic Attention Token (BAT) nedir, geleceği var mı?

Basic Attention Token (BAT) nedir, geleceği var mı?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Basic Attention Token (BAT), Brave web tarayıcısı üzerinden internette gezinen kişilerin zamanını ve ilgisini izlemek için tasarlanmış, reklamcılık sektörü üzerine yoğunlaşmış bir blockchain projesidir. Ethereum üzerine kurulu olan bu sistemin amacı, reklam parasını reklam verenler, yayıncılar ve reklamı izleyen kullanıcılar arasında verimli bir şekilde dağıtmak.


Basic Attention Token (BAT) nedir?

Basic Attention Token (BAT), Brave web tarayıcısı üzerinden internette gezinen kişilerin zamanını ve ilgisini izlemek için olan blockchain tabanlı bir sistem. Ethereum üzerine kurulu olan bu sistemin amacı, reklam parasını reklam verenler, yayıncılar ve reklamı izleyen kullanıcılar arasında verimli bir şekilde dağıtmak.

Basic Attention Token (BAT) reklamcılık sektörü üzerine yoğunlaşmış bir proje. Dijital reklamcılığın geleceğinde bazı büyük değişiklikler olması kaçınılmaz. Ancak BAT’ın bu konuda kilit önem taşıyıp taşımadığını zaman gösterecek.

Basic Attention Token (BAT) nedir, geleceği var mı?

BAT token nasıl çalışır?

BAT coinler, Ethereum blockchain üzerinde çıkarılır ve yine ETH ağı üzerinden dağıtılır. Bu tokenler, yayıncılar, kullanıcılar ve reklam verenler arasında serbestçe değiştirilebilir. BAT coin, şu an Chrome, Firefox veya Internet Explorer’a entegre olmadığı için Brave tarayıcısı içinde çalışıyor.

Reklamcılık piyasasında rekabet çok yüksek olduğu için BAT’ın başarılı olması elbette kolay olmayacak. Aracı ajansları bir anda kesmek, bazı zorlukları da beraberinde getirecek. Ancak blockchain teknolojisiyle bu modelin geliştirilmesi mantıklı. Projeyi destekleyen Brave tarayıcısı ile iyi bir başlangıç yaptı. Brave kötü niyetli reklamları, takipçileri ve ödül yayıncılarını, kullanıcıları istediği şekilde adil olarak bloke edebiliyor.

Kullanıcı dikkatini izleme söz konusu olduğunda, Brave tarayıcısı anonim bir şekilde bunu yapıyor. Görüntülenen reklamlar ve aktif tarayıcı sekmelerinde açılan içerik sayesinde dikkati ölçüyor. Reklamları görüntüleyen kullanıcılar, çabaları için BAT coin kazanırlar. Ancak gelirin çoğu içerik üreticilere gider. Bu, ilgili tüm taraflar için oldukça iyi çalışan bir çözüm. Daha yaygın olan tarayıcı eklentilerinin çoğu henüz Brave’de çalışmıyor. Ancak önümüzdeki günlerde daha iyi şeyler olacak gibi görünüyor.

Basic Attention Token (BAT) iyi bir yatırım mı?

Basic Attention Token (BAT) yasal kullanım alanı ve çalışan bir ürünü olan birkaç kripto para biriminden biri. Bundan dolayı iyi bir yatırım diyebiliriz.

BAT’da planlanan değişiklikler

Gelecekte BAT’da bazı ilginç değişiklikler olacak. Birincisi, geliştirilmiş dolandırıcılık önlemleri ve gösterge tablosu analizleri yayıncılara ve kullanıcılara kısa sürede sunulacak. Ayrıca, gerçek reklam gelirini ölçeklendirmenin bir planı da bulunuyor. BAT coin ekibi, daha çok reklam yayınlamak için açık kaynaklı projelere dayanan daha fazla uygulamaya entegre etmek istiyor. Bu projenin nasıl geliştiğini görmek ilginç olacak.

BAT tokenin kurucusu kim?

JavaScript ve Mozilla’nın kurucularından Brendan Eich tarafından geliştirilen BAT, Ethereum platformu üzerine inşa edildi. ERC-20 tokenlerı içerisinden Basic Attention Token en popüler tokenler arasında. Hatta Coinbase’de listelenen ilk ERC20 tokeni oldu. BAT, açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir projedir. BAT kendisine hedef endüstri olarak pazarlama ve reklamı seçti. Dijital reklamcılıkta sahtekarlıkla mücadele için blockchain tabanlı çözüm önerileri geliştiriyor.

BAT CEO’su Brendan Eich tarafından hazırlanan aşağıdaki kısa Youtube videosu BAT coin yatırımcıları için faydalı olabilir. Videoda Eich, blockchain tabanlı dijital reklamcılık ile ilgili açıklamalarda bulunuyor. Dileyen kripto para yatırımcıları Brave platformu üzerinden BAT token kazanabilir ve bu tokenları kolayca dolar ve Türk Lirası gibi fiat paralara çevirebilir.

BAT reklamların doğru hedef kitle tarafından izlenmesini ve kötü amaçlı yazılımlardan ziyaretçileri korumayı amaçlıyor. BAT coin, reklamcılık endüstrisinde açık kaynaklı ve gizlilik merkezli Brave platformunun desteğini alarak ilerlemeye çalışıyor.

BAT token nasıl alınır?

BAT satın almak için önce Bitcoin (BTC) ya da Ethereum (ETH) satın almanız, ardından bu coinleri borsalarda BAT ile takas etmeniz gerekiyor. Borsaların BAT takası için farklı coinler de kabul edebilir. BAT edinmek için borsada bir hesap oluşturmak ve ardından cüzdanınızdan bu borsaya para göndermek de gerekebilir.

İstatistiklerle BAT

BAT token fiyatı: Anlık BAT fiyatı için tıklayınız.
Toplam BAT token arzı: 1.500.000.000 BAT
Piyasada işlem gören BAT coin arzı: Dolaşımdaki güncel BAT arzı için tıklayınız.
BAT coin işlem hacmi. 24 saatlik BAT işlem hacmi için tıklayınız.
Tüm zamanların en yüksek fiyat (ATH) seviyesi: 1.92 dolar (28 Kasım 2021)
Tüm zamanların en düşük fiyat (ATL) seviyesi: 6.62 cent 16 Temmuz 2017
Toplam BAT yatırım dönüşü (ROI) için tıklayınız.

BAT ABD merkezli ünlü kripto para borsasında listelenen az sayıda kripto paralardan birisi. Basic Attention Token, ABD merkezli diğer kripto para borsası Binance.US’da da listelendi. CoinMarketCap’te listelenen binlerce kripto para olmasına rağmen bunlardan sadece birkaç düzinesi Coinbase Pro ve Binance.US’da listelenebiliyor. ABD yönetiminin katı finansal regülasyonlardan dolayı sadece az sayıda altcoin, ABD’li yatırımcılarılar tarafından talep görüyor. BAT coin de bu altcoinler arasında yer alıyor.

Canlı Basic Attention Token, BAT token, fiyat grafiği

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.