BTC : 82612 ₺ ETH : 2851 ₺ XRP : 1.876 ₺ LTC : 357.7 ₺ USDT : 7.639 ₺ XLM : 0.5841 ₺
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para HaberleriAltcoin
  3. Güncel Basic Attention Token rehberi: BAT coin nedir? BAT Coin yatırım-yorum ve fiyat tahmini

Güncel Basic Attention Token rehberi: BAT coin nedir? BAT Coin yatırım-yorum ve fiyat tahmini

Güncel Basic Attention Token rehberi: BAT coin nedir? BAT Coin yatırım-yorum ve fiyat tahmini
0

Bat coin nedir? Bat reklamcılık sektörü üzerine yoğunlaşmış bir proje. Dijital reklamcılığın geleceğinde bazı büyük değişiklikler olması kaçınılmazdır, ancak BAT’ın bu konuda kilit önem taşıyıp taşımadığını zaman gösterecek.


 

BAT Coin nedir

 

Herhangi bir tarayıcıdan bir wep sayfasını görüntülerseniz bir çok reklamla karşılaşırsınız. Bu reklamlar giderek artmakta ve de kullanıcıları hoşnut etmemektedir. Çoğu insan bu reklamlarla karşılaşmamak için onlarca engelleme yoluna dener. Ancak Basic Attention Token‘de işler farklı yürüyor. Kullanıcılar reklamları tamamen engelleyebilir.  Farklı reklamları görmek için ödeme yapabilir veya sonuç olarak istediği reklamları görüntüleyebilir. İstediği reklamı izleyerek  BAT coin de kazanabilir. Bu şimdiye kadar oldukça iyi çalışmış gibi görünen bir konsept.

koinmedya_brave

ilginizi çekebilir: Bitcoin alım satım rehberi: Bitcoin nasıl ve nereden alınır, satılır? Bitcoin yatırımı ve gelecek beklentileri…

 

Basic Attention Token (BAT coin ) Nasıl Çalışır?

 

bat-coin-nedir

BAT coin, Ethereum blok zincirini, Basic Attention Token‘lerini yayınlamak ve dağıtmak için kullanır. Bu Token’ler, yayıncılar, kullanıcılar ve reklam verenler arasında serbestçe değiştirilebilir. BAT coin, şu anda Chrome, Firefox veya Internet Explorer’a entegre olmadığı için Brave tarayıcısı içinde çalışmaktadır. Gelecekte bu durumun değişip değişmeyeceğini birlikte göreceğiz.

Reklamcılık piyasasında rekabet çok yüksek olduğu için BAT’ın başarılı olması elbette kolay olmayacak.  Aracı ajansları bir anda kesmek, bazı zorluklar beraberinde getirecek. Ancak blokzincir teknolojisiyle bu modelin geliştirilmesi mantıklıdır. Projeyi destekleyen Brave tarayıcısı ile iyi bir başlangıç yaptı. Brave kötü niyetli reklamları, takipçileri ve ödül yayıncılarını, kullanıcılarının dikkatine dayalı olarak adil bir şekilde bloke etmektedir.

ilginizi çekebilir: Güncel Etheruem Teknik Analizi: ETH’de beklentiler, fiyat tahminleri, yorumlar

Kullanıcı dikkatini izleme söz konusu olduğunda, Brave tarayıcısı anonim bir şekilde bunu yapmaktadır. Görüntülenen reklamlar ve aktif tarayıcı sekmelerinde açılan içerik sayesinde dikkati ölçüyor. Reklamları görüntüleyen kullanıcılar, çabaları için BAT coinleri alırlar. Ancak gelirin çoğu yayıncılara gider. Bu, ilgili tüm taraflar için oldukça iyi çalışan bir çözümdür. Daha yaygın olan tarayıcı eklentilerinin çoğu henüz Brave’de çalışmıyor, ancak önümüzdeki günlerde daha iyi şeyler olacak gibi görünüyor.

Basic Attention Token (BAT) Yol Haritası

 

Bat coin yol haritası

Gelecekte Basic Attention Token‘da bazı ilginç değişiklikler olacak. Birincisi, geliştirilmiş dolandırıcılık önlemleri ve gösterge tablosu analizleri yayıncılara ve kullanıcılara kısa sürede sunulacak. Ayrıca, gerçek reklam gelirini ölçeklendirmenin bir planı da bulunmaktadır. BAT coin ekibi, daha çok reklam yayınlamak için açık kaynaklı projelere dayanan daha fazla uygulamaya entegre etmek istiyor. Bu projenin nasıl geliştiğini görmek ilginç olacak.

