Loading...
btc
BTC
-2.44%
Bitcoin
65.885,31 USDT
eth
ETH
1.06%
Ethereum
3.476,20 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
365,67 USDT
xrp
XRP
-1.86%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
2.08%
Litecoin
72,74 USDT
bnb
BNB
-0.96%
Binance Coin
581,62 USDT
sol
SOL
-4.05%
Solana
171,65 USDT
avax
AVAX
-6.58%
Avalanche
29,77 USDT
ada
ADA
-3.79%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-3.18%
Poladot
5,90 USDT
doge
DOGE
-5.66%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
 1. Haberler
 2. Kripto Para Haberleri
 3. ATANI nedir? Hangi özellikleri ATANI’yi eşsiz yapıyor?

ATANI nedir? Hangi özellikleri ATANI’yi eşsiz yapıyor?

atani
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ATANI kripto para piyasasında çok farklı bir bakış açısıyla işlem yaptıran bir platform. Hangi özellikleri ATANI’yi özel yapıyor dersiniz?

ATANI hakkında bilmeniz gereken her şey!

Kripto para dünyasına yeni adım atan herkesin en büyük şikayeti borsaların ve işlemlerin karışıklığı. Blockchain merkezli projelerin en güçlü tarafı merkeziyetsiz yapıları ancak bu tür yapılarda işlem yapmak gerçekten çok zor. Uygulamaları indirip  kullanmayı öğrenene kadar başağrısı yaşamayan çok azdır. İlk başlayanların yanında uzun süredir bu işi yapanlar ya da en sabırlı traderlar bile keşke bu kadar karışık işlemler bir yerde toplansa basitleştirilse ve işlemler daha uyumlu hale gelse diye düşünmüşlerdir.

İşte bu sorunu kolaylaştıran bir platform kripto dünyasında: ATANI.  Japonca kökenli olan ismin anlamı “Sizin İçin”. İsimden de anlaşıldığı gibi, bu projenin geliştiricilerinin amacı kripto para işlemlerini daha kolay ve daha etkili bir hale getirmek. ATANI ile traderlar işlem yaparken kullanmak zorunda kaldıkları can sıkıcı uygulama çeşitliliği ve diğer araçlardan kurtumuş olacaklar.

Şimdi Atani projesini derinden bir inceleyelim bakalım traderlar için ne gibi kolaylıklar getirecek. Güçlü ya da zayıf yanları neler? En iyi nasıl kullanılır? Ne gibi yararlar sağlayabilir? 2021 yılının zirvede projelerinden olarak gerçekten bunu hak ediyor mu bir bakalım.

Nedir ATANI?

ATANI ilk olarak piyasaya girdiğinde adı ETOSHi idi. 2019 yılında masaüstü uygulaması olarak ilk başlangıcını yapmıştı. Hala da Windows, Linux ve Mac OS versiyonları var. Güvenlik sorunları ile karşılaşmamak için web versiyonu olmayan proje, kısa süre önce mobil uygulamasının da lansmanını hem Androis hem de IOS olarak gerçekleştirdi. Ekip yakında tam bir portfolyo takibi ve işlevsel bir işlem süreci gerçekleştirmek için düzenli aralıklarla yeni versiyonları piyasaya sürecek. Güvenlik açısından bakıldığı zaman en güvenli, gözetim gerektirmeyen mobil cüzdan uygulamasından da daha güvenli bir yapıda olacak diyor ekip.

Uygulama bu alanda en kapsamlı bir uygulama olacak. Çok zengin ve trade işlemleri için gereken her türlü aracı bünyesinde barındıran, portfolyoların yönetimini sağlayan, yatırım ve vergi işlemlerini de içine alan çok geniş kapsamlı bir uygulama.

ATANI ATANI nedir? Hangi özellikleri ATANI'yi eşsiz yapıyor?
ATANI

 ATANI ara yüzü basit ve sezgisel. 20’den  fazla dünya çapındaki borsada işlem yapılabiliyor. Ayrıca gerçek zamanlı verilerle portfolyo değeriniz ve vergi yükümlülükleriniz bile hesaplanabiliyor.

