1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Altcoin sezonu basladı mı?
becommer_koinmedya
becommer_koinmedya

Altcoin sezonu basladı mı?

Altcoin sezonu basladı mı?
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ocak 2020’de altcoinler yaklaşık yüzde 50 değer kazandı. Altcoin sezonu start verdi mi?


Altcoin sezonu start verdi mi?

Ocak 2020’de altcoin fiyatlarında ciddi değerlenme var. Yeni yıla girdiğimiz ilk günlerde altcoinlerin (Bitcoin hariç diğer kripto paraların) toplam değeri 61 milyar dolar civarındaydı. Yazının kaleme alındığı saatte altcoinlerin toplam piyasa değeri 90,5 milyar dolar seviyesine çıkmış durumda. Yani 1 ay içerisinde altcoinler yaklaşık yüzde 50 değer kazandı. Altcoin fiyatlarındaki bu artış, altcoin yatırımcılarını heyecanlandırıyor. Yoksa altcoin sezonu start verdi mi?

Lütfen Bkz: Basic Attention Brave platformu TikTok başarısını yakalayabilir

Altcoinlerde bir ay içerisinde yüzde 50’ye yakın değerlenme olmasına rağmen tüm zamanların en yüksek değerine göre altcoinler yine de değerinin oldukça altında. İkinci büyük kripto para olan Ethereum, 13 Ocak 2018’de 1432 dolarla zirve değerini gördü. Üçüncü büyük kripto para XRP ise 4 Ocak 2018’de 3,84 dolarla rekor kırdı. Ethereum zirve değerine kıyasla yüzde 86,8; XRP ise yüzde 93 daha az değerli. Bu durum altcoinlerin kat edeceği daha çok mesafenin var olduğunu gösteriyor.

7 Ocak 2018’de toplam kripto para piyasası değeri 813 milyar dolar seviyesine ulaşarak tarihi bir rekora imza attı. Bu pastanın yüzde 68’i yani yaklaşık 553 milyar doları altcoinlere aitti.

Lütfen Bkz: Line kripto parası Link Japonya borsalarında

Son dönemde Bitcoin fiyatlarında artışa rağmen Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde nispeten de olsa bir düşüş yaşanıyor. 2020 yılına yüzde 68,2 piyasa hakimiyeti ile giren Bitcoin için bu oran, yazının kaleme alındığı saatte yüzde 64,9’a gerilemiş durumda.

Altcoin sezonu start Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.