Bat coin CoinMarkerCap’te top 50’de işlem görüyor. Bat coin yazının hazırlandığı bu saatte 0,205667 cent’ten işlem görüyor. Toplam piyasa değeri ise 299.764.693 milyon dolar ve sıralamada ise 32’üncü.

Aşağıdaki grafikte Basic Attention Token fiyatlarında sondönemdeki fiyat değişimini görüyoruz.

bat-coin-nedir-koinmedya

BAT Coin kurucuları kimdir?

JavaScript ve Mozilla’nın kurucularından Brendan Eich tarafından geliştirilen BAT, Ethereum platformu üzerine inşa edildi. ERC-20 tokenlerı içerisinden Basic Attention Token en popüler tokenlar arasında. Hatta Coinbase’de listelenen ilk ERC20 token’ı oldu. BAT, açık kaynaklı ve merkezi olmayan bir projedir. BAT kendisine hedef endüstri olarak pazarlama ve reklamı seçti. Dijital reklamcılıkta sahtekarlıkla mücadele için blockchain tabanlı çözüm önerileri geliştiriyor.

ilginizi çekebilir: Güncel altcoin haberleri

Bat Coin CEO’su Brendan Eich tarafından hazırlanan aşağıdaki kısa Youtube videosu Bat coin yatırımcıları için faydalı olabilir. Videoda Eich, blockchain tabanlı dijital reklamcılık üzerinde açıklamalarda bulunuyor. Dileyen kripto para yatırımcıları Brave platformu üzerinden Bat Token kazanabilir ve bu tokenları kolayca dolar ve Türk Lirası gibi fiat paralara çevirebilir.

 

Bat Coin CEO’su Brendan Eich’in anlatımıya BAT coin nedir? videosu.

 

 

BAT reklamların doğru hedef kitle tarafından izlenmesini ve kötü amaçlı yazılımlardan ziyaretçileri korumayı amaçlıyor. BAT Coin, reklamcılık endüstrisinde açık kaynaklı ve gizlilik merkezli Brave platformunun desteğini alarak ilerlemeye çalışıyor.

İstatistiklerle BAT Coin nedir?

BAT Coin 2 Haziran 2017 yılından beri CoinMarketCap’te listeleniyor. BAT CoinMarketCap’te ilk listelendiğinde 17 cent’ten işlem görüyordu. 9 Ocak 2018’de ise 98 cent’e çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte ise ATH değerinin yaklaşık yüzde 85’ini yitirerek 13.7 cent bandına geriledi

BAT Coin toplam arzı: 1.5 milyar

Piyasada işlem göre BAT miktarı: 1.421 milyar

BAT Coin toplam arzının yüzde 95’ini piyasaya sürmüş durumda

Tüm zamanların en yükseği: 98 cent (9 Ocak 2018)

Tüm zamanların en düşüğü: 6.62 cent 16 Temmuz 2017

Aşağıdaki grafikte ihtaç edildiği andan günümüze Bat Coin fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

BAT coin nedir Güncel Basic Attention Token rehberi: BAT coin nedir? BAT Coin yatırım-yorum ve fiyat tahmini

Basic Attention Token, ABD merkezli ünlü kripto para borsasında listelenen az sayıda kripto paralardan birisi. Basic Attention Token, ABD merkezli diğer kripto para borsası Binance.US’da da listelendi. CoinMarketCap’te listelenen binlerce kripto para olmasına rağmen bunlardan sadece birkaç düzinesi Coinbase Pro ve Binance.US’da listelenebiliyor. ABD yönetiminin katı finansal regülasyonlardan dolayı sadece az sayıda altcoin, ABD’li yatırımcılarılar tarafından talep görüyor. Bu altcoinlerden birisi de Bat Coin. Ripple’ın XRP’sinin ancak 2019’da Coinbase’de listelenmeye başladığını belirtmekte yarar var.

Bat token yatırımcılarını sevindiren diğer gelişme ise BAT’ın Kraken borsasında listelenmesi oldu.

BAT Coin A takımı

BAT coin nedir Güncel Basic Attention Token rehberi: BAT coin nedir? BAT Coin yatırım-yorum ve fiyat tahmini

BAT coin nedir Güncel Basic Attention Token rehberi: BAT coin nedir? BAT Coin yatırım-yorum ve fiyat tahmini

BAT Coin haberleri : 

bat-coin-haberleri

Aşağıda paylaşılan BAT coin haberleri coin fiyatını olumlu yönde etkilediğini belirtmiş olalım

Yukarında belirtildiği üzere ABD merkezli borsalarda listelenmeye başlamak BAT için önemli dönüm noktaları oldu. Bunun yanında BAT, 2019 yılında Visa Kart tarafından desteklenmesi ile yatırımcılarını heyecanlandırdı. Visa Kart, Bat Coin’in hem tanınmasında hem de kabul görmesinde önemli katkısı oldu.