ATANI’nin bu kadar zengin bir arayüze sahip olması, işlemlerin kolaylığı ve platformun sağladığı güçlü işe yarar özellikleri projenin blockchain bağlantılı en çok gelecek vaat eden projelerin başında geldiğinin bir göstergesi.

İlk başlamasından bu yana üç yıldan az bir zaman geçmiş olmasına ragmen şimdiden pek çok ödül aldı proje. İşte aldığı ödüller:

 • En iyi blockchain seçilmesi, TechCrunch Disrupt, 2019
 • En iyi 10 FinTech girişimi , South Summit, 2019
 • En iyi 100 Avrupa girişimi,  Red Herring, 2020
 • En iyi 12 küresel girişim, Mobile World Congress, 2020
 • Avrupa blockchain konvensiyonu en iyi 10 girişim, Barcelona, 2020
 • En iyi 3 teknolojik yenilik projesi, Neotec-CDTI, İspanya Bilim ve Yenilik Bakanlığı, 2020
 • ENISA Girişimcilik Programı Desteği , İspanya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı
 • Mükemmel Yenilik Mührü, İspanya Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, 2021

Bu kadar ödül alması bütün dikkatleri ATANI’ye çevirdi. 2019 Mayıs’ında şirket JME Venturess, Lanai Partners ve Encomenda ile bir araya gelip 600.000 euro sermayeye ulaştı..

ATANI artıları-eksileri

Artıları :

 • 20’den fazla borsayı, 1.500 kripto para birimini ve 9.000’den fazla işlem çiftini destekleyen birleşik ticaret terminali.
 •  İndirmesi ve kayıt olması çok kolay.
 • Uygulama ücretsiz.
 • Belirli birkaç ülkedeki kullanıcılar için denetlenmiş vergi raporları.
 • Gerçek zamanlı piyasa raporları ve portfolyo takibi.
 • Ücretsiz grafikler, grafik araçları ve analizler.
 • API’leriniz üzerinde tüm kontrol size ait.
 • Gözetim gerektirmeyen ana çerçeve ATANI’nin sizin fonlarınıza erişemediğini gösteriyor.  

Eksileri:

 • Bazı yeni kullanıcılar ilk başta biraz zorlanabilirler.
 • Vadeliler ve marjin işlem desteği yok.
 • Mevcut desteklenen 30 ülke dışında kullanıcıların vergi raporları yok.

İşlem Terminali

ATANI temelde bir işlem terminali ve çok güçlü bir yapısı var. 22 farklı kripto para borsasına bağlanmanıza izin veriyor ve aşağıdaki tüm özelliklere sahip.

ATANI ATANI nedir? Hangi özellikleri ATANI'yi eşsiz yapıyor?

100 milisaniye gecikmeli gerçek zamanlı emir defteri.

1500’den fazla kripto para birimini ve 9000’den fazla işlem çiftini takip etmek ve ticaret yapmak.

İşin içinde hiçbir aracı yok.

Ekstra ücret yok.

Veri altyapısı gerçek zamanlı olarak 1 milyardan fazla günlük olayı işler.

Stop Limit, Take Profit, OCO gibi gelişmiş emirler

Borsayı ATANI’ye Bağlama

Seçtiğiniz borsayı ticaret amacıyla ATANI’ye bağlamak için önce borsadan bir API Anahtarına ihtiyacınız olacak. Bu, anahtar ATANI terminalini kullanırken borsaya kimlik doğrulama ve bağlanma şekliniz olacak.

ATANI ayrıca, doğrudan ATANI uygulamasının içinden bir borsa ile hesap oluşturmayı kolay ve kullanışlı hale getiriyor. Böyle olunca, yeni bir borsada bir hesaba ihtiyacınız varsa, bu çok basit bir işlem olacak ve uygulamadan ayrılmanıza gerek kalmayacak. Ayrıca ATANI, belirli kripto borsalarına kaydolduğunuzda size bazı alım satım indirimleri de sağlayabiliyor

ATANI ATANI nedir? Hangi özellikleri ATANI'yi eşsiz yapıyor?

API anahtarlarını kullanarak ATANI ile bir borsaya bağlanmak için aşağıdaki altı adımı uygulamanız yeterlidir:

1.ATANI’ yi bağlamak istediğiniz borsa (exchange) hesabınıza giriş yapın.

2. Bir API anahtarı oluşturun ve bunun iznini “Trade” olarak ayarlayın.

3. Ardından, API anahtarını ve ilişkili gizli anahtarını kopyalayın.

4.ATANI’nin masaüstü uygulamasında “Exchange” sekmesine gidin.

5. Aynı exchange tıklayın. Her exchange için ayrı yardım bölümü vardır.

6. API’yi ve gizli anahtarı yapıştırın ve ‘Connect Exchange’i tıklayın’

Atani özellikleri

Atani, uygulamayı bir kripto para birimi traderının isteyebileceği veya ihtiyaç duyabileceği bütün özelliklerle bir araya getirip harika bir iş çıkarıyor aslında. Pek çok farklı borsada alım satım yapabilmenin bariz özelliğinden gerçek zamanlı piyasa verilerini çekmeye ve portföy takibi ve vergi raporlamasına kadar Atani uygulamasında bir dizi araç bulunuyor. Şimdi bunlara ayrı ayrı daha yakından bakalım.

9,000 kripto çifti ve 20 borsa

ATANI, 20’den fazla farklı kripto para birimi borsasına olan bağlantıları ile 1.500’den fazla bireysel kripto para birimini ve 9.000’den fazla farklı işlem çifti alım satımını destekliyor. Binance, Huobi, Coinbase ve diğerleri dahil olmak üzere  popüler borsaların çoğu burada destekleniyor.

ATANI ATANI nedir? Hangi özellikleri ATANI'yi eşsiz yapıyor?

Bu, desteklenen borsalardan birini veya birkaçını zaten kullanıyorsanız, bunların hepsinde ATANI terminali üzerinden alım satım yapabileceğiniz anlamına geliyor. Tüm işlemlerinizi tamamlamak için de bir web sitesinden diğerine geçmenize gerek yok çünkü  Atani, ihtiyacınız olan tüm temel piyasa emri türlerini destekliyor, örneğin:

 • Limit emri
 • Stop loss emri
 • Take profit emri
 • OCO emri

Birçok yatırımcının aklına gelmeyen  başka avantaj da, uygulamanın bir API aracılığıyla doğrudan borsaya bağlanması nedeniyle, yoğun talep dönemlerinde kesintiler konusunda endişelenmenize gerek olmaması. API bağlantısı size borsaya tam erişim sağlamaya devam edecek ve işlemleriniz hiçbir şekilde kesintiye uğramayacak..

Gerçek Zamanlı Portföy Alarmları

ATANI,  20’den fazla borsada desteklenen 9.000’den fazla işlem çiftinin her biri için fiyat alarmları ayarlamanıza olanak tanıyor.

Uygulamaya giriş yapmadınız ve piyasayı takip etmediniz diye alım satım işlemlerinizi kaçırmayacaksınız. Ayrıca her ay 1000 email, 200 sms ve 30 telefon görüşmesi ile ücretsiz alarmlara sahip olacaksınız.

ATANI ATANI nedir? Hangi özellikleri ATANI'yi eşsiz yapıyor?

Grafikler ve Analizler

ATANI ATANI nedir? Hangi özellikleri ATANI'yi eşsiz yapıyor?

ATANI, uygulamaya entegre edilmiş pek çok TradingView aracına sahip ve size benzersiz grafikler ve analiz imkanları sunuyor. ATANI üzerinden alım satım yaparken yararlanabileceğiniz teknik analiz özelliklerine şunlar:

 • Grafik türleri: Çubuklar, Mumlar, İçi Boş Mumlar, Heikin Ashi, Çizgi, Alan, Taban Çizgisi
 • Bollinger Bantları ve Hareketli Ortalamalar gibi 80+ teknik gösterge
 • Elliott Waves ve Fibonacci ve Gann oranları ve çok daha fazlası gibi 50’den fazla akıllı çizim aracı
 • Zaman aralıklarını ve tarih aralıklarını kişiselleştirebilirsiniz: dakika, saat, gün, hafta.

