1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Balinalar borsalara yüklü Bitcoin ve altcoin gönderdi: Piyasayı ne bekliyor?

Balinalar borsalara yüklü Bitcoin ve altcoin gönderdi: Piyasayı ne bekliyor?

Balinalar borsalara yüklü Bitcoin ve altcoin gönderdi: Piyasayı ne bekliyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Piyasalarda durgunluk yaşanırken kripto para balinaları borsalara milyonlarca dolar değerinde Bitcoin ve altcoin gönderdi. Bu piyasa için ne demek ve ne beklenmeli? Ayrıntılara bakalım.


Balinalar borsalara yüklü Bitcoin ve altcoin gönderdi: Piyasayı ne bekliyor?

Kripto para balinaları aniden canlanarak son 24 saatte yüklü transferleri ile dikkat çekti. Balinalar borsalara büyük coin transferleri yaptı. Bu da piyasa için muhtemel bir zayıflık işaret olabilir.

Blockchain hareketlerini izleyen Whale Alert platformu, bir dizi büyük adresin yüklü miktarda Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraları farklı borsalara göndermesini tespit etti. Bitcoin dışında en dikkat çeken transferler ETH ile ilgili. Balinalar iki defa 40 milyon dolar değerinde Ethereum’u bilinmeyen bir cüzdandan kripto para borsası Coinbase’e transfer etti. Sadece bir saaat sonra başka bir cüzdan da 28 milyon dolar değerinde ETH’yi Gate.io’ye transfer etti. ETH transferlerinin ayrıntıları şöyle:

  • 21,280 ETH (40,626,595 dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e transfer edildi
  • 21,506 ETH (40,815,021 dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e transfer edildi
  • 15,000 ETH (28,701,747 dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdandan Gate.io’ya transfer edildi

Birkaç saat sonra ise 56,014,838 dolar değerinde 1,865 Bitcoin bilinmeyen bir cüzdandan Coinbase’e gönderildi. Tam da Bitcoin’in 30.000 dolar desteğini kaybetmeye başladığı bir sırada.

İlgili – Ünlü analistten önemli Bitcoin ve XRP açıklaması: Konsolidasyonla zayıflığı karıştırmayın!

 

Bitcoin balinaları bu yıl ilk kez bu kadar ciddi!

Bu arada bir de tespit edilen Litecoin balinası var. LTC halving olayı yaklaşıyor. Bir balinanın 46 milyon dolar değerinde 500,000 LTC’yi dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e gönderdiği açıklandı.

Kripto paraların borsalara gönderilmesi genelde açık piyasada satılmak amacı taşıyor. Bu satışların ise fiyatlara daha fazla düşüş baskısı yapması beklenen bir şey.

İlgili – Doğru tahminiyle ünlü analist, ‘çılgın’ Bitcoin rallisi için tarih verdi

Bu arada Whale Alert bir de iki dev USDC transferi tespit etti. Stabil coinlerin basıldığı USDC Hazine’den yüklü miktarda para Coinbase’e gönderildi. Toplamda 129 milyon dolata yaklaşan dev bir miktardan söz ediyoruz.

Balinalar bir de küçük miktarlarda altcoin transferleri de yaptı. 7.4 milyon dolarlık Polygon (MATIC) Binance’e gönderildi. 12.3 milyon dolarlık 1Inch (1INCH) de kripto para borsası OKX’e.

Kaynak

Etiketler: