Altın mı? Bitcoin mi? Cevabı ünlü CEO verdi!

bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü CEO, CNBC’de katıldığı programda Ethereum, Stablecoin, ve Bitcoin hakkında konuştu. Detaylar haberimizde.

Altın mı? Bitcoin mi? Cevabı ünlü CEO verdi!

Bitcoin’e verdiği destekle bilinen Microstrategy CEO’su Michael Saylor kirpto paralar ile altını karşılaştırdı. Saylor CNBC’de katıldığı programda kripto paraların geleceği hakkında düşüncelerini paylaştı.

Saylar’a göre gelişecek tek kripto para Bitcoin değil. Ünlü CEO Ethereum’unda önemli bir yeri olduğunu vurguladı. Satblecoinlerle ilgili de konuşan Saylor, Stablecoinlerinde ekosistemde yeri olduğunu belirtti.

Bitcoin’e yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Michael Saylor’a göre Bitcoin altından 50 kat daha iyi. Ethereum hakkında ise oldukça iyimser konuşan iş adamı, Ether’in arkasındaki ağı JPMorgan binasını, bankacılık kuruluşlarını ve tüm borsaları kaydileştirmek” isteyen bir “dijital uygulama” olarak nitelendirdi.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Benzer şekilde, stabilcoinlerin de ekosistemde bir yeri olduğunu ifade etti ve onları yaklaşan merkez bankası dijital para birimleriyle karşılaştırdı. Programda Bitcoin için ise önemli değerlendirmelerde bulundu. Saylor’a göre Bitcoin diğer tüm yatırım araçlarından daha üstün meziyetlere sahip.

Bitcoin’i artan enflasyon dönemlerinde en uygun yatırım aracı olarak değerlendiren ünlü CEO, geçtiğimiz günlerde hisse senetleri satışa çıkararak daha fazla Bitcoin alma kararını desteklemiş oldu.

“Son 12 ayda hepimiz enflasyonu bekliyorduk ve şimdi görüyoruz. Yatırımcılar, bu dönemde Bitcoin’in %330 ve altının %7 arttığını görüyorlar. Dolayısıyla, Bitcoin, bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak altından 50 kat daha iyi performans gösteriyor.”


Saylor röportajını Bitcoin’in riskli bir yatırım olarak görünmesine rağmen şu ana kadar yatırımcılarının yüzünü güldürdüğünü ve mutlu ettiğini söyleyerek tamamladı. MicroStrategy’nin hisseleri bu yıl şimdiye kadar yaklaşık %62 ve son 12 ayda %400′den fazla arttı. Şirket ayrıca pazartesi günü, zaman içinde 1 milyar dolar değerinde ek hisse satmak için bir program başlattığını söyledi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Altın mı? Bitcoin mi? Cevabı ünlü CEO verdi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.