Analistten 2023 Bitcoin ve Ethereum yorumu: Önümüzdeki bir yıl…

Facebook Coin'in artı ve eksileri
Facebook Coin'in artı ve eksileri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para sektöründe yakından takip edilen ünlü CEO ve analist, 2023 yılının Bitcoin, Ethereum, kripto paralar ve genel olarak riskli varlıklar için pozitif geçeceği yorumunu paylaştı. Açıklamasının ayrıntılarına bakalım.


Analistten 2023 Bitcoin ve Ethereum yorumu: Önümüzde pozitif bir yıl var

Real Vision CEO’su Raoul Pal, Overpriced JPEG’in YouTube kanalına yeni bir röportaj verdi. Makro ekonomi alanında uzman Pal, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatlarının 2023 yılında yükseleceğini düşünüyor. Ancak yine de ABD merkez bankası Fed’in belirsiz para politikasından dolayı bazı zorluklar ve beklenmedik durumlar da olabileceğini söylüyor.

Pal aynı zamanda kripto para sektörünün geçmişte Fed adımlarına nasıl tepki verdiğine de bakıyor. Şöyle diyor:

“Önümüzdeki sürecin şöyle olacağını düşünüyoruz. Fed en son faiz oranlarını artırmayı durdurduğunda 2018 yılıydı. Ağustos 2019 yılına kadar da indirmede bulunmadılar. Yani bir süre aynı seviyeyi korudular. O zaman piyasa bir yükseliş ivmesi kazanmıştı. Şimdikine benzer bir durumla karşı karşıyayız.

Eğer bir sonraki yıla bakarsam, o zaman S&P yüzde 10, Nasdaq yüzde 14, ARK gibi teknoloji hisse senetleri de yüzde 18 yükselmişti. Yani iyi bir şeydi. Bitcoin ise yüzde 100 yükselmişti. Tabii öncesinde yüzde 400 yükseliş vardı.

Yani bundan dolayı bu yıl (2023) için pozitif olacağım. Ancak yine de zorlu geçecek. Yani bir bakmışsınız yükseliyoruz derken bir saniye sonra düşüşün olabileceği bir dönem bekliyor bizi. Ardından da istikrara kavuşacak. Bundan sonra ise geriye bakarak işte bu dönemi atlatmayı başardık diyeceğim. Hatta bir miktar para bile kazanacağız.”

Pal aynı zamanda genel makro ekonomik ortama da bakıyor. Ona göre şu an çok sıradan bir resesyon dönemi yaşıyoruz.

Bitcoin fiyatı şu an 23.000 dolar civarında işlem görüyor. ETH ise 1.600 dolara yakın. Her iki lider kripto para da Ocak ayında dikkat çeken bir performans sergiledi.


Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Analistten 2023 Bitcoin ve Ethereum yorumu: Önümüzdeki bir yıl…
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.