Loading...
btc
BTC
0.1%
Bitcoin
66.110,82 USDT
eth
ETH
2.24%
Ethereum
3.559,61 USDT
bch
BCH
1.41%
Bitcoin Cash
428,86 USDT
xrp
XRP
3.54%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.94%
Litecoin
79,11 USDT
bnb
BNB
0.4%
Binance Coin
605,70 USDT
sol
SOL
0.99%
Solana
144,47 USDT
avax
AVAX
-1%
Avalanche
29,99 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
0.24%
Poladot
6,18 USDT
doge
DOGE
0.86%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
1.87%
Shiba Inu
0,00 USDT

Altcoinler Bitcoin’den daha ilginç mi görünüyor ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Altcoinler Bitcoin’den daha iyi performans ortaya koyuyor. Bitcoin 52K civarına çıkmış durumda ve böyle olunca tüm gözler Bitcoinde olmalıydı. Oysa durum çok farklı.

Altcoinler Bitcoin’den daha mı önde? Bir de  Bitcoin yavaş ve istikrarlı yükselişini sürdürürken!

 

Kral koin  52.000 doları geçerek Mayıs ortasından bu yana en yüksek fiyatını işaretlediği için tüm gözler Bitcoin’de olmalıydı. Yine de davranış analizi platformu Santiment, Bitcoin tartışma oranının düştüğünü gösterdi. Sebep? Çünkü kısa vadeli yatırımcılar, trend olan alt paraları izlemekle meşguldü.

#Bitcoin hafta sonunu 12 Mayıs’tan bu yana en yüksek fiyatı olan 51.911$’a sıçrayarak kapattı  ve yazımızı hazırlaken 52.600 dolara ulaşmış durumda.Daha değişken ve (çoğunlukla) daha yüksek kazanç sağlayan #altcoin’lere artan ilgi, BTC’nin başka yerlerde kısa vadeli yatırımcılar #FOMO olarak yavaş ve istikrarlı bir şekilde büyümesine izin verdi. 

Altcoinler Bitcoin’den daha gayretli

Solana’nın 100 doları geçip yükselmeye devam ederek göz kamaştıran rallisi birçok yatırımcıyı büyüledi. Bu sırada Bitcoin 50.000 dolarlık direnci kırmak ve geçmek için mücadele ediyordu.

Santiment ayrıca Polygon [MATIC] ve Cardano [ADA]’nın “yükselen başlık” metriğinde lider olduğunu kaydetti. Matic, dört gün içinde %31’lik fiyat rallisi sayesinde şehrin gündemine oturdu. Bu arada Ada, Cardano’nun iddia edilen test ağı “başarısızlığı” sonrasında FUD nedeniyle haberlerde yer aldı.

#Polygon ve #Cardano, çok farklı nedenlerle #kripto para Pazarında en çok yükselen iki konu.

$MATIC: son dört günde %31 artışla fiyatta büyük bir artış

$ADA: Akıllı sözleşmelerle kalabalık entegrasyon yeteneği hakkında#FUD

Kaybetme korkusu (FOMO), yatırımcıları tehlikeli finansal seçimler yapmaya veya pompalamaya veya dolandırıcıların tuzağına düşmeye teşvik edebilir. Bu durumda, FOMO, Santiment’in Bitcoin Weighted Sentiment değeri sıfırın altına düştükten sonra yatırımcıları piyasada ortaya çıkan altcoinleri izlemeye yönlendirebilirdi.

Alt coinlerin yeni gözlere açılmasının bir başka nedeni de Charles Hoskinson gibi influencerlar olabilir. Cardano’nun kurucusu, güçlü bir sosyal medya varlığına sahip ve “FUDster” olarak adlandırdığı kişilere sesli olarak yanıt veriyor. Matic’e gelen Hint film stüdyosu Zee Studios, ilk NFT’sini Polygon’da başlattı. Bu tür olaylar ayrıca kripto FOMO’yu tetikleme ve kısa vadeli bile çekme potansiyelini arttırır.

Belli bir perspektifte Bitcoin’i görmek

6 Eylül’de, zincir içi analist Willy Woo, Bitcoin’in büyüme yörüngesini tweetledi ve bunu altın ve hisse senetlerinin [M2 para] büyümesiyle karşılaştırdı. Aynı ölçekte grafik çizildiğinde ise, etkisi gerçekten çarpıcıydı.

  Woo’nun analizi, birçok kişinin Bitcoin’in görünüşte uyuşuk büyümesini perspektif haline getirmesine yardımcı oldu. Arz şoku değerleme modelini kullanan başka bir analiz, Bitcoin’in mevcut fiyatını 55.000 doların üzerine çıkardı. Ayrıca, Bitcoin stok akış yaratıcısı Plan B, “Noel’e kadar 100 bin dolar” tahmininin hala geçerli olduğunu doğruladı.

Yazıyı tamamlarken, Bitcoin fiyatı 52.620 dolardı. Bitcoin Fear and Greed Indexi’nden yapılan son güncelleme, 73 değerini kaydetti, “Greed” sinyali alınmaya devam ediliyor. Bitcoin sahipleri sonbahar sezonunu beklerken, Santiment’in ölçümleri, daha fazla yatırımcının alt para piyasasına odaklanabileceğini öne sürdü.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.