1. Home
  2. Güncel Haber
  3. Ethereum’daki bu göstergede son 6 günde olağan üstü değişim!

Ethereum’daki bu göstergede son 6 günde olağan üstü değişim!

Ethereum’daki bu göstergede son 6 günde olağan üstü değişim!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

20 Temmuz’da 1700 dolar seviyesine kadar gerileyen ETH/USD paritesi tekrardan $2K’lık psikoloji destek hattının üstüne çıktı. Bu süreçte Ethereum’da aşağıda bahsedeceğimiz göstergede olağan üstü değişim yaşanıyor.


Ethereum’daki bu göstergede son 6 günde olağan üstü değişim!

Kripto para yatırımcılarının temel ikilemi Bitcoin ve Ethereum’da dibin yaşanıp yaşanmadığı konusu. Kripto para piyasalarında olağan üstü açılımlar ve gelişimler yaşanıyor. Bu değişimler henüz fiyatlara tam istenilen seviyede yansımadı. Son birkaç haftadır yaşanan olumlu açılımları şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Bank of America Bitcoin vadeli işlemlerine başlıyor.
  • Grayscale BYN Mellon ile Bitcoin ETF hazırlığında.
  • SEC masasındaki Bitcoin ETF başvurusu sayısı 14’e çıktı.
  • Ethereum; Berlin ve Londra güncellemesinin ardından EIP-1559’a hazırlanıyor.
  • Tesla tekrardan Bitcoin üzerinden ödeme kabul etmeye başlayabilir.

Yukarıdaki başlıkları arttırmak mümkün. Ancak şurası da bir gerçek ki yukarıdaki gelişmeler henüz fiyatlara beklenilen seviyede yansımadı. Bazı analistler Bitcoin için ısrarla 23K-24K’lık senaryoyu dillendirmeye devam ediyor.

Ethereum çevresinde ise harıl harıl teknik çalışmalar sürdürülüyor. Ethereum 2.0 için mikro güncellemeler başarılı biçimde tamamlanıyor. Ethereum 2.0 konusunda yatırımcılar olukça iyimser. Aşağıdaki haber linkinden Lark Davis’in “üç misli halving” açıklamasına göz atabilirsiniz.

Lütfen Bkz: Ethereum yatırımcıları! Üç misli halving geliyor!

Santiment tarafından paylaşılan analiz ise oldukça ilgi uyandırdı. 10K ile 1M arasında Ethereum bakiyesine sahip adreslerin toplam Ethereum mevduatları tekrardan 60 milyonu geçti. Hatta sadece son 6 gün içerisinde Ethereum balinaları 1.6 milyon ETH topladı. Yazının kaleme alındığı saatte 1.6 milyon ETH, yaklaşık 3.2 milyar dolar yapıyor. Aşağıdaki grafikte Ethereum balinalarının sahip olduğu Ether’lerdeki değişimi görüyoruz.

Ethereum’daki bu gösterge Ethereum’daki bu göstergede son 6 günde olağan üstü değişim!

Yukarıdaki grafikte Ethereum miktarı ile fiyatlar arasındaki ıraksama ise piyasadan hala ayı korkusunun gitmediğini gösteriyor.

Kaynak