Loading...
btc
BTC
-4.59%
Bitcoin
66.346,41 USDT
eth
ETH
-5.72%
Ethereum
3.458,17 USDT
bch
BCH
-6.96%
Bitcoin Cash
436,45 USDT
xrp
XRP
-4.83%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-4.63%
Litecoin
75,98 USDT
bnb
BNB
-4.31%
Binance Coin
598,10 USDT
sol
SOL
-7.61%
Solana
146,94 USDT
avax
AVAX
-4.29%
Avalanche
30,90 USDT
ada
ADA
-5.62%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
-3.99%
Poladot
6,25 USDT
doge
DOGE
-6.16%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-6.51%
Shiba Inu
0,00 USDT

Analistten büyük trend dönüşü öncesi Bitcoin ve Ethereum yorumları

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analisti, önümüzdeki birkaç ay içinde en büyük iki kripto paranın nasıl performans göstereceğini açıkladı.

Bitcoin ve Ethereum tahmini

Twitter’da Credible olarak tanınan analist, takipçilerine, önümüzdeki birkaç ay içinde en büyük iki kripto paranın nasıl performans göstereceğini tahmin etmek için, ETHBTC grafiğini incelediğini söyledi.

ilgili: Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

Analistten büyük trend dönüşü öncesi Bitcoin ve Ethereum yorumları

Kripto analisti, en büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum‘un yerel tokeni ETH’nin, büyük bir geri dönüş başlatmadan önce önümüzdeki aylarda Bitcoin’den daha kötü bir performans göstereceğini iddia ediyor.

Kripto para uzmanı, ETHBTC paritesinin önümüzdeki iki ay içinde değerinin yaklaşık %30’unu kaybedeceğini öngörüyor. Bu da Bitcoin’in kısa ve orta vadede Ethereum’dan daha iyi performans göstereceğine işaret ediyor.

“BTC düştü, ancak ETHBTC hala kırılmadı. ETHBTC’nin kırmızı çizgiye ulaşmasını bekliyorum. Ancak bunu, BTC’deki kapitülasyon yapmadıysa, ne yapacak? Bence, BTC’deki bu düşüş büyük’ bir ​​pump ve dump değildi; bunun habercisiydi. Yani beşinci dalgamızın habercisi.”

Credible’ın grafiğine bakıldığında, ETHBTC temmuz ayına kadar yaklaşık 0.048 BTC’ye (1.435$) kadar düzeltme yapacak. Ve yılın sonuna doğru bir dip noktası oluşturduktan sonra 0.09 BTC’ye (2.691$’a tekabül ediyor) doğru güçlü bir ralli başlatacak.

Ayrıca Credible, Ethereum’un önümüzdeki aylarda Bitcoin’den daha düşük performans göstermesine neden olabilecek faktörlere de değiniyor. Şöyle ki; analist, BTC’nin beşinci dalgaya, yani en büyük kriptonun tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkarabilecek son bir ralliye hazırlandığına inanıyor.

“Bu arada BTC hakimiyeti (BTC dom) hakkındaki düşüncelerim. Uzun lafın kısası; BTC, son beşinci dalga itkisinin ilk aşamalarında daha iyi performans gösteriyor. Altcoinler, BTC zirveye çıktıktan sonra sahneye çıkacak. Ancak tüm bunlar olmadan önce, BTC dom yeni bir ATL (tüm zamanların en düşük seviyesi) kaydedecek .”

Elliott Wave teorisini kullanan popüler analistlerden biri olarak tanınan kripto stratejisti aylardır, BTC’nin büyük bir trend dönüşünden önce, beşinci bir dalga için hazır olduğunu söylüyor.

Elliot Dalga Teorisi nedir?

Elliot Dalga Teorisi, Ralph Nelson Elliot’un, kitle hareketlerinin yinelenen dalga formasyonlarını analiz ederek tahmin yürüttüğü bir teoridir. Ona göre piyasada gerçekleşen hareketlerin belirli bir nedeni var ve oluşan hareketler kendinden sonraki hareketleri de etkileyebilecek önemli verileri oluşturur.

Hareketler her zaman aynı çizgiyi takip etmese de fiyat değişimleri her zaman belirli bir yapısal düzeni korur. Bu düzene de “dalga düzeni” denir.

Analistler de dalgalarla gösterilen sürü psikolojisini tespit ederek gelecekteki fiyat hareketini tahmin etmek için bu teoriyi kullanır.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.