1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Arkadaşının Bitcoin parasını dolandırıcılık için kullandı

Arkadaşının Bitcoin parasını dolandırıcılık için kullandı

Arkadaşının Bitcoin parasını dolandırıcılık için kullandı
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Singapur’da adamın biri, arkadaşının 25.000 dolarlık Bitcoin yatırımını kullanarak dolandırıcılık yaptı. Bir adam, bir para bozdurma dolandırıcılığı yapmak için, arkadaşının Bitcoin yatırımı için ayırdığı 25.000 S$’ını kullandı ve bir kadını 400.000 yuan’lık (80.700 $)  kadar aldatmak için parayı arkadaşlarına verdi.

Arkadaşının Bitcoin parasını dolandırıcılık için kullandı

Ancak arkadaşları otobüsle kaçarken yaklanadılar dolandırıcılıkta başarısız oldular. Olayın kurbanı onları bir taksiyle yakaladı. Polis soruşturmalarını yürütürken, Lincoln Poh Chong Tee telefonunu kapattı ve suçlayıcı deliller içerdiğini bilerek evinin dışındaki bir ayakkabı rafına sakladı. Ve ayrı bir olayda, kız arkadaşıyla içki içen bir adamla hesaplaşmak için bıçak aldı ve sonunda bu yıl Mayıs ayında tutuklandı. 26 yaşındaki Poh, işlediği suçlardan dolayı 15 Eylül Perşembe günü bir yıl hapis cezasına çarptırıldı.

bitcoin

Suç makinası adam, hile yapmak için komplo kurmak, adaletin işleyişini engellemek, dürüst olmayan zimmete para geçirmek, yasadışı bir şekilde silah bulundurmak ve Singapur Polis Gücü’nün veri tabanına yetkisiz erişime yataklık etmekten beş suçlamayı kabul etti. Mahkeme, Poh’un Ekim 2020 civarında arkadaşı Wang Yu Chi ile sahte bir para değişimi hizmeti aracılığıyla başkalarını dolandırmak için bir komplo kurduğunu duydu.

Plana göre, mağdurun kendilerine para transfer etmesini sağlamayıp , kurbana parayı almadıkları konusunda yalan söyleyeceklerdi. Bundan sonra, geri ödeme sözü vermeyi ve anlaşmayı iptal etmeyi, ancak kurbanın parasını tutmayı amaçladılar.

Wang, 33 yaşındaki bir kadını 150.000 $ değerinde yuan takas etmeye ikna etti. Poh’un rolü, destek olarak 150.000 $ nakit hazırlamaktı, ancak asla parayı müşteriye vermeyi düşünmüyorlardı. Tutar, kendi birikimlerini, kız arkadaşının katkılarını ve arkadaşlarının Bitcoin’e yatırım yapması için kendisine emanet ettiği para miktarlarını içeriyordu.

bitcoin

Poh, dolandırıcılıktan elde edilen kazancın yüzde 20’sini veya yaklaşık 30.000 S$’ını alacaktı. 21 Ekim 2020’de Poh’un dolandırıcılığa katılmayı kabul eden iki arkadaşı, Claymore Road’da kurbanla buluşmaya gitti. Kurban kocasıyla birlikteydi ve dolandırıcıların yanlarında getirdikleri 150.000 S$’lık destek parasını saydı. Dolandırıcılar herhangi bir nakit vermek istemediler ve kurbandan meblağı transfer etmesini istediler, ancak kurban reddetti. Dolandırıcılar daha sonra bir otobüse binerek kaçmaya çalıştı, ancak kurban bir taksiye bindi ve onlara yetişti.

Tutuklanmadan önce Poh, cihazın suçlayıcı deliller içerdiğini bilerek telefonunu kapattı ve aile evinin dışındaki bir ayakkabı rafına sakladı. Poh telefonu evinin dışına sakladığını ancak 2020 yılının Kasım ayının başlarında kabul etti. Sahip olduğu 150.000 $, Poh’un arkadaşlarının Bitcoin’e yatırım yapması için kendisine emanet ettiği para da dahil olmak üzere çeşitli meblağlardan oluşuyordu.

Kaynak