1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Avalanche kesenin ağzını açtı AVAX %37 yükseldi

Avalanche kesenin ağzını açtı AVAX %37 yükseldi

Avalanche kesenin ağzını açtı AVAX %37 yükseldi
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Avalanche yerel tokeni AVAX son 24 saatte %37’den fazla yükselişle dikkatleri çekerken, yükseliş ardındaki nedenlerden de ortaya çıkıyor. 

Avalanche kesenin ağzını açtı AVAX %37 yükseldi

18 Ağustos’ta Avalanche Foundation, “Avalanche Rush” adlı 180 milyon dolarlık likidite madenciliği teşvik programını açıkladı. Girişim, büyüyen ekosistemine daha fazla DeFi projesi tanıtmak için tasarlandı.

Programın, kilitli toplam değer açısından en büyük iki DeFi protokolü olan Aave ve Curve’i Avalanche’a getireceği planlanıyor.

Rush programının ilk aşamasında, üç aylık bir süre boyunca Aave ve Curve kullanıcıları için likidite madenciliği teşvikleri olarak platformun yerel belirteci AVAX kullanılacak.

Avalanche Avax

Vakfın, Aave kullanıcıları için 20 milyon dolar ve Curve kullanıcıları için 7 milyon dolar değerinde AVAX token tahsis ettiği öğrenildi. Ayrıca, önümüzdeki aylarda Faz 2 için ek tahsisler planlandığı da belirtildi.

Avalanche Foundation’ın Türk asıllı direktörü Emin Gün Sirer, konuyla ilgili olarak şunları söyledi;

Aave, Curve ve Avalanche kombinasyonu, DeFi kullanıcılarının heyecan duyacağı gerçekten ilginç sinerjiler yaratacak.

Vakıf, önde gelen DeFi protokollerini platforma eklemeye devam edeceğini belirtti ancak hangilerinin ne zaman olduğunu belirtmedi.

AVAX tokeni, yeni teşviklere tepki olarak yükselişe geçti. Basın zamanında, AVAX Binance borsasında, yazım anında, %37.27 oranında artışla, 32.33 dolardan işlem görüyor.

DeFi tokeni 10 Şubat’taki 59.40$’lık zirve fiyatından hala %50 aşağıda.

İlgili: Chainlink-Avalanche ortaklığı, Avalanche “çığ” gibi büyüyor, AVAX’a dikkat!!

Kaynak

Etiketler: