Analiz şirketinden Bitcoin ve altcoin rallisi beklentisi: Sebebini de açıklıyor

Litecoin halving etkisi başlamadan bitti mi?
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Lider kripto para analiz şirketi Santiment, Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasında bir metriğin negatif olduğunu söylüyor. Analiz şirketine göre bu veri yakında yeni bir BTC ve altcoin rallisi olacağına işaret ediyor. Ayrıntılara bakalım.


Analiz şirketinden Bitcoin ve altcoin rallisi beklentisi: Sebebini de açıklıyor

Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasasında düşüş beklentisi giderek yükseliyor. Piyasa durumunun böyle negatif olduğu bir ortam, 2023 için yen bir ralli beklentisini artırıyor. Analiz şirketi Santiment neden böyle olduğunu açıklıyor.

Santiment, piyasada birçok traderlerin bu ay düşüş beklentisi olduğuna dikkat çekiyor. Piyasada çok fazla insan bir yöne doğru gidişat beklediğinde, piyasa genelde sürpriz yaparak tam tersi yönde hareket eder.

İlgili – The Graph (GRT) fiyatında %175 yükselişin sebebi: Değeri 1 milyar doları geçti

Santiment özellikle Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), XRP, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Solana (SOL) piyasasındaki duruma bakıyor. Hepsinde durum negatif. Şöyle açıklıyor:

“Traderlerin yükseliş konusunda daha fazla şüpheye düşmesi fiyat artışı ihtimalini daha fazla pekiştirir. Fiyat genelde kalabalığın beklemediği yönde hareket eder.”

Analiz şirketinden Bitcoin ve altcoin rallisi beklentisi: Sebebini de açıklıyor

Kaynak: Santiment/Twitter


Santiment buna ek olarak bir de Bitcoin’in temellerinde de güç görüyor. Şirkete göre, BTC arzı bu aralar daha çok borsalardan çekilerek yatırımcıların şahsi muhafaza cüzdanlarına gönderiliyor.

İlgili – Analist Van de Poppe: Bitcoin bu seviyeyi korursa 28.000 dolar olur

Yani traderler yüklü miktarda Bitcoin’i borsalardan çekiyor ve böylece kendileri tutmayı tercih ediyor. Analiz şirketi şöyle diyor:

“Şimdi 416,5 milyar BTC borsaların dışında tutuluyor. 29,2 milyar BTC de borsalarda bulunuyor. Yani borsa dışında olan Bitcoin’ler borsalarda bulunanlara göre 14,26x daha fazla.”

Bitcoin şu an 22.970 dolardan işlem görüyor. Piyasa değerine göre lider olan kripto para son 24 saatte yüzde 1,39 düştü. Ayrıca son 7 günde de yüzde 3’den fazla.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Analiz şirketinden Bitcoin ve altcoin rallisi beklentisi: Sebebini de açıklıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.