Vergi Denetim Raporları

ATANI’nin en iyi özelliklerinden biri, uygulama içinden oluşturulabilen vergi denetim raporları. Uygulama, dünya çapında 30’dan fazla yargı bölgesi için otomatik olarak vergi raporları oluşturabiliyor. Bu vergi raporları kolayca indirilebiliyor ve şirket, oluşturulan tüm vergi raporlarının Büyük Dört muhasebe firmasından biri tarafından denetlendiğini söylüyor.

Vergi raporları, ABD’deki traderlar dahil olmak üzere Amerika, Asya ve Avrupa’daki 30 ülke için var.

Şu anda ATANI aracılığıyla vergi raporlaması tarafından desteklenen ülkelerin listesi aşağıda. Şirket bunlara ek olarak 2021 yılında daha fazla ülke eklemek için çalışıyor. (Avusturya, Belçika, Brezilya, Kanada, Şili, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Almanya, Macaristan, Endonezya, İsrail, İtalya, Letonya, Litvanya , Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Norveç, Filipinler, Rusya, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Tayland ve ABD

ATANI ATANI nedir? Hangi özellikleri ATANI'yi eşsiz yapıyor?

Güvenlik ve mahremiyet

Atani hakkında bilmeniz gereken ilk şey, güvenliği çok ciddiye almaları.  Web tabanlı bir uygulama yerine bir masaüstü uygulaması geliştirmeye bu yüzden karar verdiler. ATANI’yi bir masaüstü uygulaması olarak geliştirmek çok daha pahalı ve zaman alıcı ancak aynı zamanda traderların çok daha güvenli bir ortamda işlem yapmalarını sağlıyor. Ayrıca, ATANI’nin, kullanıcıların fonlarına erişmeye hiçbir zaman ihtiyaç duymayan, gözetim dışı bir platform olduğu anlamına da geliyor.

ATANI ATANI nedir? Hangi özellikleri ATANI'yi eşsiz yapıyor?

ATANI, gözetim dışı bir platform olduğu için, ATANI’nin kendisi bilgisayar korsanları tarafından ihlal edilse bile, paranız asla risk altında olmayacak. Ayrıca şirket, kendi bilgisayarınızda yerel olarak depolanan API’leri korumak için asgari düzeyde AES-256 şifreleme kullanıyor.

Gizlilikle ilgili güzel bir şey, ATANI’nin herhangi bir KYC evrakına ihtiyaç duymaması, bu nedenle ATANI tarafından tutulan kişisel olarak tanımlanabilir hiçbir bilgi olmayacak.

ATANI Ekibi

ATANI, İspanyalı, ticaret ve finans piyasalarında uzun deneyime sahip ve kripto para  tutkunu olan Paul ve Haydée Barroso tarafından kuruldu. Her ikisi de daha ilk zamanlarda kripto para birimlerini benimsemiş yatırımcılar ve alana hakimler. Böyle olunca piyasada alım satım için ne gibi özelliklere ihtiyaç duyulduğunu çok iyi biliyorlar.

ATANI ATANI nedir? Hangi özellikleri ATANI'yi eşsiz yapıyor?

Borsaların kısa sürede çok yol kat ettiği doğru, ancak yine de çok fazla farklılıklar var ve  sürekli değişen düzenleyici ortamlar sorun oluşturuyor. Barroso’nun konsolide bir ticaret deneyimi sağlayan birleşik bir platform konseptini ortaya çıkaran tam da bu sorunlar. ATANI ile trader  birden fazla ticaret platformunda kullanıcı deneyimiyle ilgili tüm zorlukları yaşamayacak ve sadece yaptığı işlemlere odaklanacak.

ATANI’nin bir platform olarak ortaya çıkmasında Barroso’nun projeye kazandırdığı derin teknik arka planın çok  katkısı var.

ATANI’nin CEO’su Paul Barroso, Morgan Stanley’in eski kıdemli yazılım geliştiricilerinden. Orada, veri istihbarat kanallarını kullanan bir eşleştirme aracını kodlamaktan sorumlu olarak çalışıyordu.  Bu deneyim ona ATANI platformunu oluşturmak için gereken araçları ve bilgiyi kazandırdı. Morgan Stanley’den ayrıldıktan sonra spot, marj, türevler, opsiyonlar ve OTC piyasalarında alım satım yapmak için kendi tescilli kripto ile ilgili ticaret masasını kurdu.

Haydée Barroso, ATANI’nin COO’su ve eski bir üst düzey finans yöneticisi. ATANI‘ yi kurmadan önce, Banco Sabadell’in yeni dijital girişimler merkezi olan InnoCells için Dijital Strateji Başkanı olarak çalıştı.

İkili, 2019’da ATANI’yi Londra, Barselona ve Madrid’i hedefleyen ilk pazarlama girişimiyle piyasaya sürdü. Bugün tüm dünyaya yayılan operasyonlarla birlikte şirket ve platform çok hızlı büyümüş ve gelişmiş durumda. Şirket şu anda yaklaşık iki düzine yetenekli kişiyi istihdam ediyor ve hızla büyümeye devam ediyor

Müşteri Desteği

ATANI platformu üzerinden işlem yaparken müşteri desteğine ihtiyaç duyulmayacağı umuluyor ama yine de her türlü ihtimale karşı, [email protected] adresinden e-posta yoluyla bilgili destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, web sitesinde en sık sorulan soruları yanıtlayan bir SSS bölümü ve ATANI platformunun nasıl kullanılacağı hakkında bilgi veren bir dizi kısa video içeren bir ATANI Akademisi bulunmakta. Ayrıca yardım alabileceğiniz küçük bir İngilizce Telegram topluluğu da var.

Sonuç

Herşeyden önce, kendi işlemleriniz için ATANI’yi kullanmanızı öneren gerçekten dört temel özellik var. Bunlar güvenliği, maliyeti (ücretsiz), kullanım kolaylığı ve kapsamlı özellikleri.

Yazımızdan da anlaşılacağı gibi, uygulama hem güvenliği hem de gizliliği çok ciddiye alıyor. Bu, gözetim gerektirmeyen cüzdanlar ve KYC’nin gerekli olmadığı anlamına geliyor.

Özellikleri açısından, uygulama tamamen dolu bir uygulama ve daha iyisini bulmanız şu an için imkansız. Bir tüccarın ihtiyaç duyacağı ve halihazırda ATANI’ye dahil edilmemiş bir şey bulmak mümkün değil. ATANI, teknik analizden vergi raporlamasına kadar her şeyi kapsıyor.

Kullanım kolaylığı söz konusu olduğunda, acemi tüccarların başlangıçta zorluk çekebileceği doğru, ancak yteterli kaynak ve eğitim ile çok kısa sürede uygulamaya aşina olacaksınız.

Ayrıca ATANI’de sadece bir arayüzü öğrenmek durumunda olacaksınız aksi takdirde pek çok arayüzle mücadele sizi bekliyor.

Elbette ATANI’nin kullanımı da ücretsiz, o nedenle kullanılması çok büyük bir tavsiye. Gelecekte premium bir ürün sunma planları var, ancak kurucu ve CEO Paul Barroso ATANI için bir premium yerine freemium modeli izleyeceğini söylediğinden, bunun da ücretsiz bir seçenek olması gerekiyor.

.Bonus olarak, ATANI platformu üzerinden kaydolursanız, birkaç borsadaki alım satım ücretlerinde indirim de alabiliyorsunuz.

Genel olarak, platformu kullanmanın pek çok avantajı var ve çok ciddi bir dezavantajı yok. Ücretsiz. O zaman neden bir denemeyelim ki?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.