Basic Attention Token’ın diğer önemli açılımları Brave ve Vimeo reklam platformları sayesinde oldu. Brave üzerinden reklamlara tıklama yapanlar ve Vimeo üzerinde reklam izleyenler BAT token kazanabiliyorlar. Bu sayede BAT, reklamcılık endüstrisine yeni bir soluk getirdi. Justin Sun, Tron blockchain’i üzerinden Bat’ın Brave platformuna benzer bir platform üzerinde çalışıyor.

 

En iyi Brave browser  tanıtım videosu

 

Bat coin’in kullanımını yaygınlaştıracak ve alternatif endüstrilere açılımını sağlayabilecek diğer gelişme ise Bat’ın ünlü hoteller zinciri Hilton ile yakınlaşması oldu. Bat, Tap Network uygulaması üzerinden reel dünyada kullanımını artırmak istiyor. Gerekli altyapı çalışmaları tamamlandığında Bat token üzerinden Hilton hotellerinde rezervasyon yapılabilecek. Hilton grubunun dünya genelinde 200 bin’in üzerinde hoteli bulunuyor. Tap Network sayesinde BAT, reel ekonomiye derinlemesine nüfus edebilecek.

2020’ye Brave ve Binance ortaklığı damga vurdu

2020 yılına damga vuran gelişme şüphesiz Korona Salgını. Salgının etkisi ile birçok finansal varlık ve küresel borsa değer kaybetti. S&P 500, Nasdaq, Dow Jones ve tüm dünya borsaları salgın etkisi ile kriz hali yaşıyor. Korona Salgınından kripto para piyasaları ve Bitcoin de olumsuz etkileniyor.

Salgın, tecrit koşullarını zorunlu kılıyor. Tecrit koşullarında ise temel ihtiyaçların giderilmesi adına dolar ve Euro gibi nakit varlıklar, finansal varlıklara tercih ediliyor. Geçici olarak işlerini kaybeden yatırımcılar da birikimlerini fiat paralara çevirmek zorunda kalıyor. Bu nedenle dijital varlıklar da dahil tüm finansal varlıklar değer kaybediyor. Bu süreçten Bat Coin de olumsuz etkiledi.

Bilindiği üzere BAT Coin, blockchain tabanlı Brave tarayıcısının kripto parası. Brave tarayıcısı dünyanın en büyük borsalarından Binance ile 2020’nin Mart ayında ortaklık geliştirdi. Binance kullanıcıları, Brave tarayıcısı üzerinden direkt Binance hesaplarına ulaşabiliyor.

 

Temel Dikkat Jetonu (Yarasa Para)

 

Bu ortaklık sayesinde Basic Attention Token, ortaklığın duyurulduğu gün yüzde 15’lik prim yaptı. Ancak Korona Krizinin etkisi ile bu ortaklığın neden olduğu olumlu atmosfer devam ettirilemedi.

Yukarıda ki resimde Brave web sayfasında Binance uzantısını görebiliyoruz. Binance yatırımcıları Brave sayfası üzerinden kendi hesaplarına ulaşabiliyor. Muhtemelen zamanla Brave ve Binance arasındaki ilişki daha da derinleşecektir.

Brave Tarayıcı  Amazon, Starbucks, Apple, Red Bull, Paramount Pictures ve hatta hayır kurumları gibi bazı büyük oyuncular da dahil olmak üzere  250.000’den fazla marka ilişkisi olan TAP Network ile ortaklık kurdu.

Brave’in masaüstü uyumlu sayfasındaki Binance uzantısından ABD’li yatırımcılar da faydalanıyor. Brave’i kullanan ABD’li yatırımcılar yine Binance widget’i ile direkt Binance.us’daki hesaplarına ulaşabiliyor.

BAT coin haberleri kısa kısa..

Projenin yaptığı anlaşmalara bakarak bile BAT coin nedir sorusunun cevabı net olarak alınabilir.

Basic Attention Token BAT 5 Mayıs’ta dünyanın en prestijli borsasında işleme başlıyor

BAT Brave ile yarım milyondan fazla yayıncıyı kendine bağlamayı başardı

Brave tarayıcı kullanıcı sayısı 1 milyon arttı: Bat tepki verdimi mi?

Brave BAT ödülleri nihayet iOS kullanıcıları için de tanımlandı

Kraken borsası Bat ve Waves’i destekleme kararı aldı

Brave tarayıcının son versiyonu BAT token çekimine izin veriyor

 

BAT coin fiyat grafiği (canlı)

Bat coin nedir makalesini beğendiyseniz lütfen paylaşınız.