ABD’nin en büyük bankasından Bitcoin hakkında inanılmaz sözler!

kripto
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bank of America , artık “görmezden gelinemeyecek kadar büyük” olan kripto para birimi endüstrisinin ve Bitcoin mevcut durumunu ve perspektiflerini analiz eden bir rapor yayınladı.


 

Bank of America: Bitcoin önemlidir; kripto endüstrisi de görmezden gelemeyecek kadar büyüktür.

 

Bank of America, artık “görmezden gelinemeyecek kadar büyük” olan kripto para birimi endüstrisinin mevcut durumunu ve perspektiflerini analiz eden bir rapor yayınladı. 

 

Bank of America, Global Cryptocurrency ve Digital Asset Strategy başkanı Alkesh Shah liderliğindeki “Digital Assets Primer: Only first inning” raporunu yayınladı ve blockchain endüstrisinin kripto para birimlerinden NFT’ye hatta DeFi’ye kadar mevcut durumunun derinlemesine bir analizini yaptı.

 

Rapor, kripto para birimleri ve merkezi olmayan finans hizmetleri endüstrilerinin “görmezden gelinemeyecek kadar büyük” olma noktasına geldiğini söylüyor.


 

BofA araştırmacıları, istikrarlı bir büyüme ile yaklaşık 221 milyon kullanıcının kripto para alışverişi yaptığını veya bir DeFi hizmeti kullandığını belirtiyor. Benzer şekilde, kurumsal yatırımcıların artan katılımı, kripto para birimlerinin perakendeciler tarafından yönlendirilen geçici bir fenomenden çok daha fazlası olduğunun açık bir göstergesi olduğu bildirildi.

 

Bank of America, Bitcoin’in ötesindeki kripto alanı hakkında da büyük düşünüyor

 

Bank of America, 2021’in ilk yarısında DeFi ekosisteminin kurumsal yatırımcılardan 17 milyar dolara yakın fon aldığını vurguluyor, bu 2020’de kaydedilen 5,5 milyar dolar ile tezat oluşturuyor. Benzer şekilde, kripto alanındaki birleşme ve satın almalar 2020’de 940 milyon dolardan 2021’de 4,2 milyar dolara yükseldi. Resmi bir PR’da Alkesh Shah, kripto para birimlerinde Bitcoin’den daha fazlası olduğunu iddia ederek agnostik bir duruş sergiledi. 

 

“Bitcoin önemlidir, ancak dijital varlık ekosistemi çok daha fazlasıdır. Araştırmamız, finans, teknoloji, tedarik zincirleri, sosyal medya ve oyun dahil olmak üzere sektörler arasındaki etkileri keşfetmeyi amaçlıyor.”

 

Ekip ayrıca dünya ile etkileşim şeklimizin blockchain teknolojilerinin ortaya çıkmasıyla kökten değişebileceğini iddia ediyor: 

 

“Yakın gelecekte, telefonunuzun kilidini açmak için blockchain teknolojisini kullanabilirsiniz; bir Ferrari hissesini, evini veya bir kısmını satın almak; bir temettü almak; ödünç almak, ödünç vermek veya para biriktirmek; hatta gaz ya da pizza için ödemeyi bu sistemle yapabilirsiniz”

 

Bank of America, NFT’lerin büyümesinin herkes için gerçekten bir sürpriz olduğunu da vurguladı. Araştırmacılar, parçalanmış sanat eserleri veya kripto oyunu Loot’tan NFT’ler gibi bazı NFT parçalarının büyük değerlemelerinin, maruz kaldıkları riskleri bilmeyen birçok yatırımcıyı etkileyen bir balon olabileceğinden korktuklarını özellikle vurguladı.

Farklı zamanlar ve  farklı duruş

 

Bu duruş, Bank of America’nın Bitcoin’i değişken, pratik olmayan ve bir değer deposu olarak çok az kullanımlı olarak tanımladığı önceki raporlarına keskin bir tezat oluşturuyor. 

 

Mart 20201 gibi kısa bir süre önce Bank of America, Bitcoin’in 60.000 dolara yükselmesinin, kripto para biriminin doğal avantajlarından değil, esasen spekülasyondan kaynaklandığını anlatan  eden bir rapor yayınlamıştı:

 

“Genel olarak, emtialar ve hatta hisse senetleri enflasyonla daha iyi korelasyon sağladığından, Bitcoin’in özellikle bir enflasyon koruması olarak zorlayıcı olmadığını görüyoruz.

 

Bu nedenle, Bitcoin tutmak için ana portföy argümanının çeşitlendirme, azalan oynaklık veya enflasyon koruması değil, yalnızca Bitcoin talebinin ileriye dönük olarak arzı geride bırakmasına bağlı bir faktör olan katıksız fiyat artışı olduğunu düşünüyoruz.”

 

Ancak yükselişin ardındanBank of America, diğer bankaların ayak izlerini takip etti ve yalnızca kripto para birimleri ve blockchain endüstrisini kapsayan bir araştırma grubu kurdu ve bu gelişmekte olan işletmelere yönelik yaklaşımını yavaş yavaş değiştirmeye başladı.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
ABD’nin en büyük bankasından Bitcoin hakkında inanılmaz sözler!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.