1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Altcoinler Bitcoin’den bağımsızlığını ilan edebilir mi?

Altcoinler Bitcoin’den bağımsızlığını ilan edebilir mi?

Altcoinler Bitcoin’den bağımsızlığını ilan edebilir mi?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Altcoinler Bitcoin’den bağımsızlığını ilan edebilir mi? Tezos Güney Doğu Asya Direktörü Caleb Kow’a göre bu sorunun cevabı evet. Hatta bağımsızlık bildirgesi yazılmaya başlandı bile.


Altcoinler Bitcoin’den bağımsızlıklarını geri kazanabilir mi?

 

Kimileri blockchain teknolojisini 21. Yüzyılın en büyük buluşlarından biri olarak görüyor, kimileri ise devrim niteliğindeki bu buluşu bir ponzi şeması olarak tanımlıyor. Ancak şu bir gerçek ki hükümetlerden tutunda dünyanın en büyük şirketlerine varana kadar hemen hemen her kuruluş, son yıllarda gözünü blockchain teknolojisine ve kripto paralara dikmiş görünüyor. Ve bu ilgide giderek artıyor.

2019 yılı Bitcoin dahil pek çok kripto para için sansasyonel fiyat hareketlerine sahne oldu. Ancak geçtiğimiz yıllara oranla bu volatilitenin çok daha olgun ve de tutarlı bir hal aldığını söyleyebiliriz. Özellikle sektörün sadece blockchain ağları üretmenin dışında bunların içine dolduracak uygulamalarda geliştirmesi, tüm dünyaya blockchainin gücünü gösterdi.

Tezos Güneydoğu Asya Sorumlusu Caleb Kow, 2019 yılını değerlendirerek sektör hakkında çarpıcı tespitlerde bulundu. Caleb Kow’un en çok yankı bulan tespiti ise, önümüzdeki yıllarda altcoinlerin piyasada çok daha etkin bir pozisyona geleceği şeklindeki sözleri oldu.

Altcoinler Bitcoin'den

İşte Caleb Kow’un AMBCrypto’ya verdiği demeçler:

”Kripto para sektörü her geçen yıl bir öncekinden çok daha oldun ve de tutarlı bir hal alıyor. 2018 yılını gözümüzün önüne getirdiğimizde pek çok spekülatif insanın sektöre doluştuğunu ve sektöre tarifi imkansız zararlar verdiklerini hatırlıyoruz. Neyse ki içinde bulunduğumuz 2019 yılında pek çok spekülatif insanın sektörden ayrıldığına ve borsaların listeleme standartlarını iyileştirdiklerine şahit olduk. Bu nedenle 2019 yılındaki büyüme 2018 yılının aksine çok daha tutarlı ve istikrarlı olmuştur.

2019 yılıyla birlikte tanık olduğumuz bir diğer olgu ise, bazı blockchain oluşumlarının Bitcoin’den bağımsız hareket etmeye başlamaları oldu. Özellikle Ethereum, Litecoin ve Tezos’un yaşadığı rallileri bu bağımsızlık hareketine örnek olarak gösterebiliriz.

Bir kripto para ilk çıktığında belli bir süre sükse yapabilir. Ancak önemli olan ilk yatırımcı parası bittikten sonra büyümesine devam edip edemeyeceğidir. Bizde Tezos olarak bunu başardık ve yolumuza devam ettik.

İlgili haber: Tezos ilk 10 kripto para arasına girdi

Önümüzdeki yıllarda altcoin olarak tabir edilen kripto paraların, Bitcoin’den iyice ayrılacaklarını ve kendi ekosistemlerini oluşturacaklarını düşünüyorum. Özellikle düzenleyici kurumların kripto paralar hakkında verecekleri pozitif kararlar, altcoinlerin geleceğini derinden etkileyecektir. Gün gelecek boynuz kulağı geçecek.”

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip etmeye devam edin, sağlıcakla kalın.

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.