1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Amerika’da Bitcoin’e sahip olanların oranındaki değişim dikkat çekici!

Amerika’da Bitcoin’e sahip olanların oranındaki değişim dikkat çekici!

Amerika’da Bitcoin’e sahip olanların oranındaki değişim dikkat çekici!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Lider kripto para birimi Bitcoin her geçen gün daha fazla tanınıyor. Amerika’da yapılan anketin sonuçları bir hayli dikkat çekici. Detaylar için haberimize göz atın.

Amerika’da Bitcoin’e sahip olanların oranındaki değişim dikkat çekici!

Amerika Birleşik Devletleri’nin dünyanın en önemli dijital para piyasalarından biri olduğu biliniyor. Kripto pazarı son yıllarda önemli bir büyüme kaydetti. Son yapılan anket çalışmasına göre ABD’de kripto para kullanımı hızla artıyor.

Anket, Washington DC merkezli bir analitik ve danışmanlık şirketi olan Gallup tarafından gerçekleştirildi. Ankete göre ABD’de yatırımcıların yaklaşık %6’sı Bitcoin sahibi. Bu oran 2018 yılında tespit edilen %2’nin üç katı. Bitcoin’e sahip olma oranı 3 yılda 3 kat artış gösterdi.

Gallup, 2018 yılında anket yaptığında Bitcoin 8,000 dolardan işlem görüyordu. Bitcoin’e sahp olanların içerisinde aslan payı 18-49 yaş aralığındaki bireylerden oluşuyor. Teknolojik gelişmelere daha açık olan bu yaş grubu içerisinde de erkeklerin sayısı kadınlara göre daha yüksek. Geçtiğimiz günlerde bir güzellik firması için yapılan anket çalışmasında da kadınların kripto paralara daha az ilgi gösterdiği sonucuna ulaşılmıştı.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Gallup’un ortaya çıkardığı en önemli metriklerden biri, yatırımcılar arasında Bitcoin ile ilgili farkındalıktaki keskin artış. Bitcoin hakkında bilgi sahibi olduğunu söyleyenlerin oranı %38. Bu oranda 2018’de %28’di.

Farkındalıktaki artış, BTC ve diğer binlerce kripto için kritik öneme sahip. Bu durum kripto paraların benimsenmesinin daha fazla artmasına neden oluyor. Bitcoin’i riskli olarak görenlerin oranı %60. Ancak bu oran da 2018’de bulunan %75’ten daha düşük seviyede.

Kripto paralar dünyanın en büyük finansal pazarı olan ABD’de her geçen gün daha fazla ilgi görmeye devam ediyor. Yapılan çalışmalar benimsenme oranının önümüzdeki yıllarda daha fazla artacağını gösteriyor.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.