1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Avustralya’dan kriptoya destek!

Avustralya’dan kriptoya destek!

Avustralya’dan kriptoya destek!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Yasakların konuşulduğu günlerde Kkripto para birimlerine Avustralya’dan destek geldi. Detaylar haberimizde.

Avustralya’dan kriptoya destek

Kripto para piyasaları geçtiğimiz haftadan bu yana düşüşte. Elon Musk’ın açıklamaları ardından Çin’den gelen haberler ile birbiri ardına olumsuz haberler alan piyasa perşembe gününe toparlanma çabaları ile girdi.

Yasakların konuşulduğu günlerde Avustralya’dan kriptoya üst düzey destek geldi. Avustralya Senatörü ve Finansal Hizmetler Bakanı Jane Hume, yaptığı açıklamada kripto para birimlerine destek verdi. Kripto paraların geçici bir varlık olmadığını belirtti.

“Kripto para birimi moda değil. Önemi artacak bir varlık sınıfıdır. İnsanların kendi kararlarını vermelerine izin vermeliyiz.”

Hume tarafından yapılan kripto açıklamaları, Morrison hükümetinin yeni dijital finansal platformlar ve ürünler dalgasına yaklaşımını gösteren konuşmasının bir parçası olarak değerlendirildi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Avustralyalı bakan sosyal medya üzerinden yapılan yatırım tavsiyeleri konusunda da konuştu. Bu platformlarda yapılan paylaşımların kayıplara yol açabileceğini kabul ettiğini ancak aralarında iyi tavsiyelerinde olduğunu söyledi.

Hume, diğer herhangi bir varlık sınıfı gibi kripto para birimlerinin de Avustralya yasalarına tabi olduğunu vurguladı. Son dönemlerin en çok konuşulan kripto para birimlerinden bir olan Dogecoin hakkında da yorum yapan Hume, “Dogecoin’e yatırım yapmak istiyorsanız, yolunuza çıkmayacağım. Kişisel fırsat ve kişisel sorumluluk aynı madalyonun iki yüzüdür” dedi.

Kripto yasakları ile ilgili ise net konuşan senatör, kıstlamanın veya herhangi bir yasağın gündemlerinde olmadığını ifade etti.

“Bazı insanların kötü kararlar alması, sıradan Avustralyalıların yatırıma katılma kabiliyetini kısıtlamayı haklı çıkarmaz. Bazı insanların para kaybettiğini görürsek ve bunu Avustralyalı tüketicilerin büyük çoğunluğu üzerindeki ağır kısıtlamaları haklı çıkarmak için kullanırsak, onları ekonomik büyümeyle el ele giden sermaye büyümesinin faydalarının dışında tutmuş oluruz”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.