1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. Analistlerden Bitcoin fiyatı için kritik tahminler!
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Analistlerden Bitcoin fiyatı için kritik tahminler!

Analistlerden Bitcoin fiyatı için kritik tahminler!
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatı 48 bin dolarlık desteği kaybederken; popüler kripto para analistleri, yakın vadeli muhtemel bir sıçramaya zemin hazırlayabilecek kritik seviyeleri açıkladı.

Bitcoin fiyatı hangi seviyeleri görür?

Bitcoin, 25 Ağustos’ta bir önceki desteği test etmek için aşağı yönelerek yükseliş görünümü bozdu ve analistlerin 44.000$’lık fiyat tahminlerine katkı sağladı.

 

Analistlerden Bitcoin fiyatı için kritik tahminler!

 

TradingView’den elde edilen veriler, çarşamba gecesi BTCUSD’nin yaklaşık %2 değer kaybettiğini gösteriyor.

bitcoin fiyatı Analistlerden Bitcoin fiyatı için kritik tahminler!
1 saatlik BTCUSD mum grafiği (Bitstamp) – Kaynak: TradingView

Uzun vadeli kilit bir direnç bölgesinin zirvesi olan 51.000 doları geri alma girişiminden sonra, Bitcoin bu bölgeden geri çevrildi. Bu da analistler tarafından bir süredir beklenen düzeltme için önemli bir katalizör oldu.

Popüler bir kripto para analisti olan Michaël van de Poppe’ye göre, düşüşün devam etmesi durumunda güçlü bir talep bölgesi olan 44.000$ seviyesi yeniden test edilebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=0PJo8l8JM6g

Analist, bu aşamada 51.000 doların kritik bir direnç bölgesi olduğunu ve potansiyel destek için ise 42.500-44.000 dolarlık alana dikkat edilmesi gerektiğini söylüyor. Ancak daha önce güçlü bir direnç olarak hareket eden 40.600 doların da ihtimal dahilinde olduğunu belirtiyor.

Bu arada bir başka popüler analist, göreceli güç endeksi (RSI)’nin aşırı satım bölgesinden çıkmaya çalıştığını ve bu sayede daha kısa zaman dilimlerinde potansiyel bir pozitif U-dönüşü gerçekleşeceğini tahmin ediyor. Scott Melker’e göre on-chain işlemlerde hacmin artması da bunu destekliyor. 

Bu arada Binance borsasındaki alım satım oranlarına bakıldığında, şu an için spot işlemlerdeki traderler için en yakın güçlü destek seviyesi 47.000$ olarak görülüyor.

Bu arada alternatif kripto para piyasası da her zaman olduğu gibi daha derin kayıplar vererek, gün içinde Bitcoin ile birlikte düşmeye devam etti.

Örneğin; Ethereum %6’nın üzerinde bir kayıpla 3.000$ civarındaki desteğe çekilirken; en büyük on kripto para birimi içinde en fazla kaybeden, %14’e yakın değer kaybeden Solana (SOL) oldu.

Cardano (ADA), %8 oranında düşerek 2.65$’dan işlem görse de haftalık bazda %34’lük kazanımını korudu.

Son olarak; Van de Poppe, Bitcoin fiyatındaki yavaş bir toparlanmanın altcoinlere daha iyi performanslar için fırsat sunacağını ve bunun da potansiyel olarak Eylül veya Ekim aylarında gerçekleşebileceğini ifade etti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: