1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Aragon nedir, gelceği nasıl? Güncel ANT token haberleri ve gelişmeler

Aragon nedir, gelceği nasıl? Güncel ANT token haberleri ve gelişmeler

Aragon nedir, gelceği nasıl? Güncel ANT token haberleri ve gelişmeler
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Aragon (ANT) token nedir, geleceği nasıl? Proje yatırım yapmaya değer mi? Tüm bu bilgiler ve teknik veriler yazımızda.

Aragon nedir, gelceği nasıl? Güncel ANT token haberleri ve gelişmeler

Aragon, Ethereum blok zincirinde, herkesin merkezi olmayan bir organizasyon oluşturmasına ve yönetmesine izin veren merkezi olmayan bir uygulamadır. Proje Aragon vakfı tarafından yönetiliyor. Aragon vakfı, projenin tamamen merkezi olmayan özerk bir yapıda olması ve herkesin blok zincirinde bir organizasyon oluşturması için tarafsız bir dApp olması için çalıştıklarını belirtiyor. Aragon, 2016 yılında kuruldu.

Geleneksel kuruluşlar, genel giderler ve idari işlevler için önemli bir bütçeye sahiptir. Ayrıca, diğer kuruluşlarla işlem yaptıklarında aracılar nedeniyle ödemelerde gecikmeler yaşanabilir. Bu, genel ekonomi üzerindeki sürtünmeyi artırır. Aragon’un vizyonu, ortak bir platformda faaliyet gösteren merkezi olmayan kuruluşlarla olan bu sürtüşmeyi ortadan kaldırmaktır.

Tüm kuruluşlar belirli idari amaçlar etrafında çalışmalar yürütmektedir. Ytırımcılarını adil ve hakkaniyetli bir ortam yaratmak, hissedarların yönetim kararlarında oy kullanmasına olanak sağlamak ve çalışanlara ve yüklenicilere ödeme yapmak. Aragon dApp, bu işlevleri kuruluşlar için daha kolay hale getirmeyi de amaçlıyor.

Aragon ağı nasıl çalışır?

Bir DAO oluşturmak için geliştiriciler önce bir akıllı sözleşme çerçevesi olan AragonOS’u kullanır.  AragonOS aracılığıyla sağlanan modüller, kullanıcıların fon toplamasına katkıda bulunanları topluluklarına katılmaya ve grup katılımıyla kararlar almaya teşvik etmesine olanak tanır.

ANT Token nedir?

ANT, Aragon projesinin kendi yönetişim tokenidir. Bir ERC-20 tokenidir. 2018 yılında halka arz edilen Aragon, bu arz sırasında token’ların %170’ini dağıttı. Arzın geri kalanı ise yöneticiler arasında paylaştırtıldı.

ANT Token teknik verileri

ANT Token, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 1,46 dolardan işlem görüyor. ANT, 57 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. Bu değer ile kripto ekosisteminin en değerli 346’ncı varlığı. ANT Token 6 Nisan 2021’de 14,74 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Toplam arzı 39,609,524 ANT olan Aragon (ANT) tokenin tüm arzı dolaşımda bulunuyor. Kripto paranın son 24 saatlik işlem hacmi ise 14,887,813 dolar olarak oluştu.

ANT token nereden alınıp satılabilir?

Aragon (ANT) token, Binance, Huobi Global, Gate.io, Kucoin gibi kripto para borsalarında ANT/USD, ANT/USDT ve ANT/BTC çiftleri ile takas edilebilir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: